bugün

benim gibi kitap okuma alışkanlığı yerlerde sürünen birine bile neredeyse tüm kitaplarını okutturan yazar. betimlemeleri mükemmele yakın, olay akışlarını iyi dizayn ediyor, karakterleri yerli yerinde kurguluyor ve çok da seri bir akışı var anlatımının. daha ne olsun? adamsın grange.
Her okuyuşumda camel sigarası canımı isteten yaZar.
adamın kafasını yaşamak lazım.
Kurguları oldukça başarılı bir polisiye yazarı. romanlarında genelde başrolde geçmişinde bir travma ya da benzeri bir olay geçirmiş seri katiller oluyor.
evrimi neredeyse darwin kadar iyi anlatır.
fransızca yer ve iahıs isimleri nedeniyle bu adamın kitabını okumak zulüm gibidir. bir de ne hikmetse hem şehir hem de insan isimleri uzundur yada iki isme sahiptir. burnunu karıştırdı, götünü sildi gibi inciğine kadar detaylı anlatımlarla okuyanı kanser edeceği kesin.
Kaiken ile inişe geçmesine rağmen (bkz: kızıl nehirler) ve (siyah kan) ile hatırası olan yazardır. Yazarın hasıdır.
harikulade yazar. belki bu sıfat onu tanımlamak için yetmiyor ama yazdıkları "şaheserler" inanılmazdır. "ölü ruhlar ormanı"nın "kızıl nehirler" bölümünde gezerken "taş meclisi" adlı yerde "kurtlar imparatorluğu"nun toplantısında "koloni" amaçlı toplanan "siyah kan" lakaplı "şeytan yemini" birliğinin "kaiken" usulu "sisle gelen yolcu" birliğini gördüm "leyleklerin uçuşu"nu izlerken bu adamda.
Fransız polisiye yazarıdır müthiş kitapları vardır leyleklerin uçuşu kurtlar imparatorluğu kızıl nehirler siyah kan yazdığı birkaç kitaptır.
Son kitabı hariç diğerlerini bitirdiğim yazar. Gerçekten sürükleyici acaba ile beyninizi dolduran bir yazar. Kalemine kuvvet müdür.
Bana göre en iyi kitabi kesinlikle siyah kan olan yazar.
Son iki kitabını henüz okumadım ama siyah kan kesinlikle harikadır.
Kurtlar imparatorluğu adlı kitabında ustaca kurguladığı romana Türkiyeyi ve Türk kültürünü de katmış Fransız yazardır.
sırf spoiler almamak için kitabı çıkar çıkmaz aldığım yazar. bi de evdeki kitaplarımı çalmasalar tüm seti olan bulunan yazardı
tüm kitaplarini okudugum yeni kitap yazmasinu sabirsizlikla bekledigim yazar.
muthis yazar. bazi insanlarda yazarlik, allah vergisi bir yetenek gercekten. bunun can bulmus halidir bu kisi.
Ergenlik zamnlarda cok ilgimi ceken yazardi. Cok iyi bir yazar betimlemeleriyle kurgulariyla. Kaliteli, ancak tarzini degistirse cok daha iyi olabilir zira kitap isimleri ve icerigindeki olaganustu olayla cocukca geliyor insana.
polisiyenin gelmiş geçmiş en iyi ustası diyebiliriz. kurgusu ve stephan king'in deyimiyle "kötülüğe olan katıksız ilgisiyle" müthiş bir yazardır. kızıl nehirlerle tanıyıp, leyleklerin uçuşuyla devam ettim ve son kitabı kaikene kadar geldim. ayrıca kitaplarında tek bir kurban normal öldürülmez. Osman Aysu nun erotik polisiyelerini okuyarak hem polisiyeyi yanlış tanıyıp hem zaman kaybetmek yerine tercih edilmesi gereken bir yazardır.
ooo alırım 3 -4 dal dediğim yazar.
tüm kitaplarını topladığım yazar.
yalnızca iki tanesini okuyabildim o ayrı bir konu tabi.
türk okurları adını her ne kadar "granç" olarak okusa da adı "jön kığistof goonje" olan siyah kan , leyleklerin uçuşu , kızıl nehirler , şeytan yemini gibi müthiş romanların müellifi.
geçtiğimiz sene kitap çıkartmayarak her sene için bir kitap çıkartma alışkanlığını bozmuş, gerilim motiflerini ustaca bezemesi, gerilimi sürekli canlı tutması ve canlı tasvirleriyle güzel romanlar sunmuş edebiyatçı.
(bkz: taş meclis)
kitabıyla siz kitabı okurken Moğolistan ' ın -40 derece soğuğunu kemiklerinizde hissetmenize neden olan okunası bir eserin yazarıdır.
Siyah kan kitabı ile beynimdeki seri katile hükmeden adam.
sonraki sayfaları merak ettiren, heyecanlandıran ve dahası gecenin bi yarısı uykumdan uyanıp kitap okumama sebep olan yazar..
Kurtlar imparatorluğu kitabında açıkça Türkleri aşağılayan yazar.