bugün

sabahın sekizinde şahit olduğum durum. arka arkaya dört arabanın şoför koltuğunda kadın görünce saymaya devam ettim ve sekize kadar saydım. arka arkaya diyorum bak. vızır vızır bir o yöne bir bu yöne gidiyorlar. rahatsız mıyım? hayır.

"bu cumhurbaşkanımın (reklam yıldızı olanı değil, ilki, en baştaki) ülkeme verdiği hediyelerden sadece biri ve en önemli olanlarındanı."

diye düşünüp yoluma devam ettim.
Aynı zamanda kaza oranlarının artması demektir.
öküz erkek şoförlerin, kadın soförleri sıkıştırma, korna ve selektör ile taciz etme oranını düşürmek zorunda kalan durum.

arkadaş, sol şeritte şehir içinde hız limiti 50 km/h'dir.
ben 60 ile giderken, beni ne sağlıyorsun, neden sıkıştırıyorsun. zaten senin daha hızlı gitmeye hakkın yok.
Ya o değilde, hiç ummadığınız araçların şöför koltuğunda yaşlı kapalı teyzeler görüyorum garibime gidiyo, benim yok daha ehliyetim.
Özellikle kapalı kadınların mercedes ten aşağı bir marka binmediğini görünce şaşırıyorum paralelcimi yoksa bunlar ?
gurur duyulması gereken bir durumdur.
Artsınlar pek tabi ki. Belki bu sayede ailemin kadın üyelerini sağa sola götürme işinden kurtulabilirim. O an ne iş yaptığımın hiçbir önemi yok, bu talebi yapan kadın aile üyelerimce. Öğrensinler de kurtulalım.