bugün

1975 doğumlu mclaren takımı adına yarışan, cesur, atılgan ve gereğinden fazla agresif sürüş tekniği kullanan kolombiyalı formula 1 sürücüsü.
formula 1'deki favori pilotum olmasına rağmen yarışmayı bırakmış haysiyetsiz puşt. zaten her yarışta kaza yapıyordu hayvan herif. de get!
bir türk tarafından kolombiyadaki bir camii avlusuna bırakıldıgından süphelendiğim şahsiyet. teknik ekibi onca zersenişine ragmen sampiyonluğa giden arkadasına yol vermeyen,herhalde f1 tarihinde en cok motor patlatan,ota boka sinirlenip kaza yapan,geçtiği rakiplerinin ardından minibüscü edasıyla triplere giren tek pilot türk pilotu olabilirdi herhalde
gelecek sezon nascarda yarısacak olan kolombiyalı formula 1 pilotu.
nasacara geçmesiyle f1 dünyası bi çamurdan daha arınıyor dedirten yarışçı kişisi.diğeri için;

(bkz: takuma sato)
agresif sürüşü nedeniyle sevdiğim ancak bu şekilde başarılı olamayacağını geç farketmiş kendine daha uygun nascar a geçmesiyle çok heyecanlı yarışları bizlere izletecek olan eski indy 500 pilotu.*
nascar'a geçeceğini açıklamasından sonra sezonun kalan yarışarında formula 1'de yarışamayacak pilot.yerine yarışacak olan için (bkz: Pedro de la Rosa)
hos vaadler ortalarda dolanırken ucup gitmis,hırslı-sinirli görünen pilot.
karakteri disiplinsizliği nedeniyle otoriter ve disiplini seven ron dennistarafından gönderilen kolombiyalı pilot.
nascarda son yarışında aracını yakmayı başaran insandır kendisi. alevli başlangıcından ötürü kutluyoruz.
Formula 1'e adım attığı sezon, henüz ilk yarışlarında Michael Schumacher'e meydan okuyan, bunu doğrularcasına rakibine karşı ilk bir iki yarışta heyecan verici geçişler yapan fakat zamanla rekortmen pilotun istikrarı, tecrübesi ve hırsı karşısında kaybolup giden, saman alevi türündeki kolombiyalı pilot.

Kendisinden çok daha hızlı bir araç arkasına yanaştığında geçilmemek için * * * direk olarak rakibinin üzerine direksiyon kırabilecek kadar agresif * olmak , sık sık kaza yaparak yarış dışı kalmak, istikrarsızlık ve ciddiyetsizlik bu şahsın belli başlı özellikleridir. Öte yandan, pistte bu denli sorunlu olmasına karşılık pist dışında Alonso'nun aksine çamurlaşmaz, sakin ve tutarlıdır. 2003 sezonunda pilotlar sıralamasında elde ettiği üçüncülük ise en büyük başarısıdır.
(bkz: deli)
M.Schumacher'in en parlak ve en yüksek performansına ulaştığı dönemde M.Schumacher'e meydan okuyan tek pilot olup eğer arkasındaysa sağdan soldan sürekli sıkıştıran, virajda dahi zorlayan ve genel olarak M.Schumacher'i geçmeyi başaran deli ve agresif bir pilottur. Ancak istikrarsızlığı yüzünden M.Schumacher'i puan sıralamasında bir türlü geçememiştir.
gelecek yıl BMW Sauber ile tekrar f1'e döneceği söylenen pilot. şu an nascar'da yarışmakta.
Bmw takımından Mclaren takımına geçen ve geçen sene yarışmayı bırakan kolombiyalı formula-1 pilotudur.

Juan pablo montoya'yı montoya yapan M.Schumacher'i esrarengiz geçişleriydi. Hiç bir zaman şampiyonluk yarışında sonuna kadar mücadelesini sürdüremedi ama önünde schumacher varsa korkun ondan.
geçtiği pilotlara el sallayıp geçemediklerinin üzerine direksiyon kıran ve kesinlikle bir türk tarafından kolombiya da bir cami avlusuna bırakıldığına inandığım (#272819) numaralı entrydeki yazarımızı tebrik ediyorum bu tanısından dolayı) agresif eski f1 pilotu. kazanamasa bile meydan okumasını ve yarışlara kattığı rengi aramıyor değiliz. son olarak çokta yakışıklı maşallah demek istiyorum burdan kendisine.* * *nerede o eski günler montoya;
http://www.youtube.com/wa...KHDuQ&feature=related

