bugün

izmir'den istanbul'a taşınıp şu saatte bir ofiste zaman öldürmek için sözlüklerde başlık açmaktır.

dolmuşta insanların telefonda izmir'e göre çok daha rahat konuştuğunu farkedip bi noktadan sonra sikerler demektir.
kadınların mini etek veya mini şortla dekolte vermektense göğüs dekoltesi vermeyi tercih ettiklerini fark etmektir.
sürekli gittiğin ve her gittiğinde bikaç arkadaşını gördüğün barın 800 km uzakta kalmasıdır.
istediğin zaman evinin kapısını çalacağın arkadaşının olmamasıdır.

aynı zamanda izmir'in o ölmüş bitmiş yorulmuş sakinliğinden uzaklaşmaktır.
izmirlilerin o pis kendini beğenmişliğinden kurtulmaktır.
yeni onlarca bar tanımak ve en sonunda düzgün bir mekanla yavaş yavaş tekrar arkadaş olmaktır.
geceleri klimasız uyuyabilmektir.

ve belki de izmirde kurduğun bütün geçmişi sırf merakından geldiğin şu istanbul için bırakıp burada yaşamaya başlamaktır.
istanbul'un raks olduğunun ayırdığına varmaya sebep olacak olan olaydır. Bi süre sonra da "sikeyim istanbul'u bu ne kalabalık aq gidiyom ben" demeyle son bulur. ( not : gitmedi )
izmirden sakaryaya tasinmaktan iyidir.
yağ gibi akan trafiği özlemektir.

boğaz'ın kordon kadar keyif vermediğini anlamaktır.
gelirini ikiye katlamadığın sürece embesilliktir. gelirini ikiye katlasan da pek mantıklı değildir. taşın bursa'ya her haftasonu yine git istanbul'a bir feribotla, o megaköyde yaşanır mı allasen...
daha kötüsü için: (bkz: izmir den ankara ya taşınmak)
ilk bir sene deli gibi deniz arıyorsunuz. her döndüğünüz köşenin ardında deniz karşınıza çıkacak gibi geliyor ama nafile..
taşınmaktır.
(bkz: mersin den istanbul a taşınmak) kadar zor değildir.
Pişmanlık sebebidir.
Ben bu hatayı nasıl yaptım aklım almıyor hala.
Tum yanilgilarinizin bir anda yuzunuze vurmasi ile sonuclanir. Dogru zannettiginiz her seyin aksi, her kose basinda karsilastiginiz pismanliginizla yanaklarinizi oksar.

Tatli ama soguk bir esinti eteklerinizi ucusturup saclarinizi dagitirken, ayni anda ayni gokyuzune baktiginiz tasinma sebebinizi dusunur fakat gururunuz el vermedigi icin tek damla gozyasina izin verirsiniz. Denize karsi ufleyerek sigaranizin son nefesini, protesto edersiniz ask ve gururu ya da gurur ve on yargiyi.

Koskoca dunyada asik oldugum tek yerin istanbul oldugunu dusunurdum. Ama simdi denizi ile anlasamadigim bu tanidik sokaklara sahip koskoca sehri ve sehrin butun insanlarini, kaldirim taslarinin butun bozuk kenarlarinda cikan ciceklerini gec kalmislikla selamliyorum.

Anladim ki kalbim izmir'de kaldi. Pardon, kalbim ege'de kaldi. Her aksam da benim olamayan bu denize bakarak dinliyorum bu sarkiyi, dinliyorum ki unutmayayim saclarima yakisan tek huznun ege'nin gulusundeki hircinlik, dalgalarindaki dengesizlik oldugunu.

Anladim ki cocukluk korkum kutup dairesinin iki esit olmayan parcaya ayirdigi soguk ulkede kaldi sicak renklerimle. Sicak renklerim, en sevdigim lacivert elbisemin belindeki kusakta, isvec'te kaldi. Ruhumun sahibi, denizi kadar soguk olamadigim o ulke. Salt huzur ve dinginlikten yaratilmis, kurtarilmis topraklar.

Yani, sonuc olarak, bedenime sahip olabilirsin Ama artik ruhuma asla, sevgili istanbul.

Tanrim, sen de bir yagmur yagdir. Tum isimsiz sokak kedileri icin. Arinsin ruhlarimiz. Yalniz bu defa gozlerimizden opemesin ruzgar.
belki yeni umutlara, yeni başlangıçlara gebedir.
denenmeden bilinmez.
Akılsızlıktır.
Tasi tasi bitmedi 3 haftadir be tasinakiyor insan. Artik yuregindeki huzursuzluk mu, icindeki burukluk mu bilinmez; istanbul yuz yildir ac kalmis bir tirtil gibi, butun yapraklarimi kemiriyor. Her hikayemde bir isirilmislik. Biri butun anilarimin ucundan isirmis. Afiyet olsun.

Ben de kiz kulesini izlerken taaa kilometrelerce oteden getirdigim boyozlari kendim yiyecektim zaten. Tesekkurler turkiye, tesekkurler fistik yesili tirtilim. Beni sizler yarattiniz.
asrın hatasıdır. sakin ve huzurlu bir şehri bırakıp yoğunluğun hat safhada olduğu bir kente taşınmak belki kazancı artırsa da huzuru kaybettirir.
(bkz: Bir sen eksiktin o da tamamlandı)
of ağlıcam ya. ağlayarak izmir'e, evime koşmadığım gün alışmışım demektir.
aptallık. sakın yapmayın.
Huzurdan kaosa hızlı geçiş.
Allah yazdıysa bozsun. Meraklısı kim varsa gidebilir istanbula ama ben uzak olayım.
Taşı toprağı cehennem şehir.
Elde tasinirsa zor olandir. Ucak veya gemi kiralamak lazimdir.

Edit: Olamaaaaz. Ac dc dinleyen kiz istanbula gelmesinnn. Gelmesin lann.