bugün

Olsada yesek dediğim şeyden.
(bkz: en duygusal yiyecek)
Birinde antepte dayımın eşi hamura patates haşlama da koymuş, ince ince de yapmış yediğim en güzel iclikofteydi.
Onun haricinde annemin yaptığı ceviz içli vs de güzel. Haşlaması da kızartması da.
Haslamasinin üstünden yarıp içine limon sıkıp yağda kavurdugunuz biberi de dökerseniz mis gibi olur.
hiçte içli fln olmayan köfte.

baktığımızda hangi köfte içli değil ki zaten?

kuvvetle muhtemel bir çeviri hatası oldu bence.

not: sulusunu severim.
Kızartılarak yapılan favorim...
Anneannemin yaptığı içli köfteden daha lezzetlisini yemedim, beni kimse daha lezzetli yapanların olduğuna inandıramaz. Yok inanmam. Ellerine kurban olduğum..

Neyse yine duygusala bağlamak istemiyorum, özellikle içli köfte başlığı altında.

görsel

Off. Bakın, Bana içli köfte yapabilen erkeğe hiç düşünmeden nikahı basar, hayatının sonuna kadar da istediği hayatı yaşatırım. Bunu da buraya kertiyorum. Çünkü, içli köfte için değer bebeğim.
En son birkaç yıl önce yemiştim ilk kez. Makarna, mantı, içli köfte gibi yemekleri sevemiyorum bir türlü.
kesinlikle çiğ köfteye tercih edilesi gereken bir yemek.
türk mutfağının vazgeçilmezlerinden biridir kanaatimce. nefis bir ara sıcak. ailece seviyoruz.

nasıl yapıldığını merak edenler olursa aşağıdaki videoyu izlemelerini tavsiye ediyorum;

pratik içli köfte nasıl yapılır? lezzetiyle damaklarınızı tatlandıracak içli köfte tarifi
Haşlaması kızartmasını tokatlar. Evet.
istanbul'da en güzelini istiklal caddesindeki (bkz: sabırtaşı) restoranda yiyebilirsiniz.
Ülkenin haline üzülüp içlenen köftedir. Yurdumun köftesine bile hüzün basmış, evet.
en duygusal köfte.
olsa da yesek.
bu yemeği yaparken, sınavda tam puan alıp tercih yapmayan öğrenci gibi hissediyorum kendimi, aşçı desen değilim, gurme desen hiç değilim.
kızartması güzel olandır. haşlama trişka.
çok duygusal bir köftedir...
haşlaması daha hafif ve güzel bence.
kızartılmış olanı gerçekten çogzel. şöyle sekiz on tane yerim.
yanında yeşil salata of çok fena.
ben kızarmış seviyorum.
Haşlama olsa da 20 adet yesem ya acıktım.
malzemesi ( yağlı kıyma ve ceviz) kadar dışının da dikkat istediği bir köfte yemeği. bu bazen bulgur ile irmik karışımı, bazen de dövülmüş et katkısıyla da hazırlanabiliyor. burada esas nokta, hazırlama sonrası pişirme ve servis aşamasındayken dağılmamasıdır.
çok duyarlı ve içi kolay duygulanan köftedir.
neye içlendiğini merak ettiğim köfte çeşidi.
çok hassas ve duyarlı olduğu için ağlayan, bu yüzden de ıslak olan köftedir.