bugün

ses tonunda cartman havasını yakalayan, her maç, yorum sorası hoşçakalın demesi için beklediğim 1 kere dememiştide işim ters gitmişti dedirten tombalak nba,tbl kısaca basket uzmanı.
- eee bence maçta fast breakler biraz daha eee...
- kaan, kaldır memelerini şu masanın üstünden
- eee evet alan savunması diyodum...
- kaldır diyorum, uzatma!
- eee evet..
http://www2.vatanim.com.t...p;Categoryid=4&wid=28
ersanın potanın altından geçip tekrar potaya giren topunu 'e bunun basket olması lazım artık' diyerek yorumlayan, kaan kural küpesi modasını baslatan, basketbolun içinde olamamıs, death metal albumu bekledigim kişi.
o değil de abi bu adam o kiloyla..
o cola içme potansiyeliyle..
erken yaşta gitmesin demeden edemediğim..
güzel spor otoritesi..
(bkz: allah gecinden versin de)
geçen sene izmir'deki bir maçta laptopunda ekran koruyucu olarak gördüğüm muhteşem kadının kim olduğunu hala araştırıyorum.kaan kural'a soru sormak için yola çıkıp bilgisayardaki kadını görünce ne diyeceğimi şaşırıp merhaba deyip gitmiştim. burdan yetkililere sesleniyorum bulun o resmi!
Futbol yorumculuğunda da keşke onun gibi bir isim olsa dedirten usta yorumcu,analizci, üsturuplu insan
Bilgisi, anlatma kabiliyeti Kalıbına sığmayıp taşan insan
bu yaz izmirde düzenlenen ümitler basketbol şampiyonasında 3 sıra yakınlıkta bulunduğum insandır. maç anlatımı sırasında * laptopına su dökmüş, tek eliyle makineyi ters çevirip suyu boşaltmaya çalışırken bile maçı yorumlamayı sürdürmüştür. tabi o bunları yaparken biz arkada epeyce eğlenmiştik. ayrıca gene aynı maç olabilir, devre arasında hemen ekşi sözlüğü açıp yanlış görmediysem kendi ismine bakmıştı.
boston celtics taraftarıdır.
maç anlatırken her oyuncu hakkında istatistik veren bir gün merak edip nba.com dan kontrol edip istatistiğini verdiği oyuncunun istatistiklerinin nba.com da yazan istatistikle alakasız olduğunu görünce dumur olduğum şahsiyet.

nba studyo da herkes bir koltuğa sığarken kendisi iki koltuğa zor sığmaktadır aynı zamanda.
abd den ısmarladığı nba t shirt lerinin dandik olduğunu söyleyip, kazıklanmayın önerisiyle sevip saydığım, sigarayı bıraktığında daha güzel olacak bir basketbol uleması.
nba formalı yorum insanı. ek iş olarak acemi cadı dizisinde oynuyor.
her maçı öncesi, içinde ve sonrası yani daima tarafsız yorumlar. Milli takım maçlarında bile.
geçen sezon, yanılmıyorsam bir utah-sacremento maçında utah gardlarının yaptığı felaket savunmayı vurgulamak için, "utah gardları adam smith'in bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler felsefesini benimsemiş, son derece liberaller, gelen içeri geçiyor" şeklinde bir yorum yapmış, * * beni de yere sermişti.
(bkz: liberal utah gardları) *
bu ayki slam dergisi'ndeki murat'ın günlüğü isimli yazıdan öğrendiğimize göre japonya'da sumo güreşçilerine gösterilen yoğun ilgiden ötürü kendini eski bir sumo güreşçisi olarak tanıtmaya karar veren komplekssiz insan.
bu oyunun sevilmesinde 1000 neden var ve bu bin nedenin bininide yemiş, tabiri caizse yalamış yutmuş devasa kişi. (bkz: There are one thousand reasons to love this game What' s are yours?)
hastasıyım bu oyunun adında bir kitabı olan, ekşi sözlük yazarı basketbol yorumcusu.
nba hastası, maç esnasında komik yorumlarla hem maçı renklendirebilen, hem de konuşan ansiklopedi kapasitesiyle de maç esnasında basketbolcular hakkında verdiği bilgilerle, olayın b.kunu çıkaran, özellikle hastası olduğu basketçilerin günde kaç defa tuvalete çıktığına kadar her ayrıntısını bilebilen, buna rağmen genelde de maçları dinlenir kılan, tombik basketbol yazarı-yorumcusu.
(bkz: ismet badem)
(bkz: murat murathanoğlu)
an itibarıyla medya alemine tesadüfen girdiğini öğrendiğim heyecanlı yorumcu.
bu sabah ki esprili yorumlarından birisi daha. m.m * k.k *
m.m - bana sanki bu pozisyonda steps kokuyor gibi geldi ne dersin?
k.k - evet hemde bayağı bi fazla kokuyo!
bir insanın sporu bıraktıktan sonra çok yerse ne hale gelebileceğinin somut örneğidir. Tüm sporu bırakmış bunyelere ibret olsun.
Birazcık şişmanca Boston taraftarı genç yaşına rağmen kendisini çok iyi geliştirmiş an itibariyle Portland-Atlanta maçını yorumlamış bazen ilginç cümleleri olsa da genellikle ne söylerse tersi çıkan Dallas-Miami final serisinde Kaptan Dirk kaçırmaz dedi Kaptan Dirk'ün kaçırmasıyla son bulan yanlış bilen bir kahindir.
Gerekli\gereksiz her türlü bilginin bir adım uzaklıkta olduğu günümüz dünyasında yaptığı analizlerle, yazdığı yazılarla bu oyuna anlam katan, salt bilgi ve istatistik vermek yerine bunlara çeşitli anlamlar yüklemeye çalışan ve bu sayede değerini ve popülaritesini iki kat arttıran basketbol yazarı\yorumcusu...

Bütün bunların yanında onu esas değerli kılan şey, karakteri ve görgüsü ile birlikte medyamızın bilgisiz, menfaatçi, yalaka yazarlarının kökünün kurumasına dolaylı yoldan yaptığı katkılardır. bunu sadece ben söylemiyorum, Vatan gazetesi genel yayın yönetmeni Tayfun Devecioğlu bizzat bir yazısında Kaan Kural'ın bu özelliğine atıfta bulunarak medyadaki tüm spor yazarlarının onu örnek alması gerektiğini söylemişti.

Ne diyelim efendim, beğenerek takip ediyoruz kendilerini... Özelliklede gece gece insanı koltuğunda huylandıracak kadar karizmatik olan hoşçakalın deyişini...
artık basketbol maçlarında görmeye aşina olduğumuz, gözlerimizin aradığı yorumcudur kendileri. uğursuzluğu ve şom ağızlılığı amerikaya kadar gitmiştir.
sık sık oha falan olan bir kişiliktir kendileri..