bugün

toplumların o yiyizliği beni niçin haklarımdan mahrum bıraksın?(kral lear- edmund)
'Unutursun geçer' dediler; 'ne münasebet' dedim. Kalp hüzünden beslenir, hiç duymadınız mı..

Mehmet ercan/dudak payım
28 harfle şair olursun. Çünkü 'o' yoktur !
Hayat bir piyangodur . Sanslı olan kazanır ; sanssızlar ise Tanrı'nın unutulan cocukarıdır ...
”Beni tedirgin eden kusurlarımız değil. Erdemlerimiz.”

Ben Vesaire , Susan Sontag.
Örümcek, işini dokumacıya benzer şekilde gördüğü gibi, arı da peteğini yapmada pek çok mimarı utandırır. Ne var ki, en kötü mimarı en iyi arıdan ayıran şey, mimarın, yapısını gerçekte kurmadan önce, onu hayalinde kurabilmesidir.
"Düştümse eğer sana bakarken düştüm"

- Cahit Zarifoğlu
'işimden yararlanıp haksız para biriktirmiyorum ben, baylar; belki de bu nedenle, bana işimi yitireceğim söylendiğinde dehşete düşmüyorum.'

stendhal - le rouge et le noir.
cehennemi mahşerde aramayın nasılsa kimsenin sizi anlamadigi yerde bulacaksınızdır. (bkz: Aşkın Gözyaşları 4/ Sinan Yağmur)
'Tonyukuk yaşadıkça bilge yetiştirmek zor değildir!'

Teşkilat - Selman kayabaşı.
Kapım sen ol.
cehennemi mahşerde aramayın nasılsa kimsenin sizi anlamadigi yerde bulacaksınızdır. (bkz: Aşkın Gözyaşları 4/ Sinan Yağmur)
“Sevmek, insanı yalnız kılıyor."

(bkz: mrs dalloway)
buraya yazabilecegim bir çok afilli cümle şahsımda mevcut fakat sadece okurken hissettiğim o anın büyüsünü burada kimlere aynı duyguyu yaşayabilir ki? sırf laf olsun torba dolsun diye yazılan yazılar kendi şahıslarını tatmin etmeleri için mi bunca çaba? bırakalım artık bunları forumlar bunlar için en iyi mekanlardır bence.artık sütçü beygirliğinden sıyrılıp gerçek bir yarış olma zamanı geldi de geçiyor.yazarların düşüncelerini çarpıştırdığı engin yazıların yazıldığı bir yer olmalı sözlüğümüz.

herkese hayırlı günler...
"Bütün yakınlaşmalar,, bütün birleşmeler yalandır. insanlar ancak muayyen bir hadde kadar birbirlerine sokulabilirler, üst tarafını uydururlar; ve günün birinde hatalarını anlayınca, yeislerinden her şeyi bırakıp kaçarlar."

Sabahattin ali
Kürk mantolu madonna
Hayatımın en mutlu anıymıs , bilmiyordum ...
Orhan Pamuk / Masumiyet Muzesi
şimdi düşününce o kadar abartacak ne varmış diyorum ama o zaman, galiba, o zamana kadar alışkın olduğumu, hatta içinde büyüdüğümü ve benim bir parçam haline geldiğini düşündüğüm yalnızlığın ve kaybetmenin ne olduğunu ömrümde ilk kez yaşıyor, ilk kez hissediyordum. demek ki yalnız kalmak için insanın önce hayatta sevdiği birine sahip olması gerekiyormuş.
Ölümün olduğu bu dünyada,
hiçbir şey çok da ciddi değildir aslında.

Franz Kafka
ve ölmüşlerdi. (bkz: kitap hırsızı)
Ben askerime leş toplatmam.
Eski sevgililerime ithafen; Allah hepinizin belasını versin o cocukları.
-senin aradığın kadın dünyada yok.
-var! o olmasaydı ben olmazdım. bu şehirde yaşıyor. birgün bulacam onu.
(bkz: aylak adam)
''sen, gözlerinden ateşler saçarak, oklarını bana yöneltirken, ben sana aşık oldum...''

''sen, tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle, yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken, ben sana aşık oldum...''

canan tan-en son yürekler ölür