bugün

en guzeli de gelse, abartmiyorum bak dunyanin en guzeli de gelse 6 ay sonra usanirsiniz. Ben cocukken cok sasardim, adamin dunyalar guzeli karisi var ama aldatiyor. Nasil oluyor diye. Cunku alisiyorsunuz arkadaslar. Bir sure ilk gordugunuzde nutkunuzun tutulmasina sebep olan sey her gun gorunce normal geliyor, ve hatta disaridaki daha kotu sey bile daha cekici geliyor. ic guzellik dedigimiz sey iste burada devreye giriyor. Omur boyu usanmadan sevebileceginiz bir seyler elbette var, onu arayin. Kas goz degil.
ikiside yok aq.
hayata bak be.
Dış güzelliği Allah vergisi. Ama iç güzellik insanın kendisini yoğurma tekniğine göre çirkin veya güzel olabilir.
Güzellik kişiden kişiye değişen göreceli bir kavram. Yarı yarıya dengede olması olabilir. Çok fesat olmadıktan sonra çok güzel olmasada olur. Denge önemli.
neden ikisi birden olmasın?

olmuyorsa da evlenmezsin olur biter arkadaş.
ikisi bir aradayı tercih ederim.
Dış güzellik ilişki başlama sebebidir ama birinin tipi çok güzel diye de ömür boyu katlanamazsınız.

Tanrı içi güzellere bol şans ihsan eylesin amen.
görsel
Fiziksel güzelliği ile ön plana çıkan dişi başlarda erkeğin aklını başından almaktadır.lâkin ciddi bir ilişki için iç güzellik önemli.güzel insanları üzmeyin.içi güzel olanı *
Kendi nezdimde hat safhada iç güzelliktir.dışını beğenmediğinin içini merak etmezsin tarzı söylemleri sıkça duyarım fakat öyle olmuyor. Dış güzellik diye ölüyorsunuz çünkü insan olamıyorsunuz, insanlara değer veremiyorsunuz. Bu kadar.
son tahlilde önce dış güzellik..
hemen ardından iç güzellik, zeka fln..
kız güzel olsa da sonuç çoğu zaman değişmiyor zaten hatta çok çok güzel bile olsa inanın kılınızı kıpırdatasınız gelmeyebiliyor..
her iki güzellikte ayrık olarak fazlaca abartılıyor bence..
çok güzelim diye ortada gezenle 10. sn de benim acil işlerim var diyip telefonu komple kapattığım olmadı değil..
Günümüz şartlarında dış güzelliğin alacağı karşılaştırma. Eskiden de öyleydi gerçi. Kimse önemli olan iç güzellik palavraları okumasın. Dış güzellik kesinlikle belirleyicidir. Herkes için bu genellemeyi yapmam doğru olmayabilir lakin birkaç istisna haricinde bu durum böyledir. Dış güzellik yoksa iç güzelliğini kimse önemsemez, farketmez bile.
(bkz: kibritçi bey ne yapıyorsunuz)
Dışı değil içi önemli yalanınız batsın..
kadınların cüzdandan erkeklerin memeden etkilendiğini göz önünde bulundurursak tabiki dış güzelliktir.
merhaba arkadaşlar.

ben kibritçi erkek.

Kadın erkek ilişkilerinde insanların neye öncelik verdiğini tartışıp duruyoruz. Kimileri "iç güzelliği yani kullandığı cümleler, hitabeti" derken kimileri "dış güzelliği yani yakışıklı,güzel, alımlı, kaslı" gibi dış güzelliğine dikkat çekiyor.

Size bu sözlükte yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Geçen hafta yazdığım bu (#32331950) entry'den dolayı bir mesaj aldım. Herhangi bir yazar sohbeti diyerek konuşmaya başladım.

- (#32331950) bunu gerçekten yapar mısın?
+sevgi öyle bir şey ki kimilerinin aptallık gördüğü onca şeyi yaptırıyor gerçekten. yanii.. yapardım. yapmayacak olsam yazar mıyım ki sizce?
-yazabilirsin tabi ki şu zamanda söylediği sözün arkasında duran pek insan yok.

konuşma böyle başladı. Ben sürekli siz'li konuşurken o konuşmayı sen ben düzeyine çekmeye çalışıyordu. Adımı öğrenmek istedi. Paylaştım. yaşlarımızı öğrendiğimizde ise kendisi benden 5 yaş büyük bir hanimefendi olduğunu öğrendim. Konuşma devam etti. Ama fark edilir şekilde entrylerimden dolayı bana romantik olduğumdan söz ediyor, kendisinin aldatıldığından hiç çiçek alınmadığından bahsediyordu. işte muhabbetin kırılma noktası da burası ya.

