bugün

her kişinin bir film seçimi vardır. bu film standartlarının pek de dışına çıkamazlar bu kişiler. bir de çok film izleyen birisi ise belirli bir zamandan sonra kendi standartlarına uygun bir film bulamaz olur. çok sinir bozucu bir durumdur.
şu sıralar kolay olmayan durum, romantik komedi, dram, korku, belgesel ne istersen sinema salonlarında var, artık böyle bir lüksümüzde kalmadı..
(bkz: evladım niye önce söylemedin seni kalkındırırdık)
(bkz: cenneti beklerken)
(bkz: balinanın sırtında)
(bkz: max)
(bkz: laputa)
..
kötüdür.
the man from earth isimli filmi joker olarak cebimde saklarım bu soruya karşı ;)
aslında vardır aklında bir kaç film ama karar verememektir. sıkar insanın canını.
filmden anlamayan insanların içinde bulunduğu durumdur. iyi bir izleyici daima film bulur.
izlenecek filmi bilmem de izlenecek kanal bulamıyorum.
sanki tüm filmleri izledin de dedirtir adama.
o kadar çok film izlenmiştir ki artık piyasada senin kriterlerine uyan kaliteli film kalmamıştır, hayat artık daha zordur.
sebebi 2 şey olabilen şeydir. *
1. aşırı seçicilik : izlediği, afedersin, hiç bir siki beğenmemedir. lotr izler beğenmez, star wars izler beğenmez, godfather izler beğenmez, falan filan. böyle insanların zaten yaşaması bile zarar, hepsini toplayıp öldürmek gerekir bence. evet.

2. aşırı film izlemiş olmak : ilkine nazaran daha iyi bir durumdur çünkü çözümü vardır. hiç kimse beğeneceği tüm filmeri izlemiş olamaz, elbet bir yerlerde vardır böyle bir film. yapılması gereken insanlara sorup öğrenmektir.
kaliteli film izleme isteğinden kaynaklanan sikko durum. bi buldurun be
insanı dizi izlemeye itecek ve günlük yaşantısının büyük bölümünü bu eylemi gerçekleştirme arzusuyla yakıp tutuşturup acaba diğer bölümde ne oldu deyip çıkmazlara sürükleyecek baş kaldırıdır.
(bkz: the terror live)
tam bir saatlik aramalarım sonucu içine düştüğüm durum. zaten bulamayınca insan izlediği eski iyi filmlere sarıyor hemen.
aylardır yaşadığım sorun , 4-5 tane güncel film sitesi günlük takibimde , artık dizilere sardım dizi bile bulamaz oldum durum bu kadar vahim.
Bir Makedon filmi olan "the great water" filmini izlememiş yazar söylemidir.
Bir sırp filmini izledikten sonra tabii izleyecek film de bulamazsıııın, bulduğun filmi izlemeye korkarsın da. Şimdi ben aslında bir sırp filmini öneriyorum hatta şiddetle öneriyorum kesinlikle 19-20 yaş üstüyseniz izleyin ama burda en önemli kural: filmin iğrençliklerine takılıp kalıp kusmak, ağlamak böğürmek, öğürmek yok, konunun sadece iğrençlik, sadizm, seks olmadığının farkında olmalısınız. Anlatılan olayı değil, bu olayla anlatılmak istenileni bulun. Hadi kolay gelsin. Ben filmi çok beğendim. Eksilersen valla yersin eksiyi.
şu an yaşadığım berbat durum.

2 saatlik zamanım var ve bunu değerlendirecek en iyi aktivite film izlemek benim için, ama izleyecek film bulamıyorum. yeni çıkanları izledim, imdb top 250 listesini çoktan hatmettim. farklı bir şeyler arıyorum, aldığım tavsiye filmlerin çoğunu ya izlemiş oluyorum ya da konusu itibari ile beğenmiyorum. kısaca allahını seven film tavsiye etsin *
Bir kaç gündür yaşadığım durumdur. Ailecek izlenebilecek, komik, ahlaksızlık içermeyen bir film yok mu?
Çoğu filmi izleyen insanlar için geçerlidir.
Lakin günümüz filmlerinde izleyecek film bulunamıyorsa o zaman biraz 40lar 30lar 50ler 60lar ve 70lere gitmekte fayda var. Kategorilerin ya da akımların ilk filmlerine göz atılabilir.
Yok hakikaten neredeyse çoğunu izledim diyorsa kişi o zaman farklı bir aktiviteye yönelebilir.
(bkz: Kitap okumak) gibi.
Yok halen okumak değil derdim izlemek diyorsanız
(bkz: Kısa filmler)
(bkz: diziler)
(bkz: Animeler)
Yazın dramı gibi birşey. Yazın izleyecek film arayıp arayıp bulamıyorum ya da yaz gelene kadar yığınla film izleyip yazın bıkıyorum.
Film izlememeyi gerektirir. Bulamıyorsan izleme. Evet.
sevdiğin filmi söyle sana seveceğin filmi söyleyeyim.

genel tavsiyem biraz hollywood dışına çıkıp japonya, italya, fransa, iskandinavya taraflarına bakarsanız sevecek filmler bulursunuz.
12 yıllık esaret . pişman olmassın .