bugün

cemcir'in yönetmen bozuntularına isyanı kilitlemiştir ekrana.
bu diziyi bu saate koyanın ben taa ebesine şalgam suyu ısmarlıyorum. kibarlığımı yanlış anlama kanalın denyosu.

tanım; saçma saatte yayınlanan komedi dizisidir. emeği geçenlere saygılar, bu saatte yayınlayanlara işaret ve orta parmak arası başparmak sunuyorum.
son zamanların en kral dizisi. espri kalitesi karakterler gerçekten bomba. en çok dikkat çeken de fıtı fıtı fıtı diyerek gereksiz sahneleri seyirciye sunmaması.
an itibaryıla ahmet kural ın yardırdığı dizidir.
-naber yakışıklı?
sadi döndü vurdu gol oldu...

edit: enter'a bastığım an sadi de futbola bağladı ya la!
herkesin ahmet kural'a benim murat cemcir'e hasta olduğum dizi. selam eder hayırlı işler dilerim.
star tv de yayınlanan komedi dizidir.

ayrıca; sen karşılıksız aşka karşılık buldurdun ya, sen sadi ye o kıza ayarladın ya sen umutsuz gençlere umut oldun ya senin taşşağını yiyeyim ben. mutluluktan şarkılar söylüyorum.
sadi celil cengiz "türrrkiye güzeli!" ile sevgili oldu sayın seyirciler! ağlamak istiyorum sayın seyirciler!
Ahmet kuralin komediye yatkinligini gostermis dizidir.
son bölümle gerçek dönüşü yaşamış büşra pekinin gitmesi iyi olmuş.
an itibariyle dizi icinde dizi ceken, bunu da gayet basarili yapip ayni sahnede bircok duyguyu sunabilen, yarım yarım yardiran dizidir.
dipnot: bence izleyenler asla pisman olmayacaktir.
bunlar ara versinler. tanım: haftada bir bölümü olduğunda türkiye standartlarının çok üzerinde, iki haftada bir bölümü olduğunda ise nirvanaya ulaşmakta olan şimdiden efsaneleşen dizidir.
spoiler kullanmayan yazarların. bundan sonra seri eksi oy veren ibnesi olucam. yeter artık!
eğer her 2 hafta arayla yapılcaksa, ama bu denli yardıracaksa razıyım.

o yeni yılın ilk bölümü ve 2 hafta aradan sonra gelen bu bölüm gerçekten harkuladeydi.

ki zaten bir komedi dizisi için 80 dk civarı fazla. onun için 2 hafta arayla çekilse daha mantıklı olur. hem biz daha çok güleriz hem de ekip daha rahat çalışır.
Bu dizi

ne ekşici piçlerin dediği gibi gülmekten sandalyeden düşüren kahkahadan nefessiz bırakan,

Ne de Cihangir entellerinin dedikleri gibi trollerin seviyesinde olan bir dizi.

Açık söylemem gerekirse izlerken hiç gülmedim 28. Bölümde.

ama benim için sorun değil, zaten bu diziyi gülmek için değil eğlenmek hoş vakit geçirmek için izliyorum.

Oyuncularının pozitifliği, senaryonunda ezber bozacak düzeyde ince espriler içermesi bana yetiyor.

80-90 dakikalık komedi dizisi çekmek gerçekten çok zor senaryoyu doldurmak büyük beceri gerektirir ki teknik ekip ile beraber dizi

oyuncularınında gayretleriyle bu işi rahatça kotarabiliyorlar.

Severek izliyorum yalnız benim favori bölümüm hala 26. Bölüm.
üsküdar'a giderken biterken bu adamlar "bi hikaye biter, daha iyisi gelir" demişlerdi ben o zaman bundan daha iyisi olabilir mi diye düşünmüştüm. görüyorum ki "biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu" en çok size yakışıyo abiler.
not: tabaktaki patlamamış mısırları, patlamış mısırlardan daha çok sevenlerin dizisi.
--spoiler--

hemşire: bu numarayı ara ben hemmen gelirim.
ahmet kural: hemen mi?
hemşire: hemen.
ahmet kural: malesef benim de öyle bi sorunum var.

--spoiler--
ahmet kural'ın epeyce öne çıktığı, sadi celil cengiz'in gereksiz olduğu, murat cemcir'in ve salih abinin en iyi olduğu dizidir. şahsen izlediğim tek dizi ve biterse yıkarım kanalı.
cevat karakterine biraz daha ağirlik vermelerini dilediğim dizidir . " kim diyor amina koyayim "çikişi yarmiştir .
en baştaki fıstıkçı şahap esprisi dışında pek olayı olmayan bir bölüm yayınlayan dizi.
ahmet kuralın , feride ye verdiği ayar güzeldi de. komik değildi. bildiğin ayrılık , trajedi. komedi değil.
sadi 'türrrrkiye güzeli' ile güldürmüştür.
gulduren, orijinal bir seyler gibi duruyor buralardan. izlemeyi planladigim dizi.
küfürleri biplemeseler on numara olacak. birde vedatla salih abiye amk az rol verin la. dün hiç yoktular piyasada. numaralamalarını özledik.
en sevdiğim ve hiçbir bölümünü kaçırmadığım absürt komedi dizisidir birde ''fıtı fıtı'' olayı baya iyidir.
the hobbit an unexpected journey göndermesi ile yarmıştır.