bugün

bayraklıdan binip şirinyere ilk kez bugün seyahat ettiğim, kendi kendime ulan koşarak gitsem acaba daha mı çabuk varırdım diye hayıflandığım yük treni. halkapınardan sonra acayip yavaşladı tren, sanki on metre ileride istasyon var, alsancakta bilmem kaç dakka bekledi, ondan sonra aheste aheste şirinyere kadar gitti, ben de trenle gidiyorum çabuk giderim diye arkadaşa söz verdim, eleman bizi yarım saat beklemek zorunda kaldı.. otobüsün gözünü seveyim.
karşıyaka çarşıdan binip havaalanına 40 dk da varabilinen tren. hani havaş'a 20 lira vermek veya taksiye sayılmaz miktar para vermek veyahut ömrünü yollarda geçirmek zorunda değilsin.

efendimesöyliyim bornovadan metroya binip beleş aktarmalar ile aliağaya gidiyorsun 90 kuruşa, bu da güzel bir tarafı.

salhane denen insanlığın ulaşmak için 40 takla atarak gittiği iş merkezlerinin ortasına da dank diye istasyon kurmuştur.

güzel bir şeydir. ömrümüz içinde geçer. neredeyse babamızın treni gibi.
koşarak daha hızlı varırsınız zorlamayın.
allaan sittir ettiği yerlerden geçerek adeta can vermiştir. senelerdir yerin altını deleceğinize yapsaydınız ya şundan üçyoldan itibaren dedirten çalışmadır. denize sıfır gittiği yerlerde güzel bir detay olmuş yolculuklara.
tezek kokan hat.
uzağı yakın eder.
koreden yeni gelen vagonların eski vagonlardan daha hızlı olduğu banliyö hattıdır. her gün kullanılandır, candır. ~~kötü koksa da
http://galeri.uludagsozluk.com/g/izban/

izmir'de banliyö treni hattı sistemini yürütmek üzere kurulan bir anonim şirkettir.
ilk başlarda ağır bok kokusu bulunuyordu.
şimdilerde kokunun önüne geçilmiş gibi duruyor.
lakin halkapınar istasyonunda aktarma yapılan köprü sanki biraz fazla sarsılıyor. bana öyle geldi. kötü bir durumla karşılaşmak istemeyiz.
Yaklaşık 30 dakikadır Halkapınar'da çakılı kalan banliyo şeysi.
bir çok arkadaşımın kezbandayız şu an diyerek dalga geçtiği banliyo hattı.
an itibariyle içinde bulunduğum, sefer saatlerini bilirseniz hiç beklemeden binebileceğiniz, simdiye kadar ki denemelerimde kalkış ve varış saatlerine sadık kalan özellikle kuzey ege limanının faaliyete başlamasından sonra değeri daha da anlaşılacak olan raylı sistem.
yer altına girdiğinde çekmeyen telefona, arada bozulmasına, eve dönüşte çoğu zaman yer bulamama rağmen, hızlı ulaşım sağladığı için tercih edilir, hergün halkapınar aktarmasında yaşanılan merdiven rezaletini yaşamıyor kabul edersek 10 üzerinden 9 alır, güzel insanlarımız metroda önce inmek isteyen kişilere izin vermiş olsa izdiham yaşanmaz lafa gelince çok medeni insanların metroya binmeyi bilmeyişi düşündürücüdür, ayıca aktarma yapmak için bornava ve hatay yönlerine ayrı merdiven yapılması şarttır.
istasyonlardaki bankları metal malzemeden seçen zihniyetin amacı neydi çözemedim. soğuk havalarda buz gibi olan o banklar insanın bi yerlerinin donmasına sebep oluyor. sefer sıkılığı az olan saatlerde oturamadan beklemek umut sarıkaya tipi mutsuzluk gibi adeta.
yakında yeni bir aktarma istasyonuna kavuşması beklenen şey. belediye başkanının demesine göre bütün aktarmaların halkapınarda toplanmaması için başka bir istasyondan daha aktarma yapılcakmış, ayrıca alsancaka uğramıcakmış tren.
Ne olursa olsun izmir için çok faydalı olan bir ulaşım alternatifi, bazı kötü kadınlardan olma piçler sürekli bu izban araçlarını taşlamak suretiyle camlarını kapılarını kırıp ulaşımı aksatmasalar dahada güzel olacak.
An itibariyle arıza yapmış iki hatta çalışmıyor.
Adnan menderes Havalimanından izbana binmek için gidilen mesafede kusadasına gitmek mümkün.
O değil de şehirlerarası otobüs terminallerindeki gibi tuvalet kokuyor mk.
Alternatif yakışıklı erkek görme mekanı.
izmir'i, kuzey'den güney'e 2 tl'nin altında bir ücretle rahat ve konforlu bir seyahat ile görebilmenizi sağlayan banliyo uygulaması.
eksikleri ve kusurları olsa da çok faydalı bir raylı sistem. izmir için bir nimet.
Su anda seyahat halinde oldugum işletme ilk zamanlarında olan sıkıntıları asmış gayet hızlı ve zevkli sekilde sehrin bir ucundan diğer ucuna yolculuk yapabileceğiniz toplu tasıma alternatifi.
gaziemir'den konak'a giderken kullanmayı çok saçma bulduğum metrodur. mantıklı olan gaziemir-varyant'a binmektir. halkapına aktarma ile zaman kaybetmezsiniz.
bugün yine sıçmış olan raylı taşıma sistemidir, halkapınardan aliağa arası felç olmuştur.
br saat sonra gitmeyi başarmıştır.
(bkz: bir moral alkışı)
Edit:ulukentte yine durdu yahu