bugün

bu sağ beyin ve sol beyin meselesidir, üzerine varmayın.
vaktiniz varsa ve tam adamına denk gelirseniz durup izlemeniz ve dersler çıkarmanız gereken şeydir. bakın cinsiyetçilik olarak almayın bazı erkeklerde aynı. park edebilmek pratiklik olduğu kadar yetenek işidir.

bazen denk geliyor araba ile ara sokağa giriyorsun park etmeye çalışan bir kadın oluyor. ileri gidiyor geri geliyor olmuyor sonra tekrar ileri gidiyor aynı şekilde geri geliyor hali ile gene olmuyor. ekseriyet ile arabanın dışında bir arkadaşı oluyor gel gel yapan onuda dinlemiyor artık heyecandan mı neden bilinmez belki 8-9 defa aynı manevra ile aynı yere girmeye çalışıyorlar. sende arabanın içinde mantar gibi bekliyorsun girsin ki yoluna devam edesin diye.

en son geçen hafta ortası bakırköy incirli caddesinden içeri doğru girer girmez denk geldim. bekleyen tek araç bendim acelem de yoktu kadın dahada paniklemesin diye kornaya falan basmadım. ancak 4-5 dakika boyunca sürekli aynı manevrayı yapıp giremeyince arkamda ramazan pidesi kuyruğu oluştu. zaten hem sağda hem solda park etmiş arabalar var o oraya girmedikçe geçemiyorsun öyle bir durum var. sonunda indim hanımefendiye dedim isterseniz ben alayım diye baktım kadıncağız kan ter içerisinde kalmış. aldık arabayı girmeye çalıştığı yere herkes işine gücüne gidebildi. böyle durumlarda yardım istemekten çekinmesin kimse bizlerde dağdan inmedik aşağı elimizden gelen şeyse böyle yardım ederiz.