bugün

senden önce ben kitabıyla akılda yer edinen yazar.
Özgün bir tarzı olan okurken de gülmenin mümkün olduğunu gösteren yazar.
senden önce ben kitabından esinlenip dizi yapılsa tutar ülkemizde. ağlamalı dizilere eklenir.
senden önce ben kitabı ile okutan yazardır. hemen ardından diğer eserlerini aldırmıştır. sevgilimden son mektup da en az bir önceki kadar sürükleyici ilerliyor.
1969 doğumlu britanyali bayan gazeteci ve yazardır. Hongkongda sunday morning post ve londrada independent için gazeteci olarak çalışmış. Me before you (senden önce ben) romanı ile uluslararası yazar olarak meşur olmuştur.

diğer romanları: sheltering rain (2002), foreign fruit (2003), The peacock emporium (2004), The ship of brides (2005), Silver bay (2007), night music (2008), the horse dancer (2009), The last letter from your Lover (2010), The girl you left behind (2012), the one plus one (2014).
her okuyanın ağladığı yazar. önyargılı olarak yaklaşan çok, popüler kültür falan işte.

not: okumadım hiçbir kitabını henüz.
yazdığı kitaplar birbirinden güzel olan yazar. Türkçeye çevrilen dört kitabı var bildiğim kadarıyla ; senden önce ben ,sevgilimden son mektup,paris'te balayı ve ardında bıraktığın kadın. Okuyabileceğiniz en iyi aşk kitapları arasında.
Senden Önce Ben ve Sevgilimden Son Mektup kitaplarıyla gönlüme taht kurmuş bayan yazar. Diğer kitaplarını da okumayı planlıyorum.