-Bu kadar romantik olmayı neye borçlusun?
+Hayalimdeki kadına..
-Hayalinizdeki kadından bahseder misiniz biraz?

konuşma böyle devam etti. Uzun bir süre konuştuktan sonra asıl soru geldi.

-Beni merak etmiyor musun?
+Nasıl yani sizi merak etmemek? Anlamadım.
-hayalinde biri varmış ya mutlaka fiziksel olarak da bir görüntüsü vardır aklında.

ben cevap vermeden kendisinin 2 tane fotoğrafını atmıştı.

ilk defa böyle bir şeyle karılaşıyordum. Hiç istemeden bir sözlük kızı bana fotoğraflarını paylaşıyor. Kendini beğendirmeye çalışıyordu. Aramızdaki 5 yaş farkını da umursamayarak. Neyse efendim bu yazar gece 1 gibi bir anda konuşmayı kesti. Ve 3 gündür sözlüğe uğramadı. Acaba ölmüş müydü? Hatta başlık bile açmayı düşündüm. (bkz: Tanışılan kızın bir gün sonra ölmesi) gibi.

Sahte biri olabileceğini internetten bulduğu fotoğraflarla benimle dalga geçtiğini düşünüyordum. Çünkü bir kız bir erkeğe bu kadar düşemez. Tanımadığı sadece yazdığı entrylere bakarak romantik olduğundan, hayalindeki kadından vs bahsettirerek fotoğraflarını atmaz diyordum.iç güzelliğe önem verdiğinden bahsediyordu. Çünkü beni hiç görmemişti. Ve 3 gün sonra geri dönüş yaptığında cep numaramı paylaştım. Ve 3 gün sözlükte olmayacağımı onun için bana whatsapp'tan ulaşmasını istedim. Ulaştı.

Şüphelerim asılsızdı. Gerçekten güzel bir hanımefendi idi kendisi. Cep numarasını hemen araştırarak verdiği bilgilerin doğruluğunu araştırdım. Gerçekten o kişiydi. Yanlış bilgi vermemişti.

Asıl olay burada başlıyor. Kendisini rehberime kaydetmedim. Fotoğrafımı göremiyordu. Beni hiç görmediği için kim olduğumu merak ediyor ve gayet samimi konuşuyordu. Bende bir arkadaşımdan izin alarak whatsapp fotoğrafımı onun fotoğrafı yaptım. Onu da rehbere ekledim. Kız benim(arkadaşımın) fotoğrafını gördü. Peki ne oldu dersiniz? Kız bir anda soğuk konuşmaya başladı ve konuşmayı azalttı. Günlerdir samimi konuşan kız dış görünüşümü beğenmediği için iç güzelliğimi hiçe saymıştı. Halbuki o değil miydi? iç güzellikten söz eden..

Sonuç olarak cevabı basit: dış güzellik.
dış güzellik olmadan, iç güzelliğin bir önemi yok. birbirimizi kandırmayalım diyorum ben...
Duygusal davranmayın tabi ki dış güzellik. vitamini kabuğundadır. ama tabi ki hem dışı hem içi güzel olursa tadından yenmez.
Kadınlar için çok bir anlamı olmayan fakat bir erkek için çokça anlam ifade eden bir ikiliktir. "Erkek gözüyle kadın kulağıyla severmiş" der atalarımız buradanda anlaşılacağı üzere bir erkek için tek kıstastır. Onlar dışı güzel olanın içininde güzel olacağı inancı taşırlar.notre dame'ın kamburunu bilen bilir çirkinliği suç sayılmıştır. Kalbini keşfeden ortaya çıkana dek...
içi dışı bir olsun.
Doğru olan iç güzellik ama.. Günümüz şartlarında insan şöyle bir düşünüyor..
vs alır.
iç güzelliktir. aradığınız kişiyi dış görünüşe göre seçersiniz. ama içi güzel olursa bir ömür boyu seversiniz.
iç güzellik diyen çoğunlukla yalan söylüyordur. gerek iş olsun gerek aşk olsun tip her zaman her yerde kişinin markasıdır..
ikisi de birbiriyle anlam kazanir.
bi adam vardir cok yakisiklidir ama karaktersizin tekidir yakisikliliginin bi anlami kalmaz.
yine bi adam vardir cok iyidir ama hicbir cekiciligi yoktur yine bi anlami kalmaz.