bugün

taraflı polis, polislikten çıkmış polis olur. ateistlerin, komunistlerin - ki demokrasi de şahsın en doğal hakkıdır- gösterisiine türbanlı polis müdahale edemez. inancı onu onlara düşman olmaya zorluyo çünkü.

müslüman polis olacaksa, ateist polis, komunist polis, alevi polis, yahudi, hristiyan polis de olmalı.

ben almanya´da haç takan polis kadın görmedim. içine takabilir, ben dışardan göremem. ben gördüm mü şahıs, tarafsızlığını direk kaybeder. ben müslümanım, o hristiyan , o zaman o tarafsız polis diildir benim gözümde.

türkiye´de bu durumda- tarafsızlık ilkesi tamamıyla çiğnendiği için, polis teşkilatı tamamen bitmiş bir durumdadır. türk polisi bundan itibaren kesinlikle ciddiye alınmaması gereken birisidir.

tarafsız diildir çünkü. polis o hareketiyle diyo ki, ben anayasaya diil, din kitabına bağlıyım. e bisürü din kitabı var, dinsizlik kitabı var, onları birbiriyle buluşturan zaten anayasaydı, sen, ben bu anayasaya uymayacam diyosan

bundan sonra sana kimse polis diyemez.
okullarda da serbest oldu ve ne oluyor biliyor musunuz? öncelikle insan ayırt etmeyen güzel insanları bu entry min haricinde tutuyorum lütfen alınmasınlar. sürü halinde geziyorlar. açık açıkla geziyor kapalı kapalıyla. ciddi bir gruplaşma var. insanlar birbirlerini yadırgıyorlar.

hadi biz öğrenciyiz. bir devlet kurumunda illa ki kayırma olacaktır. illa ki bi yakın hissetme olacaktır birbirine benzeyen insanlar arasında. ben şahsen yakıştıramıyorum devlet memuruna. mini etek falan da yakıştıramıyorum görev başındayken. dekolte falan da yakıştıramıyorum. memurun tam ortada denge çizgisinde kalabilmesi lazım ki halktan herhangi biri çekinmeden derdini anlatsın.

mesela düşün şahsen ben diyelim ki cinsel yolla bulaşan bi hastalık kaptım karşımda türbanlı doktor göreyim bi duraksarım. benim için ne düşünür diye. -alt yazı; genelde bi şey düşünmezler.- ya da sevgilimle beraber yaşıuorduk diyelim tecavüz etti bana, türbanlı polis benim hakkıöda ne düşünür diye tereddüt ederim. yaşamasaydın beraber diye düşünebilir.

entrymi bitirirken insan ayırt etmeyip görevini hakkıyla yapan insanları bunun dışında tuttuğumu hatırlatmak isterim. açık olup bi b.ktan çakmayan keşke derdimi anlatacağıma sessizce ölseydim dediğimiz insanlar da görüyoruz.
Dönemin başbakanının twitter ı yasaklama çözümüyle eş değer fikir.

Teknik sıkıntınız varsa teknik çözüm üretirsiniz.

Yasaklarla nihai sonuç alınmaz , gün kurtarılır.

insanların tercihlerine saygı duymamak kısmına hiç girmiyorum bile.
Evvela girilen entryi üsttekini refere falan filan diye silen moda selam eder sözlüğü bok götürürken ses etmeyip ota boka entry silmemesi tavsiye etmekle başlayayım söze. (Bak bu da subjektif diye silinir şimdi)
Bi akıllı olun amk. Adil olun.

Asıl meseleye gelince,

Türbanlı kadın polis deyince akla hemen özel hareket getirenler evvela beyin özürlüdür bunu bi belirteyim. Polis sadece dağda bayırda sokakta köşe bucakta görev yapmıyor. Bunun masa basa işi var. Geri hizmet işi var. Kadının yapabileceği pek çok iş var polislik mesleğinde.

Sırf kafasında bir bez parçası var diye bunları söyleyen ağır gerizekalıdır, maldır.

Niyeti kadın değil o görünce "irtica gelecek şeriat gelecek" diye ödü koptuğu kurkudan titrediği baş örtüsünü kötülemek.

