bugün

tek tek tespit mi ettiniz diye soruyla karşılaşması muhtemel bir önermedir.
milletin dinini, görüşlerini eleştirmek ve onları küçümsemek için ne siyaset yapın ne de yazarlık...
işlerinin sürekli ters gitmesine sebep olur. bakıyorsun zaten şehri bok götürüyor.
yeter lan artık bi bursalı olarak ben bile sıkıldım kesin izmire laf demeyi.
iddaadan öteye geçemeyecek bir durumdur.
--spoiler--
"bisnillatirrahmanirahik"
--spoiler--

(bkz: he çok komik)
açıp baktınmı denilesi? yoksa bir ibnemi doğuyor. amanın.
(bkz: bi sik troll)
batıdaki arkadaşlar. troll sikerler.
bir çok insanda iz bıraktıkları kesin. özellikle sözlükteki bazı yazarlara fena koymuşlar ki sürekli izmir acısı çekenler açtıkları başlıklarla karşımıza çıkıyorlar.
genelde düzgün insanlardır. yani sözlükte üretilen negatif izmirli imajı aslında muhayyel bir ötekileştirme prototipi çabasından ibarettir.
sadece boyoz deniz kız üçlemesinden oluşmaz bu insanlar.
izmir ege üniversitesinden sonra antalyalı modundan çıkıp gireceğim yeni moddur.
yobaz avcılarıdır.
hah evet. ben de bi gariplik var diyodum, uzun zamandır izmirsiz bi sol frame felan. allah taş yapar.
hadi burdayım, geçtim kaleye hadi, sallayın...

mm du bakalım neymiş? eveeet... numara (#14001677) mmm... o tarihte ben yoktum burda ama cevabı şimdi vereyim. o zamandan bu zamana pisuvarın suyunu çekmişlerdir canım. çekmedilerse fena. öğğğ...

iyi güzel. başka yokmuş bu başlıkta aazının payı verilecek hebele.
Büyük çoğunluğu kemalisttir. Çünkü Mustafa Kemal olmasa onlar sömürge olmaya razı olacaklardı (Düzenli ordunun büyük kısmı anadolunun doğusundan gelmiştir). Sonrasında da gavur denilince sinirlenen aşırı hoşgörülü bir nesil oluştu bunlardan.
özellikle karşıyakalıları özel olan insanlardır.
Mesela Semih Şentürk(Fenerbahçe) - izmirlidir:
http://galeri.haberturk.c...hangi-futbolcu-nereli/1/7
(bkz: buyrun biziz)

sabahları boyoz yeriz. kordonda deniz kenarında tatlı tatlı esen rüzgar eşliğinde bişeyler içmek bizim için büyük bir keyiftir.

evet kendimize has kelimelerimiz var. gevrek, domat, asfalya, çiğdem gibi değişik tabirlerimiz mevcut. bununla övünmek yada farklı olduğumuzu düşünmek umrumuzda değil. her şehirde vardır böyle farklılıklar.

kimse kimseye karışmaz, kimse kimseyi kasıtlı üzmez kolay kolay izmirde. hiç tanımadığın insandan sabahları ''günaydın'' kelimesini tebessüm içinde duyarsın burada.

sanılanın aksine dini görevlerini yerine getirir izmirliler ellerinden geldiğince. ne gavurdur, ne dinsiz. hamurumuzda insanları yargılamakta yoktur, isteyen inanır isteyen inanmaz.

bize saldırılmasına, haksızca yargılanmamıza alışkınız. bunları yapanlara sadece acıyoruz ve allaha havale ediyoruz. öbür tarafta görüşürüz kim haklı kim haksız.
egelidir buranın halkı, istanbullular, bursalılar ve antalyalılar ile birlikte türkiye'nin en modern insanlarındandır izmirliler. daha modern ve daha serbest bir dünyaları vardır, kapalı insan sayısı azdır, genelde yarısından fazlası açık gezer, ayrıca birçok kentin aksine gevrek, boyoz gibi farklı isimler kullanırlar izmirliler. aslında çok dikkatli incelendiğinde bursalılar ile çok benzer özellikleri vardır çünkü bu iki şehrin tebasında göçmenler çoğunluktadır.
kemalizm ayağına mallıklar yapmasalar iyiler aslında.
Kendilerini diger sehirlerde yasayan insanlardan daha modern zanneden, leş gibi kokan bir denize sahip olduklari icin "ben denizin olmadigi yerde yasayamam." triplerine giren; cekirdegin cigdem, simitin gevrek oldugunu iddia eden topluluk. Izmir soyle guzel,böyle guzel diye surekli sizlanmalarina ragmen istanbulu terkedip izmire donmeye de tenezzül etmezler. E hani izmir guzeldi?
işte böyle insanlardır;
(bkz: köpeği minibüsün arkasına bağlayıp sürüklemek)
Memleketlerini çok abartan insanlardır.
Kızlarını, boyozlarını, memleketini bu kadar öven insanlar yoktur Dünya üzerinde başka.
Kendi kendilerini övmekten bi bıkmadılar Mühim olan başka memleketlerde yaşayan insanların Orayı gezip ziyaret ettiğinde beğenip övmesi sizin değil.
izmir şöyle izmir böyle diye bi anlatıyolar ki sanki dersin dünya nın en güzel yeri.

Istanbul kendisinden bin kat daha Güzeldir ama kimse bu kadar övmez sadece.
o kadar anlatirlardi izmiri yok soyle boyle iyi hos guzel sehir ama hic bi gelisme yok sehirde anca kizlari ile ovunup dursunlar bosver .
Kızlarıyla övünürler. Gavat oldukları şeklinde iddialar var.