bugün

dünyadaki en saçma taşınma eylemidir. keza hoşgörünün saygının sevginin başkenti, güzelim denize sahip güzeller güzeli izmir'i terk edip, kasvetli, ürkütücü, korkutucu, sinir bozucu, çirkin, sevimsiz ankara'ya göç etmekten bahsediyoruz, boru değil.
delirmek herhalde.
ters göç diye ben buna derim.

notiş: ankaralıyım.
metallicadan sonra ismail yk dinlemek gibi birşey.
biraz hüzünlü bir hikayenin başlangıcı gibidir. izmirli adama dar gelir ankara, boğulursun kardeşim. çevre iller üstüne geldiğinde kaçacak yerin yoktur. çok yakın zamanda tersini gerçekleştireceğim eylemdir. 5 senelik geçici göçü sonlandırmanın verdiği keyif bile katlanılabilir yapmıyor.
kusura bakmayın ama mecburi olmadıktan sonra sike sürülecek aklın olmadığının göstergesidir.
çok da koymaz nüfus kağıdında ankara yazana..
bir ankara'lı olarak hiç bir şekilde önermediğim hede.
izmir aşığı bir ankaralı olrak söylüyorum: zorunluluk olmadığı halde taşınıyorsa akılsızlık denebilir. ankara'dan izmir'e taşınmak daha akıllıca bir eylemdir. ha diğer ihtimalleri de düşünmek lazım, aşık olmuştur hayatının aşkının peşinden gidiyordur, olabilir.
izmir aşığıyım. ankara ya taşınmak büyük saçmalıktır.
ters dubleks gibi bir şeydir. yani anlamsız ve yakışıksızdır. adama otur oturduğun yerde derler.
sadece izmirden değil türkiyenin neresinden olursa olsun çok kötü olan eylemdir. neden taşınırsın ki ankaraya...
10 yıl önce gerçekleştirdiğim durum. hiç de pişman olmadım.
izmir sevdalısı olarak taşınan arkadaşa samimi duygular ile acırım.
yanlış anlamamak lazım.
sorun ankara değil.
ki ankara da güzide ve güzel şehirlerimizden birisidir.
lakin yıllarını izmirde geçiren birisi için bir nevi at, eşşek olayıdır.
ankara yerine nereyi koyarsan koy durum pek değişmez.
attan inip eşeğe binmektir.
(bkz: attan inip eşeğe binmek)
(bkz: hayrettin yapma)
allah muhafaza denilesi eylemdir, yazıktır günahtır.
denize alışmış birinin yapmaması gereken eylemdir.lakin ankara çok güzel bir şehirdir.özellikle eğitim konusunda izmire göre çok daha iyidir.refah seviyesi yüksek olan şehirlerimizdendir.
(bkz: intihar)
sıcak havaya veda edip soğuk havayla kucaklaşmaktır.
sevidiğim kızın yaptığı eylemdir. özlüyorum lan dedirtir.
üniversite ve memuriyet olayları dışında tamamen aptallıktır.
mantıksız değildir.

izmir' de yaşayan biri olarak, ankaradaki hayatı çok düzenli buluyorum. ciddi anlamda gezilecek, iyi vakit geçirilecek tonla yeri var. insanları da gayet güler yüzlü.

bir gün ankaraya taşınmam gerekirse, emin olun hiç gocunmam, bu beni mutlu bile eder.

(bkz: izmirden nefret ediyorum demenin binbir yolu)
adamı sikseler daha iyi. *
daha kötüleri için;

(bkz: izmir den konya ya taşınmak)
tınaztepe'den çankaya'ya taşınmaksa gayet iyi tercihtir.