bugün

(bkz: angara bebeleri)
neden büşra pekin'i bünyesine sokmuş diye düşündüren dizi.

büşra'yı, sadi'den daha çok gördüğüm bir işler güçler istemiyorum ben.

son bölümün anca ortalarına doğru sadi'yi görebildik. yan rol (bak figüran demiyorum) mü la o adam?!

şimdi siz düşünün!
aşmış dizidir. aşmış...

--spoiler--
ahmet kural ile feride'nin cartel'in almanca olan kısımlarını söyleme replikleri nerelere aldı götürdü beni. peh peh peh peh...
he bir de salih abi ile sadi celil cingöz'ün gençliğe hitabe muhabbetindeki ince gönderme de kaçmadı gözlerden.
adam ayırmaksızın hepsi yıldız ya la.
yapımcı hakkısı, boomcu onuru, salih abisi, abaza vedatı...hepsi...
--spoiler--
bu ecevit bir boomcu onur değildir hel hele bir vedat o da değil hel ki bir hale hiç değildir. gülse birsel'e karakter konusunda çalmamayı öğretecekler herhal.
Salihin sahnelerinin eziyet verdigi dizi.
Patron in " uzayım mı ben topuk yaylasına doğru" sözü ile aziz Yıldırım'a yollama yaptıgı dizidir.
Fıtıfıtı(hızlı okuyun) sesine hayran olduğum dizidir.
Not 1: fıtıfıtı yı hızlı okuyun
Not 2: bir ses daha vardı ama onu yazamayacağım.
Not 3: sesler beni benden aldı.
16. bölümde vedat ın kriz sahnesiyle gülmekten gözden yaş getirmiş dizidir.

--spoiler--
karı mı dedi o?
--spoiler--
çok güzel çok güzel! söylenecek söz yok! ama gününün ve saatinin bu kadar değişmesi beni endişelendiriyor. bitmek üzere olan bir dizi hareketleri bunlar. umarım star tv böyle bir hata yapmaz!

büşra pekin bence o kadar kötü olmamış. evet dizi genel olarak yüzü çok fazla tanınmamış oyunculardan oluşuyor. tv izleyiciside bir kaç senedir büşra pekin'in yüzünü çok gördü. yüzü eskidi yani ve ondan garip geliyor. açıkçası bende ecevitli sahnelerde sürekli bkmyi hatırlıyorum. o mutfak ekibi, başta güzel olan ama sonradan aşırı derecede sıkan skeçleri, programları aklıma geliyor ama kızda kötü bir oyuncu değil yani. oyunculuk açısından batmıyor göze ki bence güzelde oynuyor. biraz zaman geçip dizinin içine iyice oturunca bence garip gözükmemeye başlayacak.

söylemeden edemeyeceğim belki spoilerımsı birşeydir dikkat! 14. bölümde zehra' nın parkta bebek arabasındaki bebeği sevme sahnesi gerçekten çok komikti. karakter yalan söyleyemiyordur ve bebeğin annesinin önünde bebeğe karşı çok ilginç sözler sarf ediyordur. sonuçta boklu bebek beziyle dövülen karakter yalan söylemeyi öğrenmeye karar verir.

-ammaaan çirkinliğe bak! kime çektin sen? genetik miras diye borç bırakmışlar, böyle miras mı olur? biyoloji bilimine reddi miras davası açsan yerinde... diye sahne gider ve sonunda bebek beziyle dayak gelir.*

ilgili sahnenin videosu içün; http://youtu.be/17mYSONHO9M
büşra pekin'in monte edilmeye çalışıldığı dizi. olmuyor anacım olmuyor uğraşmayın.
busra pekin gibi yuzunu gormekten biktigimiz hicbir ozelligi olmayan bicimsiz bir kadini bunyesine alarak benden centigi yemis dizidir. napiyosunuz olm siz?
sadinin neden az göründüğünü merak ettiğim peh peh peh peh peh peh dizi.
vedatın krizi gülme krizine soktu milleti. allah abazanların yar ve yardımcısı olsun dedirtti.
sevmediğim yılmaz erdoğan dokulu büşra konusunda tam kararımı veremedim henüz ama aşkın nerde abi, he aşkını naptınız?

