bugün

En iyi oynayanın Joaquin Phoenix olduğu film.
mükemmel film. beni çok etkilemiştir. derin düşüncelere sevk eder insanı.
DC evreninin Recep Tayyip Erdoğan'ı dır.
Batman'e sataşan hıyar.
görsel
bir macerasında robin'in motosikletiyle seyir halinde olduğu güzergahı üzerinde arabasının tekerleği fena halde pert olmuş kadın kılığına girmiş ve kendisine yardım etmek için duran robin'i yapışkanlı istepne lastik ile çok pis tuzağa düşürmüştür.
Kötüleri Tanrı mı yaratır? insan mı? Dünya'ya salt kötülük yapmak için gelen bir canlı var mıdır? Şeytan ile Tanrı'nın restleşmesine ister mitolojik bir hikâye deyin, ister dogmatik bir gerçek... Şeytan bile bir zamanlar iyi bir canlı değil miydi? Şeytan'ın insanı kötülüğe yönlendiren ve kıyamete dek yaşayacak olan bir canlı olmasının (lükse bak) başlangıcı doğal olarak insanın yaratılışı ile başlar. O hâlde kötülüğün doğuşu da insanın evrene gelişi ile başlamıştır. Sizce insan gerçekten iyi midir? Gerçekten Tanrı'dan sonra evrenin en yüce, en şerefli canlısı mıdır? islâm'a göre hayvandan da aşağıda olan insanlar vardır. Kimdir bunlar? Ben mi? Siz mi? Evet, kabul ediyorum. Hayvanlar benden çok daha değerli ve erdemli varlıklardır ama bunu islâm'a inandığım için değil, gerçekten böyle düşündüğüm için söylüyorum. Çünkü onlar kötü insan yaratmazlar.

Joker, Tanrı'nın değil insanın yarattığı kötülerdendi. Bazen insanlar size kötü olmaktan başka çare bırakmazlar.

Size joker olun demiyorum. Kötü bir insan olun da demiyorum. kötü insanlar yaratmayın diyorum. Hayatları boyunca kötü biri olmamak için direnen insanlar vardır. Öyle haksızlıklar, öyle olumsuzluklar yaşarlar ki iyilik savaşını kaybederler ve ani bir patlama ile kötülük üreten canlılar haline gelirler.

Joker filminin sonlarına doğru verilen sosyal mesaj umrumda değil. Jokerleri kahramanlaştırmayın, kötüyü kahramanlaştırmayın ve lütfen yeni jokerler yaratmayın.
Todd Phillips için Scorsese bir idoldür; Phillips bu Filminde Martin Scorsese’nin yönettiği The King of Comedy ve Taxi Driver filmlerinden etkilenmiştir. Vaktiyle Marvel ve çizgi roman uyarlaması filmleri sinema olarak görmeyen scorsese, bunlardan Farklı olarak joker’in sinema değeri taşıdığını söylemiştir.
joker ve taxi driver filmindeki benzer sahneler

görsel
The Batman filmdeki Arkham hapishaneisndeki sahnenin tamamı yayınlandı. Yani filmden silinmiş Joker sahnesi ortaya çıktı
Daha korkunç yüzü olan bir Joker ile karşı karşıyayız
Buradan izleyin
https://radiomoodtr.com/t...ker-sahnesi-ortaya-cikti/
batman'de hep ultra kötü adam olarak izlediğimiz joker'in kişilik gelişimini ve ne noktada çılgın atmaya başladığını konu alan, haliyle konusu batman olayından biraz daha eskide geçen ilginç bir film. konsept güzel. izlenir, yalnız bunalım olunmayan zamanlarda ve salim kafayla izlenmeli.
(bkz: puddin)

(bkz: Harley Quinn)
Her zaman her yerde tek bir seçenek olsa o da joker oludur.
görsel
Muhteşem bir psikolojik film. Zaten batmanla ile ilgili kötü film izlemedim daha.

Bunda sadece joker var gerçi ama belki de en güzeli bu.
Rapte don kişot'çuluk oynayan rapper. iyi rapper ama kariyer planlaması sıfır kendisinin.
dc evreninin en kaliteli yapımlarından biri olmasına rağmen iliklerime kadar nefret ettiğim çizgi roman uyarlaması filmdir. Filmin sinematografisine, çekim tekniklerine, fotografisine laf edersem taş olayım, çünkü cidden çok başarılı bir yapım. Ancak hikaye, ana karakter ve dayanak noktaları beni cidden sinirlendiriyor. Hele bunu mental rahatsızlıkları bir bok varmış gibi sevimli, acınası, havalı ya da olmadıkları her şey sanan aptal insan topluluklarına bu şekilde sunmak... diyecek kelime bulamıyorum. Film resmen joker'in "redemption "ı ama joker bunu hak eden bir karakter değil. Beyinsiz incel(kendini bu karakterle bağdaştırabilenden cidden korkarım) Amerikalılar yetmiyormuş gibi bir de joker babamız gotham yuvamızcıları sardılar başımıza.
görsel
sistemin curuk yapisinin temsilcisi.
Bir zamanlar sadece rapiyle,dissiyle gündeme gelip son zamanlarda sosyal medya muhabbetiyle ,sözlü tartışmalarıyla gündeme gelebilen eski rapçi
Jokzillayı severdim oysa
Neyseki azaltmış twitter kavgasını
bir oyun kartıdır.
Vur vur vur.
Jack Nicholson'ın jokeri eğlenceliydi, ancak karikatürizeydi. karakterin denemeleri bu zamanlarda ciddileşmeye başladı zaten.

heath ledger'ın jokeri son derece sertti. karakterin hakkını verdi ve joker işte tam da dark knight zamanında saygı görmeye başladı. batman ile felsefi mücadelesini izlemek gerçekten inanılmazdı ve ledger bende çok ayrı yerdedir. aynı zamanda gerçek ve olması gereken joker de budur.

jared leto'yu severim. joker rolüne de son derece yakıştığını düşünürüm ama canlandırdığı karakter fazla 2 boyutluydu. suicide squad da ortalama bir film olunca kendisi biraz sönük kaldı. harley ile olan sahnelerinde harley sürekli rol çaldı. tabi bunda margot robbie gibi bir kadının ekranda olmasının etkisi de olsa da tersinin olması gerekiyordu. Sahnelerin ana temasının joker olması gerekiyordu. olamadı.

sonrasında joker'i bugün izleme şansım oldu.

joaquin phoenix gerçekten şok edici bir işe imza atmış. evet, film DC evreninde ve gotham şehrinde geçiyor. ancak fantastik kurguyla hiç bir alakası yok. dramayı iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

karakter başka bir açıdan, başka bir teknikle ve sanki başka bir bakışla tamamen yeniden yorumlanmış.

umutsuzluğu, çaresizliği, öteki olmayı ve bununla gelen deliliği bu şekilde verebilmek her aktörün harcı değildir.

phoenix, joker'i santim santim işlemiş ve karaktere yıllar boyunca unutulmayacak bir açıdan hayat vermiş.

zaten her'de çok güzel bir iş çıkartmıştı, burda da şaşırtmamış.

film baştan sona çok üzücü, çok dramatik ve inanılmaz trajik bir hikaye anlatıyor.

kendisini ne kadar takdir etsek az.

ledger'dan sonra en iyi jokerdir kendisi gözümde.

aldığı oscar ödülü de sonuna kadar hakkıdır.
Joker'i canlandıran oyuncunun performansı mükemmeldi. Tüm zamanların en iyilerinden.

görsel