bugün

ilber ortaylı karşısında olunca da ak troll horror story olur bunlar.
gerçekleri söyleyen tarihi kitaplardan değil yaşayarak kirazda okuyarak öğrenen bir adamdır.
vesikasız ve delilsiz kesinlikle konuşmak bu ise mutaassıp halkımızı çıldırtır.
çünkü karşı koyamazlar.
kendileri googledan bişeyler bulup göt edebilecekleri bir tarihçi isterler.

daha göt etmediği tarihçi kalmamıştır.
bu adam hakkında söylenen herşeyi bi araştırıp dinlemenizi ısrarla tavsiye ederim beğenmezseniz dinlemeyi ve okumayı bırakırsınız bu kadar basit
türk yurdunda ne vakit hainler çoğalırsa bazı "düzmece" iblisler peydah olur.

örneğin anadolu moğol istilasına uğradığında ortaya çıkan sadettin kopek vardır misal, yahut, fetret devri ve sonrası ortaya çıkan düzmece mustafa ve benzerleri.

işte günümüzde de türk yurdunda her köşe başı hain ve türk düşmanı ile doldu.
ve "düzmece iblisler" bir kez daha görünmeye başladı.

bu kadir mısıroğlu'da "düzmece tarihçi"dir. tıpkı aslen iktisatçı olan mustafa armağan gibi.

söylediği tek bir sözün bile doğruluğu yoktur, safi dübürden uydurma boş beleş laflardır. kimse tarafından itibar edilmez.
bu adam deli değilse karl marx cin,stalin Müslüman dır.
Beyni yakmış artık dediklerini ciddiye almamak en iyisi.
bir adet cahil.
davar takımının favori zurnası.
herifin deli raporu var. bu millet ondan daha geri zekalı ki kanaat önderi olarak tarihi bu adamdan öğreniyorlar.
belgesi çok, bilgisi çok da adama sorsan ''üstad nasılsın?'' diye ''eğer bu kemal olmasa, kemalistler olmasa daha iyi olurdum. bugün kötü olmamın tek sebebi budur'' der o derece. aş artık bunları aga yav. biz de sevmiyoz da yeter da geçmişe takılıp kalma. bir şeyler anlatıyon milleti gaza getiriyon. sen tarihçisin, tribünde amigo değilsin.
Yaşayan tarih gibidir. Üstad ve alimdir. Geçmişte olanları alıp geleceğe mana verebilen, ender görülen, Fehmi ve basireti açık bir tarihçi yazardır.
varsa aksine dair belgelerin çıkar göster belgeleyle konuşan adama niye bok atıyosun kardeş

sen daha babanın çükünde vitaminken bu adam senin şuan bildiğin tarihin bin katını biliyordu.
hem sucukçu muhasebecisinin, hem de davutoğlu'nun "yanlış konuştuğunu", bu sebeple 7 haziran'da istedikleri neticeyi alamadıklarını söylemiştir.

http://odatv.com/vid_video.php?id=8DDG8

aslında "islam=ehl'i sünnet" dediği ve sucukçu muhasebecisinin "benim ehl'i sünnet diye bir dinim yok" demesini eleştirdiği için, dediği, "sucukçu muhasebecisi dini inkar etti" olarak da anlaşılabilir.

keza davutoğlu'nun "99 kadın adayımız var" açıklamasını -artık raporlu aklıyla nasıl bir bağlantı kurduysa- allah'ın 99 ismine şirk nitelikli bir gönderme olarak değerlendirdiği için, o konuda dedikleri de "davutoğlu şirk koştu" olarak anlaşılabilir.

tabi görünüşte şirk konusunda bu kadar hassas olan böyle bir alimin(!) şunca (bkz: akp lilerin şirk beyanları sıralı tam liste) rezalete hala ses çıkarmamış olması da sevenlerinin açıklaması gereken bir meseledir.

yahu söz konusu şahısların, insaf sahibi bir muhalif olarak benim bile (bkz: akp lilerin şirk beyanları sıralı tam liste)'ye almadığım sözlerinden ne çıkarımlar yapmış!... pes doğrusu... sayesinde sucukçu muhasecisini ve davutoğlu'nu savundum iyi mi!..
Şizofreni moruk.
imparatorluğumuzda, şeyhülislam olacak zat-ı muhterem.
fesli tanzimat soytarısı.

-murat bardakçı.
Bu adam bu ülkede tarihçiyim diye gecindi. ve bu soytarıya prim verenler oldu..ne kadar ilginç bir ülkeyiz. gerçi gecmişimizi dizilerden ögrenen bizler için cok da şaşırmamak gerek..
(bkz: kadir mısıroğlu nun akp liderlerine dalması)
ara ara kayışı kopartan tarihçi/yazar. kemalistlerin korkulu rüyası.
1980'de askerler yönetimi devralınca, mersedesini evinin önüne bırakıp, hemen yurt dışına kaçan vatan!sever... frenk illerini pek beğenmiş olsa gerek 11 sene dönememiş.
Osmanlı ile yanıp tutuşan, "batılılaşma"dan hazetmeyen ama fes ile kravat takan sevimli paşamız.
acıdığım meczup amca...
kendisine hayırlı cumalar diliyorum burudan.

https://youtu.be/yUyt3oTNI90
1984 yılında da tam bir meczupmuş gariban... https://www.youtube.com/watch?v=PIFI2itZxGM
tutarsızlık abidesi tarihcimsi.
bu herife tarihçi diyen kazmalara söylüyorum. tarihçi, belirli bir akademik eğitim almış bilim insanıdır. akademik anlamda kabul görmüş tezleri,kitapları makaleleri vardır. oldu anasını satayım hukuka meraklılar hukukçu tıbba meraklılar tıpcı olsun o zaman. bu mısır koçanı en fazla tarih meraklısı bir müptezel olabilir ki bu herife müptezel demek bile müptezele hakaret olur.