bugün

"kendi kendimden nefretimin çevrelediği ve çirkinleştirdiği bu dünyada yalnızım."
-sevgi gerçekten yorulur muydu?

+evet, sevgi de yorulurdu, öldüğünü belli etmemek için yaşıyormuş gibi yapan insanlar kadar.
Düşmanına verecek bir şeyi olmayanlar, mutlaka kötü, haksız ve canice bir savaş yürütüyorlardı. Evet, olumlanacak olan savaş, savaştığı tarafa kurtuluş götürmeyi amaçlayan, en azından kendisinden bir şeyler vermeyi gözönünde tutan kişilerin yaptığı savaştır.
Zor Zamanda Konuşmak / ismet Özel
Uyuyalım. insan uyudu mu herşeyi unutur. ( şeker portakalı)
keşke biraz, zamanımız olsaydı...
Bakışlar vardır, tavırlar vardır yüzyıl yaşasam yüzyıl unutamayacağım.
(bkz: Anna karenina)
Badbahlık ve yoksulluk bulaşıcı bir hastalık gibidir. Badbahlığı ve yoksulluğu bulaştırmamak için, insanlardan uzak durmak gerek.
" Bir adım daha attık mı ya hep ya hiç’ten ya herkes ya hiç kimse’ye geçeriz. "

Başkaldıran insan, Albert Camus
Kendimi hiçbir edebi akıma, edebi tavra ait hissetmedim. Hiçbir zaman takım tutar gibi parti tutmadım. Arabalara, evlere ve hisse senetlerine ilgim yok. Yönlendirilmeyi, yönlendirmeyi, yönetilmeyi ve yönetmeyi sevmiyorum. Ben zeytin ağaçlarını, fesleğenleri ve kuzey ışıklarını seviyorum.

Şairin dediği gibi: ipi kopuk bir uçurtmam var, adını özgürlük koydum.

80 DERECE / Deniz Göktepe
Gerçekten yüce gönüllü insanlar; düşmanlarının mutsuzluğu, kinlerinin sınırlarını aştığında her zaman onlara karşı merhamet duyarlar.

Monte kristo kontu.
Delilik de, akıl sagligi da sabit degildir. Bilgi gelistikce hepsi değișir. Bir magara adamına Ay'a gitmenin mumkun olduğunu soylediginizde, size deli der. Modern insana Ay'a gitmenin mumkun olmadigini soylediginizde yine deli damgasi yersiniz.iste insanların en zayıf ozelligi, gecmis ve gelecek arasindaki bu inanılmaz bilișsel uyumsuzluktur.
DAVID ICKE
Size hiç soylenmemis ama bilmeniz gereken her šey.
“ Vahanın palmiyeleri ufukta görünmüşken susuzluktan ölmek.”

simyacı, paulo coelho
"Dünyayı bugünkü durumuna getiren nedir, bilir misin? Yarım işler, yarım konuşmalar, yarım günahlar, yarım iyiliklerdir. Sonuna kadar git be insan, avara et ve korkma! Tanrı, baş şeytandan çok, yarım şeytandan iğrenir!" (bkz: zorba).
içimde, bir yolculukta tanışıp alıştığım, fakat pek çabuk ayrılmaya mecbur olduğum bir insana veda eder gibi bir his vardı...
görsel
Uyudum uandım uyudum uyandım kaç gün oldu anlamadım dedi ve ekledi hep sanki aynı rüyadaydım sen elini uzatıyordun ve ben elimi uzatıyordum sana sonra yine sana uyanıyordum..
'abdüsselam bey, içinde hiçbir çocuğun doğmadığı, büyümediği bu odaya "çocukların odası" adını vermiş ve garibi şu ki bu ad tutmuştu da. belki de bu adın sihri yüzünden bu odaya garip bir hava sinmişti. yavaş yavaş herkes evin kaybolmuş hayatının orada toplandığına inanmıştı. orası birikmiş ayrılıkların, üst üste yığılmış ölümlerin, hatıra ve unutulmaların odasıydı. yaşayanlar bile orada kendi çocuklarının, ilk gençliklerinin ölümünü seyrediyorlardı. büyük odanın ortasında daha ziyade karaya vurmuş gemi, bir yığın eşya hep onları hatırlatırdı. hülasa bu oda abdüsselam bey'in kalbi gibi bir şeydi. bu iyi ruhlu adamın yanında bizi o kadar huzursuz kılan şeyin ne olduğunu ancak bu odaya bir kere olsun girenler anlayabilirdi. çünkü bu üst üstelik, yarattığı zaman dışılıkta, eşyanın kayıtsızlığını yok etmişti. onun içindir ki anahtarı daima kapının üzerinde durduğu halde hiç kimse içeriye girmezdi.'

'Modern hayat, ölüm düşüncesinden uzaklaşmayı emreder.'

(bkz: Saatleri ayarlama enstitüsü)
Hani bir şarkı vardır ya yüz kere dinlersin bıkmazsın. Sevdiğinden de değil, ondan duymuşsundur. Sürekli dinlersin, belki atladığın bir kelime, bir duygu ya da bir melodi ararsın.

Herkes uyuyorken senin balkon kenarında uykusuzluğa yaktığın bir sigara gibidir ya hani, işte öyle bir gece.
görsel
"ve eğer bir insanın kanayan bir yarası varsa, en iyi merhamet o insanın bu yarasına hiç dokunmamak degil midir?"
sefiller / victor hugo
"kusur, benim imzamdır. bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı."
suskunlar / ihsan oktay anar
görsel
görsel

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
"Sanırım zamanın yapacağı bir şey yok, çünkü biz unutmuyoruz."
"Bir kadın ancak sevilir. Ona esir olunmaz."

Ruh adam - hüseyin nihal atsız..