edit: bir de o kadar yermişler ki zavallımı sanırsın beşiktaş-taksim hattında dolmuş şoförü.
f1'de kattığı renkten dolayı tebrik edilesi eski f1 pilotu. Nascar, stiline daha uygun gelmiştir. Montoya sayesinde mclaren takımının araçlarını hep kötü sanırdım. arabalar çok iyi olmasada asıl iş montoya'daymış. F1'de aracı ancak bu kadar agresif kullanılabilirdi. Sık sık aracından yükselen dumanıyla akıllarda kalan pilot, schumacher'i görünce delifişek gibi ileri doğru atılır bir virajda kesin geçerdi. istikrarsızlığı ismini şampiyon pilotlar arasına yazdıramamasının nedeni belki.
2000 yılında indy 500 serisinde şampiyon olup 2001 sezonunda bmw-williams ile f1'adım atan ve yarıştığı sürece şampiyonluk yarışına hiç ortak olamayan pilot. f1'de ilk birinciliğini italya'da kazanmış son birinciliğini ise brezilya'da kazanmıştır. f1'de toplam 7 birinciliği vardır.
hayatımda ki ilk f1 yarışını seyrederken ilk tanıdığım sürücüdür.bende ayrı bir yeri vardır.ondan çok çok şey beklenmiş ama gereken patlamayı yapamamıştır.
Michael Schumacher ile birlikte formula 1'e dönmesi dört gözle beklenen kişiliktir. En azından ben bekliyorum, schumi döndü, montoya da dönerse güzel olacak.
Juan Pablo Montoya Roldán (d. 20 Eylül 1975 Bogotá, Kolombiya) NASCAR yarış pilotu. Eski Formula 1 pilotu.F1 kariyeri boyunca Williams F1 ve McLaren F1 Team takımlarında yarışmıştır. En parlak sezonlarını Williams'ta geçirdi. 2001'te Juan Pablo cesurca bir hamleyle Schumi'yi geride bırakmıştı. Yarışı büyük bir farkla önde götürüken tur bindirdiği Jos Verstappen Juan Pablo'ya arkadan çarpıp onu yarış dışı bırakmıştı. Juan Pablo olayın sıcaklığıyla arabasından inmişti ve Jos Verstappen 'e onu öldüreceğim diye haykırıyordu. 2004'te Interlagos'taki Williams adına aldığı birincilik hem Williams'taki son birinciliğiydi hem de kariyerinin en iyi yarışlarındandı. 2005'te McLaren'de takım arkadaşı olacak Kimi Raikkonen'le aynı anda pite girmişler, pit-stoplarını yaptıklarında yine birbirlerini yiyecek kadar yakınlıkta çıkmışlar Juan Pablo piste birkaç santim önde çıkmıştı. 2005'te ilk iki yarışa çıkıp elini kıarn Montoya, 2005'te 3 kez birinci oldu ve takımının, takımlar şampiyonasında 2. olmasına katkıda bulundu. 2006'da McLaren'le anlaşmazlık yaşadı ve sezonun sonunda NASCAR'a geçti. Ulty 500 ve Indy Car'daki günlerinde Amerikan yaşam tarzına alıştı. Montoya evli ve bir çocuk babası. NASCAR'a devam etmektedir.Şimdiye kadar NASCAR'da sadece 1 zaferi vardır.Formula 1'e keyif katan renkli simalardan biriydi ve yarışlara heyecan katardı.Formula 1 tarihine izini inanılmaz geçiş hamleleriyle kazıdı.indianapolis 2006 yarışından sonra o yarışta yaptığı kaza yüzünden hem takımı onu kovdu,hem de o isteyerek ayrıldı ve NASCAR'a geçti.Şu anda NASCAR'da yarışıyor.Sezonun ilk yarışı Daytona 500'e 8.sırada başlayacak.

(http://tr.wikipedia.org/wiki/Juan_Pablo_Montoya)
kırıklarını aldırdım kalbimin,
çıkardım astım juan pablo montoya.*
formula bir 2002 oyununda süper güçtür tavsiye.
yeni sezon fenerin transferiymiş antuya bakarsan.
aracın bir yerlerine eroin zulalama ihtimali olan kolombiyalı pilot.