bugün

insan, ilkeler koyup hedefler belirliyor, sonra da bunlarda umduklarını bulamıyordu.
Patricia Highsmith - Beceriksiz
Sana Deli, Sana Hasret, Bu Kalp, Bu Beden, Bu Ruh. - Karanlık Aşk
there is no dark side of the moon really. matter of fact it's all dark.

masal gibi bi albümün son sözleri, sağlam iz bırakır.
Bütün hayatımı en ince ayrıntılarına kadar düşünerek hesapladığım iyiliklerin hayalleriyle geçirdim albayım. Artık ne olacaksa olsun istiyorum.
"Ayrılık bitti.Sonsuz ayrılık?.."

imkansız Aşk- Hasan Öztoprak
Dünya böyledir. Sinsiler zorbaları yüceltir, üçkağıtçılar hırsızlara cömert davranır,yalancılar sapıklar için duygusal şarkılar söyler. Buna karşılık çulsuzlar garibanları dolandırır, dindarlar inançlıları lanetler, mazbutlar iffetlileri iğfal eder.

Kötülük, kendini ilkesel ve pratik iyilikle ikame eder. iyilik ise sınayıcı ve bedel ödetici bir örüntü içinde kendi ideallerini yakarak yol alır. Şeytan, kutsal kitaplardan alıntı yapmayı sever. Meleklerse daima görmezden gelinir.
*
Bir amaca bağlanmayan ruh yolunu kaybeder; çünkü, her yerde olmak hiçbir yerde olmamaktır.

Montaigne-Denemeler.
Düşlerini yitirenler, aklını da yitirdi.
Çocukluğunu kaybedenler, büyüklüğünü de kaybetti. Kuşlar dünyaya inanmaktan vazgeçti...
ben sana mecburum bilemezsin.
Zaman durdurulamaz: Bu bizim sırtımızdaki en büyük yük. En büyük mücadelemiz de bu yüke rağmen yaşayabilmek.
Irvin D. Yalom - Nietzsche Ağladığında
Daha çok anlat. dedim. Hoşuna gidiyor mu? Çok. Elimden gelse, seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre hiç durmadan konuşurdum. Bu kadar yola nasıl benzin yetiştiririz? Gider gibi yaparız.

-şeker portakalı-.
piçler aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünürler, oysa hiç bir kadın bir piçi kurtarmak için dünyaya gelmemiştir.

(bkz: Hakan Günday piç)
Bir kadın olarak doğmuş olsaydım, kesinlikle orospu olurdum. Erkek olarak doğduğum için sürekli kadınları arzuladım, ne kadar aşağılardaysan o kadar iyidir. Buna rağmen kadınlar iyi kadınlar beni korkuttu çünkü onlar ruhunuzu ele geçirmek isterler sonunda, peki o zaman ne kalırdı benden geriye korumak isteyeceğim? Açıkçası fahişeleri, düşmüş kadınları arzu ettim, çünkü ölüdür onlar ve serttirler, sizden hiçbirşey beklemezler. Çekip gittikleri zaman hiçbirşey kaybetmezsiniz. Öte yandan bütün bunaltıcı bedellerine rağmen yumuşak, iyi kadınlara da hasret çektim. iki türlü de kaybettim. Güçlü bir adam her ikisinden de vazgeçerdi. Ben güçlü değildim. Böylece kadınlarla, kadın düşüncesiyle uğraştım durdum.

- bukowski
Toplantı üzerine toplantı yaparak, vaad üstüne vaad vererek, halkı ne zamana kadar oyalayabilirsiniz?
Aytmatov-elveda gülsarı.
görsel
“‘Umut karın doyurmaz,’ dedi kadın, ‘Umudu yiyemezsiniz.’ ‘Umut karın doyurmaz,’ diye yanıtladı albay, ‘Ama sizi ayakta tutar.’”
Gabriel Garcia Marquez - Yüzyıllık Yalnızlık
La tahzen, innallahe meana.
(Üzülme, Allah seninle)
(bkz: kuranı-kerim)
insan bilmediği cenneti değil,bildiği cehennemi yaşamaya meyillidir..
"Gelecek, geçmişin merhametine kalmıştır ve insan, ikisinin arasında bir kurbandır."
Anladım ki Ölülerin yattıkları gerçek yer, canlıların kalbidir .Ancak Bir insanı oradan silersen gerçekten ölmüş olur.

Ölmekten kötü olan tek şey unutulmaktır belkide.
Savaş barıştır
Özgürlük köleliktir
Cahillik güçtür.

(bkz: 1984)
Dasein kendi varlığını hep kendi varlığı bakımından konu ettiği için dasein'ın varlığına başkalarıyla birlikte-olma da aittir.

- üstad-ı azam martin heidegger hazretleri.
-elimde değil olric!
---ne efendimiz?
-elleri olric elleri.

(bkz: oğuz atay)
(bkz: tutunamayanlar)
estragon: haklarımızı kaybettik, ha?
vladimir: (net). Haklarımızdan kurtulduk.
beckett- godot'yu beklerken.
Dünyadaki gözyaşı miktarı sabittir. Ağlamaya başlayan biri için, bir yerlerde bir başkası keser ağlamayı.
Beckett- godot'yu beklerken