Neymiş efendim türbanlı kadının dikkati dağılır duymaz bsşını sıkar rahatsız olur savaşamaz. Bak bak beyine bak. Gel de sikme bu zihniyeti.
kadın polisler genel itibariyle bürolarda çalıştığı için arazi şartları değerlendirelerek yorum yapmak yanlış olur. zaten masa başı iş yapıyo ha bankada ki başörtülü memur ha trafik tescilde ki başörtülü kadın polis. kadın polisler hurra araziye çıkıp operasyon yapmıyor. sınavlarda, maçlarda kadınların üstünü arıyor. ha bana kalırsa bürocuların takmasında bi mahsur yok lakin azda olsa sokakta çalışanlar takmamalı. mesela çevik kuvvette görevli başörtülü polis taksimde hazır olarak bi tim veya iki tim halinde bekler. ortalık 56 olmuş her yer gaz e başı kapalı ne ara gaz maskesi takacak? Cevap basit takamayacak ve saf dışı kalacak e birde onunla ilgilenecek yardımcı olacak bir kişi olsa etti mi iki kişi. bu gibi durumlar göz önünde bulundurarak hareket edilmeli.
evet resmi gazetede yayımlanan khk ile böyle bir serbesti kazandınız , kanunen hakkınız takmak ama lütfen takmayın.

örnekler veriliyor , yok norveç'te kanun tasarısı yapılmış yok ingiltere'de serbestmiş falan filan , yahu norveç dediğin yerde adamlar pengueni tuğgeneral yapıyorlar üstüne tören falan düzenliyorlar adamlar işin makarasında , ingiltere desen polisleri atla geziyor amk bildiğin at lan sene olmuş 2016 orta asya bozkırlarında bile atla gezen kimse yok , yani onlar da işin gırgırında.

sebep ne peki , adamlarda terör yok ki , senin gibi gece karakol baskını , sabah bombalı araç , öğlen canlı bomba , akşam yol kesme , akşamla gece arası karakola roketli saldırı gibi problemleri yok adamların.ister pengueni tuğgeneral yaparlar , ister eşek arısını hava kuvvetleri komutanı yaparlar , ister atla gezerler ister caretta caretta sırtında amk , çünkü kafaları rahat.

ama senin durumun öyle değil sevgili polis kardeşim , sen robot gibi olmalısın , gözün 4 bile değil 8 açık olmalı , kulakların her çıtırtıyı duyacak kadar hassas olmalı , yolda yürürken önünü arkanı sağını solunu çevrendeki insanları yoldaki araçları hepsini kontrol edebilmeli + olası bir saldırıda ilk siper alacağın yeri hesap etmeli + en hızlı şekilde nasıl hamlemi yaparım da saldırıyı def edebilirim diye düşünmelisin.

bunu da türban gibi gerek seni sıcaktan rahatsız edecek , gerek görüş açını kapatacak , gerek kulaklarını örttüğü için duyma yetini bir nebze azaltacak bir ritüel ile başaramazsın.görüş açın en az kenarlardan 15 derece düşecek mesela , yanından gelen saldırıyı bile fark edemeyeceksin bırak arkandakini falan , çevrendeki sesleri duyma ihtimalin biraz daha azalacak , hadi sen pek araziye çıkmıyorsun belki ondan önemsiz gelebilir bu ayrıntı ama arazide en ufak bir çıtırtıyı fark edememen bir timin şehit olmasına veya onu fark edebilmen hiç şehit vermeden onlarca kelle almana vesile olabilir , bunlar önemli detaylar.

o yüzden bu dini ritüeli bir kenara bırak , şu an fiili bir savaşın içindesin ve bu savaşı vatanın için , islam dininin sancağını taşıyan türk milleti için dolayısıyla dinin için veriyorsun zaten , sana düşen bu savaşı mümkün olan en iyi şekilde vermek , tam anlamıyla bir savaşçı olabilmek.bunun da yolu mümkün olduğu kadar fazla hareket kabiliyeti sağlamak ve 5 duyunu en iyi şekilde kullanabilmekten geçer.

bunu niye diyorum , bu ülkede çarşı iznine çıkan erlerin kafasına sıktılar , darbe gecesi teslim olan erleri boğazdan aşağı attılar , boğazlarını kestiler , bu ülkede hain ve yamyam sayısı çok fazla , sen o türban yüzünden önünden başka bir yerini göremezken adam arkandan usul usul yanaşır cırt diye kesiverir boğazını ruhun duymaz.

ne zaman ki bu savaş biter , ondan sonra türban mı takacan , çarşafa mı girecen , astronot başlığı mı takacan , papaz giysisi mi giyecen ne yapacaksan yap , ama savaş esnasında avantajını yitirmeni sağlayacak şeyleri yapma.