bugün

dino zoff 'un sağ bek versiyonu olan, 37 yaşında şampiyonlar ligini kazanan " traktör " lakaplı sağ bek.
arjantinli efsane inter kariyerindeki en büyük yenilgiyi adriano olarak tanımlamış. adriano'nun babasının ölümden sonraki düşüşünü anlattığı hikaye için: https://www.spoura.com/zanetti-adriano/
futbolun olmazsa olmazının fizik olduğu şu dönemde 40 yaşında bile dünya devi bir takımda orta saha olarak her maç sahaya çıkmış traktör lakaplı futbolcu.

Adam sağ bek olarak destan yazdıktan sonra 30 yaşından sonra bir de ön libero olarak destan yazdı futbol tarihinde. Başardığı şeyi yeryüzünde başarmış baska bir futbolcu olmadı , olacağını sanmıyorum. Şu an ibrahimoviç 36 yaşında hala en üst seviyede ilk 11 , buffon u kaleci olduğu için saymadim ama orta saha olarak bunu başarmak imkansız. Gerrard , lampard , scholes , schweinsteiger , seedorf , pirlo , xavi bile bu adamın yasinda en üst düzeyde düzenli ilk 11 olarak sahaya çıkamadı. Ben her türlü takdir ediyorum. Yaptigi iş emsalsiz.

Ayrıca inter teknik direktörü olarak görmek istedigim isim. Geçen seneye kadar yönetici idi galiba.
(d. 10 Ağustos 1973, Buenos Aires), Arjantinli eski futbolcu. 1999 yılından 2014 yılına kadar Inter'in takım kaptanlığını yapmıştır. Haziran 2014'ten itibaren inter'de iki yıl başkan yardımcılığı yapacaktır. Inter'de 4 numaralı forma emekliye ayrılmıştır. 2013-14 sezon sonunda futbolu bırakma kararı almıştır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Javier_Zanetti
Futbolu kadar karizmasıyla da hatırlanan abimiz.

5 yıl üst üste şampiyon olan ve sonunda pastanının üstündeki kirazı şampiyonlar ligi ile tamamlayan efsanevi Internazionale kadrosunun en önemli parçasın şüphesiz.

Nerazurri seni unutmayacak capitano
yaşlanmıştır.

edit: durun la şaka yaptım. üsttekiyle birlikte okununca komik olsun diye yazdım asdasdfasas
bir adam hiç mi yaşlanmaz dedirtmeye devam ediyor. şuan ekranda.
4 numaralı forma artık emeklidir... artık bu forma interde kimse tarafından giyilemeyecektir..
iki yıl inter başkan yardımcılığı yapacak olan eski futbolcu...
arjantin' deki lakabı pupi' dir.
italya gibi futbolcu ve teknik direktör öğütme konusunda türkiye'nin bir gömlek altında bir ülkenin en büyük kulüplerinden birinde yerli olmayıp da yıllar boyu oynamış, kaptanlığa kadar yükselmiş bir efsanedir.

orta saha ve savunmanın hemen her bölgesinde oynamıştır. bir nevi ümit davala olmuştur inter için. her ne kadar çok gösterişli bir oyunu olmasa da hep canını dişine takarak oynamıştır. inter gibi endüstriyel futbolun kalesinde bayrak adam olmuştur.

lan o değil de zaman cidden uçup gidiyor be!
Bi aralar Inter in sağ bekinde o , sol bekinde roberto Carlos vardı. Forvette de bergkamp. Kariyerinin son 7-8 senesini orta saha olarak geçirdi ve orada da çok iyiydi.
yıllar geçmesine rağmen saç tipinden ve tarzından ödün vermeyen efsanevi sol bek.
traktör lakaplı futbolcu.
8 aylık tedavi süreceinin ardından sahalara dönmüş ve ilk maçında sahada 90 dakika kalarak ryan giggs ile beraber gelmiş geçmiş en ölücü futbolcu olduğunu göstermiştir.

şaka bir yana, tüm sporcular için ders niteliği taşıması gereken bir örnektir. yaşı 41 olacaktır yakında.
inter ile olan kontratını 1 yıl daha uzatan efsane.yaşıtları torun torbaya karışacak adam hala atraksiyon peşinde.birde çok heyecanlıyım demiş.helal olsun.
kendine iyi bakan profesyonel nitelemesini akla getiren futbolcu. biz, burada 30' unu geçen futbolcuya '' ne zaman emekli oluyorsun ? '' diye soruyoruz adam 40 yaşında sahalara dönmeyi amaçlıyor. bazı soruların cevabı burada aslında...
48 yaşına kadar oynar net.
yüzünde kırışıklıklar oluşmuş iyiden iyiye. ama hala ''sahalara dönmeyi amaçlıyorum'' falan diyor adam.
futbol hayatı biterse sevenlerini çok üzecek futbolcudur.
Çok fakir bir aileden gelip dünya yıldızı olan, annesini kaybetme hikâyesi gözleri yaşartan vefakar futbolcu.
şu anda devam eden inter-juventus maçında sağ kanatta korkunç deparlar atan 40 yaşındaki futbolcu. bu yaşında kendisinden 12 yaş daha küçük gökhan gönül den daha hızlı olabilir.
Maicon inter in kapısından içeri girdiği günden beri o artık bir ön libero oyuncusu olmuştur. 10 sene sağ bek olarak hizmet ettiği takımına bu gidişle bir 10 sene daha ön libero olarak hizmet edecek. Laf aramızda 800 maça çıktı inter formasıyla. Bazı takımlar var ki kadroda 25 a takım oyuncusu toplam 800 tane maça çıkmamış.
Gördüğüm en iyi sağ kanat adamlarından biri. Bakın sağ bek demiyorum sadece. Aslında pek kimse bilmez yada aklında kalmamıştır ama sağ ileri uçtada iyi işler yapar. Kariyeri boyuncada değişik bir sürü mevkide de oynamıştır.
lakabı traktör olan futbolcu kişisi.