bugün

izmir'e neyle gideceğimi sana mı sorucam aslanım ?

ayrıca tek kişi için evet saçma da , ya 5 kişilik bir aile ise ?
Araba su yaktığı için 5 kişilik aile ile gidince kara gececegini sanan dallamalari gün yüzüne çıkartan karsilastirma.

Allah bilir sen hep 50 liralik benzin alıp benzin zammindan da etkilenmiyorsundur ahuhaha.
düşük sezonu baz alarak hesap yapmak.

mesela bayram, yaz ve tatil dönemlerinde uçak fiyatlarını hesaba katmalı. buna ek olarak, uçakta o para 1 kişi fiyatıyken, köprüden geçerken araba başına ödenmesi. 4 kişilik aile hesaplaması yapılırkenki yüz şekli cabası.
Zaten herkes tek seyahat ediyor aile yok falan ondan uçak uygun. Ne kadar mal doldu burası. Evet.
köprünün fiyatı "şimdilik" 35 dolardır.

bi gazınızı alsınlar önce, sonra uçak daha ucuza gelir.
ya oradaki esas bokluk köprüyü de yolu da garanti etmiş ve hazineden her geçmeyen araba için para istemişler...

valla var ya, akp bu projeyle türk milletini öyle de böyle de zikmiş resmen beyler, bunun aksini hiçkimse iddia edemez.

her kim tc adına bu antlaşmayı, mutlaka rüşvet karşılığında falan, yapmış ve bu şartları kabul etmişse, o adamın, ya da adamların en ağır hapis cezalarına çarptırılmaları lazım.

180tl yol parası istemek demek, devletin iflas etmesi demek. önce bunu anlayacaksınız, başarılı devlet, aynı işi almanya gibi, amerika gibi - bedavaya yapan devlettir. ya da çok cüzi bi fiyata, herkesin ödeyebileceği bir fiayata yapan bir devlettir.

demek ki türkiye başarısız bir devlettir.

kendi sülalemden falan çok az adam tanıyorum ki, 180 gidiş 180 geliş 360 lirayı o yola derhal versin.

o yüzden buna gerizekalılık diyorum. bana hiçbi şekilde mantıklı gelmiyo çünkü.

tanım- başlıktaki gibi alacak olursak, uçağın bu olayı tek bi ağaç kesmeden zorlanmadan kazanacağı bir versus.

not- 35 dolar sadece köprü parasıymış, sonra yola da 117 tl de geçme ücreti veriyormuşsun, 180tl 200tl olayını ondan dolayı söylüyorum.
120 tl benzinle ben 300 km gidiyorum. o 300 km yi bana 10 km ye indiriyorsa problem yok.
Köprü sanat eseri olarak kalacak galiba. Baktılar kullanılmıyor, sikemiyorlar milleti indirecekler fiyatı. Yine girecek mi? Girecek orası kesin.

(bkz: şaka maka iyi girdi)
(bkz: iyi yedik ama)
5 kisilik aileyi iviri ziviri gec ulan bi kopru 35 dolar mi olur bunu dusunun? Osmanli torunuyuz ya osmanli zamaninda boylemiydi? Hadi tarihciler bunu aciklasin mostar koprusundan gecis kac akceydi?
Aerobilet indirimiyle ucuza gidilir.
Her türlü giren yine bize giriyor. Kapitalist sistem.
Hayatında bi kere o köprüden geçemeyecek çomar takımının kızdığı karşılaştırma.

Lan o köprüden geçeceklerin yüzde 57.8 i akp ye oy vermeyecek adamlar. Bak tam rakamı da verdim sana.

Ama fiyatı savunmak köprüyü ömründe görmeyeceklere düşüyor iyi mi.

Ha bi de olm böyle karşılaştırmalar yapmayın. Bak uçak daha ucuz falan demeyin.

Ben bi akp li kafasının nasıl işlediğini biliyorsam eğer, yarın gider uçak biletlerini arttırırlar.
(bkz: forza pegasus)
uçak fiyatlarını da ucuzlatan akp, atlamayalım. akp fanatiği değiliz. biz bu ülkenin akp öncesi nasıl olduğunu çok iyi biliyoruz, bankalar hortumlandığında milyonlarca insanın nasıl işsiz kaldığını. peki merek edip 2003 öncesi izmir biletleri kaç dolardı bir baktınız mı? Bir de yük taşımacılığı var unutulan, hesaplıysa kullanır bunu tırlar, değilse kullanmaz. sen de canın isterse geçersin, istemez ise geçmezsin.

edit: eğer karşı bir hastanız, bir acil bir işiniz olduğunuz da kullanmayacak mısınız? 117 TL nin sizin için bir anlamı olmadığı zamanlarda bu köprüyü kullanmayacak mısınız? bir gün büyük hastanelere hasta yetiştirecek ambulansların içinde sizin olmayacağınız ne malum?
yakında açılacak olan deli dumrul köprüsü'nden geçerek gitmektir

yakıt parası ve aracın amortismanı hesaba dahil değildir.
onun adı deli dumrul köprüsü geçsen de vereceen geçmesen de vereceen.
Aferin seni gel bu ülkenin başına geçirelim. Ulan memleketi kurtarma yeri bir internet bir de kahveler amk.
müthiş zeka ürünü bir yorumdur.

uçakla gitmek daha ucuz köprü niye yapıldı. bu kadar ucuz ve salakça bir yorum olamaz. la dangalakçığım kamyonları otobüsleri, arabasıyla geze geze gitmek isteyenleri ne yapacaksın?
feribot gecen yıl 65 tl idi binek araçlar için ortalama 1 saat sürüyor, 85 tlye 10 dk da geçer giderim.
Ustalar uçak bileti fıyatlarınında akp hükumeti zamanında ucuzladığını unutmadan tartışın haa. Fiyatı pahalı bulmanız hakkınız tabiki.
Bize yol su elektrik köprü gibi hizmetlerle dönmesini beklediğimiz vergilerimiz nerede?

Hesabı yapan arkadaş bugün ki fiyatları baz almış dikkat çekmiş konuya.köprüden geçiş açılış fiyatı bu. ileride fiyatlar "güncellenecektir". Olayın- fiyatın absürtlüğüne dikkat çekmiş git uçağa bin mecbursun demiyor. Bu fiyat akıl almaz bir limit diyor. memleketimizin absürdizminin muhteşem örneğini gör uyan diyor.

Ulaştırma kapanı binali yıldırım "bey" in açıklamasına göre Yap işlet devret modeliyle olduğunu geçiş sayısı garantili gidere karşılık beklentisi olduğunu pişkince ifade edip vatandaş geçiş yapıp şirkete borcu ödemezse devlet olarak biz ödeyeceğiz diyor.

Vergilerimiz nereye gidiyor bunu demiyor.

Tanım; Bir yerde bir mantık hatası olan hesap.
Ya allahın goygoycuları fiyat o köprüye girenlere girmeye başlarsa, onlar da girmezler, sonuç fiyat düşüşü olur. Bazı konularda, özellikle bankacılık, kapitalizmin saçma olduğuna katılırım fakat bu konu çok serbest piyasalık bir konu. Yapmayın böyle gerilikler.