bugün

sinirlenmenin bile yakıştığı uuser.
eski dostlar birbirlerine kırılmazlar diye bilirdim ama yanılmışım.
söz sana ansızın bi gün ziyaretine geleceğim.
(#4215150) kim kime neler çektiriyor acaba..
(#4216064) tek kelime ile süpersin..
bende çok özlemişim uzun uzun konuşmayı..
(bkz: pazar gününü işyerinde geçirmek)
bedava günlerinde bile aramayan, hayırsız uuser.
anlatmak istediğini tek satırda anlatabilen, fazlaca satıra ihtiyaç duymayan user.
(bkz: anlayan anlar)
bugün hasta olduğunu öğrendiğim uuserdır. geçmiş olsun arkadaşım..
telefonla arayıp nasılsın dedikten sonra deli gibi konuşmaya başlayan beni hiç bozmadan dinleyen yüce şahsiyet..
doğum günün kutlu olsun arkadaşım.. nice senelere..
kayıp uuser.
yoğunluktan bunalmış user.
kayıp uuserdır, umutlar tükenmiştir..
bir yarı iletkenin yarısına veren , yarısına alan atom katılırsa bir p-n jonksiyonu elde edilir. Veren atomlar birer elektron vererek + iyon , alan atomlarda birer elektron alarak - iyon haline gelirler ve sol tarafta p sağ tarafta n çoğunluklu yapı oluşur. Jonksiyon üzerinde yük farklılığı sebebiyle delikler sağa , elektronlar sola doğru difüzyonla hareket eder. Jonksiyon ara kesitinden giren delikler , çok sayıda elektronla çok sayıda delik birleşerek yok olurlar. Bu bölgede hareketsiz yükler yoğunlaşır ve bir elektriksel alan meydana gelir. Bu alanın oluşturduğu kuvvet deliklerin elektronu kendi bölgesine itmeye çalışır ve denge oluşur. Hareketsiz yüklerin bulunduğu bölgeye (W) fakirleşmiş bölge , nötr bölge veya geçiş bölgesi denir.

Kaynak : Mustafa Şekkeli Malzeme bilgisi ders notu
bana zamanında attığın mesajı şimdi ben sana yolluyorum..

jonksiyon-bkz:kendisini unutmayanları unuttuğu için kolay kolay affedilmeyecek user.
yoğun istek üzerine:) geri dönen user.
o zaman hoşgelmiştir *