bugün

bunların islamiyet, mahrem, haram anlayışı sadece el uzatmamakla sınılıdır. onun dışında ne arasanız vardır. misal, bazıları cumhurbaşkanının eşinin nerelerinin yağ bağladığına kadar inceler.
(bkz: beyninin üzerine oturmak)
şu anda ülke yönetiminde bulunan zihniyettir. cumhurbaşkanı ve başbakan birbirlerinin eşleriyle tokalaşmaz. malesef. ne diyelim getirenler utansın.
büfeden bir şey aldığınızda uzattığınız paranın neden görmezden gelindiğini anlayamama sebebinizdir.uzunca bir süre çaba harcarsınız suratınıza bakmadığı gibi parayı da almayan "amca" ile kontak kurabilmek için.sonunda pes eder ve parayı gazetelerin üzerine bırakıverirsiniz.büfeci amca sizinle eş zamanlı olarak para üstünü gazetelerin üzerine atınca çakarsınız durumu.ağzınızda binbir türlü küfürle sinir dolu olarak çeker gidersiniz o büfenin yamacından bir daha uğramamaya yemin ederek.
bugün elini uzatan öbür gün şeyini uzatır. boş ver uzatmasınlar. böylesi daha iyi.
uzatsan tacizci, uzatmasan yobaz muamelesi göreceğin, içinden çıkılmaz durumdur.
temcit pilavı gibi tekrar önümüze konulan konulardır. ya arkadaşım size ne. herkesin hedfi başkadır. niye yobaz, gerici diyorsunuz ki bu adama. hele başka olaylarla kıyas etmek iyice komik oluyor.

arkadaşım, islam'da takva denilen bir şey var biliyorsun değil mi? nedir takva? Allah'ın emirlerini yapıp yasaklardan kaçınmak. dolayısıyla takvasını artırmak, bu yönden de Allah'a yaklaşmak isteyen arkadaşı rahat bırakın.

biz takvasız mı diyorsunuz sanki. hayır ben öyle bir şey demedim. ama bırakın milletin vicdani duygularını.

ha bi de şu muhabbet var ki evlere şenlik. şimdi elini uzatmayan, yarını başka yerini uzatacak muhabbeti. lan buna tavuklar güler be. gidip medyanın uydurduğu motor hocalara bakıp böyle konuşanlar var ya komik ya.

lan diğer tarafta adam elini uzatmadan doğrudan şeyini uzatıp kolleksiyon yapıyor. yazık ya. gidip rabbine yaklaşmak isteyen birine yobaz bilmem ne. halbuki o da sıradan geçirmeliydi herkesi suç onda ya. ben de.
tabiki kişisel bir tercih meselesidir. burada yapılmak istenen bunun nedeninin sorgulanmasıdır. Altında yatan şey nedir ki bir insan sırf karşı cinsten diye birine elini uzatmaz elini sıkmaz. bir insanın elini sıkınca tahrik olunabilceği mi düşünülmektedir? neresi ayıptır el uzatmanın el sıkışmanın? neresi tahrik edicidir?