bugün

Sadece Fenerbahçe çıkabilir.
galatasaray futbol takımının 1996'da bayrak diktiği yerden, 2012'de kupa çıkarttığı güzide semttir.
kalenin önünde ip varmış ondan fener yenilmiyormuş bu stad da.
eski adıyla "körler şehri" anlamına gelen khalkedon olarak bilinir.
istanbul'u istanbul yapandır. kendine has bi çekiciliği ve karizması vardır. kendisinden 1 aydır ayrıyım , nasıl özledim.
Özlenilen yer.orayı sevmek için orada yaşamak gerekir. Her bir sokağı ayrı bir huzur.
fenerbahçe'nindir. bu bile sevmenize yeter.
aklıma duyar duymaz Fenerbahçe yi getiren ilçe.
Kadıköy=Fenerbahçe
her sokağında ayrı bir anım var az kaybolmadım gittiğimiz cafeyi bulcam diye.
istanbul'un en sevdiğim semtidir. barları, çizgi roman dükkanları insanı kendinden alır valla. her istanbul'a gittiğimde uğramak farzdır bana.
görsel
(bkz: mavi çarşı katliamı)
O bizim kavusmalarimiz yarim,mahsere kaldi.siktigimin ankarasindan kurtulup bi yerlesemedim suraya.
Anadolu yakasının göz bebeği, en güzel semti. Heyecan isteyen ayrı, kafa dinlemek isteyene ayrı, arkadaşlarla muhabbet edelim diyeni ayrı mekanları var ve hepsi güzel mekanlar. He apaçisi de eksik olmuyor.

Şu anda 2 yazar oturmuş bir şeyler içerek muhabbetin dibine vuruyoruz, sabaha kadar da vuracağız gibi duruyor.

isteyenleri kadehlerimiz ile şereflendireniliriz. Kopun gelin...
Turkiye nin tartismasiz en guzel ve huzurlu yeri.
(bkz: boğa heykelinin önünde buluşalım)
''Bir daha geçmem Kadıköy'den'' melodisini akla getiren, kah güzel kah talihsizliklerle dolu yazı hatırlatan, insanların medeniyet getirdiği başlı başına şehir olan semt.
yozlaşmış gençler yüzünden huzur bulamayacağınız yer. burası için en son kullanılacak kelime huzur. bir taraftan saçının yanını kazıtmış punkçı mallar, diğer taraftan daha 15 yaşında yozlaşmış kız grupları, başka bir taraftan burnunu orasını burasını deldirmiş, bir şey taktırmış camış gibi kızlar. hele o rexx sinemasının ordan geçerken gözünüz kanar o derece. yarrak gibi bir nesil geliyor. bunu kadıköy'de yarım saat gezerek bile anlayabilirsiniz.
https://m.uludagsozluk.com/e/32374281/

Guldurmustur. Fikirtepe de kadikoy neticede tabi.
tr'ye her geldiğimde uğramamla kaçmamın bir olduğu eski günlerini aratan ilçe.

çok afedersiniz de kim veriyo bu büfelere, sahili kaplama hakkını? hangi şerefsiz vatandaşın yüreyeceği yollara halı döşeme, masa sandalye atıp üstüne branda çekme hakkını veriyor bu yamyamlara? yürüyecek yer yok yer. yemek yiyecek olan heryerde yer. kıtlık mı var, önüne gelen büfe açmış, kimi seyyar tezgahı kurmuş abuk sabuk şeyler satıyo?

çaydı, kahveydi, yemekti bunlar heryerde var. acilen büfelerden ve seyyar satıcılardan arındırılması gereken bi ilçe. tamam yeter. ekmek parası edebiyatı ile dünyaları kazandığınız yeter. bi siktirip gidin de huzur verin aç gözlü yamyamlar. içine ettiniz güzelim şehrin. allah belanızı versin.
Ev kira,kadikoy bizim.
bugün heryeri siyah beyazdır *
Sokaklarinda Beşiktaş formasiyla dolandigim ikametgahim.

Bu arada kurabiye fener *
istanbul'un marmara ve boğaziçi* kıyısındaki diğer ilçeleri gibi nezih falan değil, bildiğin boğucu ilçelerindendir.
kadıköyü diyerek Selim ileri'den çokca duyduğumuz güzel semt.