dizinin yayın saatini çalışanları sıkıntıya sokmayacak makul bi saate al beceriksiz star yöneticisi. her dizi yayın saatinde kulaklarını çınnlattırıp durma bana.
salih abiden gerisi yalan. aslında yalan değil ama salih abi yalanın kralı.
bir tv dizisi. alışamadığım dizidir. herkes çok övüyor, repliklerinden alıntı yapıp kahkaha atıyorlar falan, ben ise bi bok anlamadığım için sohbet dışı kalıyorum... izleyeyim de ben de dahil olayım olaya diyorum ama yok... bi bok anlayamıyorum diziden, komik gelmiyor. siz gülün eğlenin, ben mallığa devam...
16.bölümü sansürsüz izlemek isteyenler için;

http://www.startv.com.tr/...i/sayfa/1/bipsiz-16-bolum
ya bu adam * kaşlarını çok güzel kullanıyor, kıskanıyorum. *
http://www.vidivodo.com/v...-kezban-secmeleri-/983751
bomba 5. bölümden gelsin.

--spoiler--

ahmet kural' dan murat' a: "hadi oğlum hadi. o tipin neyini düzeltiyon aynada."

--spoiler--
breh breh breh breh yada fıtıfıtıfıtıfıtıdır.
selçuk aydemir çok başarılı bir adam. bana kalırsa kıyaslandığı burak aksak'tan çok daha zeki bir adam. onun dışında oyuncu kadrosu mükemmel, senaryo mükemmel, görsellik mükemmel. dizide bazen sahnelerin akıcılığından anlaşılamayan müthiş espiriler var. geçtiğimiz bölümdeki -spoiler- total izleyici -spoiler- sahnesi gibi.
işler güçler benim için bir üsküdar'a giderken değil, olamayacak da ama leyla ile mecnun, üsküdar'a giderken, işler güçler, behzat ç. gibi dizileri türk televizyalarında daha çok görmek, en azından alternatifi arttırmak süper olur.

son dönemdeki bu alternatif dizi furyasını, türkiye'de bu dönemde oldukça artmış olan alternatif müzik gruplarına benzetiyorum ben biraz da. örneğin, halimden konan anlar, yok öyle kararlı şeyler, barıştık mı, seni görmem imkansız, yüzyüzeyken konuşuruz ve bu alternatif akıma katılmış nice grubu türk müziğinin ikinci yenisi olarak görüyorum. ister grup isimleri olsun, ister şarkı sözleri, ister soundları. çünkü alışık olmadık, yapılmamış şeyleri yapıyorlar.
he işte bu bahsettiğimiz diziler de tam olarak bunu yapıyor. yani türk televizyonunda ikinci yeni'yi yaşatıyorlar. burada isim olarak ikinci yeni dediğime bakmayınız tabii ki, en rahat örnek verebileceğim tabir o olduğu için onu seçiyorum; türkiye'nin beat kuşağı demek eminim sizce de çok saçma olurdu.
14. bölümde büşra pekin'in ilk sahneye çıktığından bitişe kadar ki bölüm bildiğin mükemmel bir kısa film olmuştur. orada büşra pekin değil de dikkat çekmeyecek bir oyuncu olsa çok dikkat çekecek kısım sözlükçülerin büşra pekin'e takmaları yüzünden gümbürtüye gitmiş. çok takmamak lazım isimlere sonuçta salih abi de osmantan erkır'ın yanından geliyor ama nasıl bir cevher çıktı adamda görüyoruz. kırk yılda bir güzel bir şeyler çıkan dizi dünyamıza karşı biraz yapıcı olmak lazım.
son zamanlarda izlenen en sağlam eğlence dizisi.
komik lan bildiğin çok komik...

olumlu tüm yorumları oylayan benim la...
Murat Cemcir içli içli konuşmaya başlayınca bir ben mi ağlıyorum acaba? Adamda ciddi bir dram potansiyeli var ama kendisi kabul etmiyor.
büşra pekin havuçlu annede süperdi. ama işler güçlerde pek olmamış gibi.
bakalım ilerleyen bölümler ne gösterecek bize.
tüm sınıfın "ne gadada dadlı bi o gadaa farklı" cümlelerini tekrarlamasını sağlayan dizidir.