bugün

içinize öküz oturur ama maximus öküzü değil.
bunu hissediyorsanız bir şey eksiktir.

sevgi.
hani havalı bi tabir var ya kendini dinlemek diye, işte böyle durumlarda yapılması gereken şey bu. her insanın varoluşunun getirdiği pürüzler insanın hayatını anlamlı kılma savaşı sürecinde en büyük sorunlardır. ölümlü olmak, sorumlulklarımı, seçme, özgürlük, dünyaya fırlatılmış olmak gibi hisler her insanın içten içe düşündüğü ve efkar sigarası yakmasına sebep olan evrensel sorunlar olduğu için bunlar üzerine düşünmek ve kendince savunma mekanizmaları kullanmak kişinin iç sıkıntısını bir müddet geçirir. unutmayım hayatın anlamı anlam arayıştır.
offff valla.
Beter bi şey bu.
Ne yaparsam yapayım geçmiyor sürekli gün yüzüne çıkıyor.ama bu sefer ki çok başka..
yapabilse uyku halimde bile içime düşecek uyuz bir duygudur.
yaklaşık bir aydır çektiğim sıkıntı. ne lanet bir şeymiş bu ya.tamam önceden de oluyordu ama bu seferki çok başka. sanırım depresyona girmiş de olabilirim. bilmiyorum.
(bkz: cendere)
birazdan bana kendimi bıçaklatacak şey. kuscam.
iç pilavi gibi amaca hizmet eder.
Sadece bana mı oluyor dedirten durumdur. kalp atışlarınız hızlanır, tarif etmeye çalışırsınız kâr etmez, ilaçlar sakinleştirir ama devamında yine başlar. anksiyeteyle tavan yapar. doktora ya ben anlatamıyorum ya o beni anlamıyor.
Ciğerlerim sanki şiş de aldığım nefese yer yok gibi. Ufak tefek can sıkan dertlerim var ama bu kadar kötü edecek kadar değil düzelmesini bekliyorum olmuyorum müzik dinliyorum geçmiyorum uyku gözüme girmiyor bu nasıl sıkıntı ya.
Geçmez lanet birşeydir ağlarsın, uyursun, yemek yersin, tv izlersin herşey yaparsın ama geçmez sonra saatlerce bomboş oturursun kafayı yiyecek gibi ölürsün sanki birisi nefesini sıkıp bırakmıyormuş gibi depresyon başlangıcı olabilir aman dikkat lütfen dediğim durumdur.
görsel

o kadar uzatmaya gerek yok sanki bir kaynanam varmış gibi böyle.. *
nasıl geçiyor olum bu? çıldırmak üzereyim sanırım.
Göğsümde o kadar ağır bir yük var ki nefes alamıyorum hiçbir şey yapamıyorum bir şeyr ihtiyacım var ams bunun ne olduğunu bilmiyorum bilsem de karşılanmayacak bir ihtiyaç gibi sıkıntımı tetikleyen bir kaç şey var ama beni bu hale sokacak kadar derin ve net değil geçmesini beklerken sıkıntıma daha çok odaklanarak onu yoğunlaştırdığımı farkettim bir nevi ileri düzey mental acı.
sabahtan beri hissetiğim garip durumdur. geçici olması ve bir an önce beni terk etmesi temennisiyle.
Onlarca dil, binlerce sözlük var. Yine de insan içinin sıkıntısını anlatabileceği bir kelime bulamıyor.
"Bilmiyorum işte" diyorsun ya ondan sonrası kilit.
geçsin diye bekler insan, bir mucize olsun istediğimi sunsun bana evren diye bekler de geçmez genelde.

istenilen gerçekleştiğinde hep daha iyisini isteriz maalesef.
Sebebi olduğunda bir şekilde icabına bakılan, sebepsizse nereye demir atsan tutmayacak durum.
Bende olan ve ansizin agirlasan bir sikinti bu.

Oyle bir sey ki birde geceleri cokuyor insana.

Allah yasatmasin.
Sebepli ve sebepsiz olarak ikiye ayrılabilen, eğer sebebi belliyse bir şekilde geçiştirilebilen, sebepsizse ruhu bedenden atmak isteyecek kadar kuvvetli duygular oluşturabilen sıkıntı türü.
Hareketli bir insanı Durgunlaştıran vaziyet. Millet konuşur, siz öyle melül melül bakarsınız. içinizdeki sıkıntı bırakmıyordur, kendi kendinize düşünür durursunuz.
Birikmişliğin hezeyanı olan hissiyat..