bugün

iyi hissetmeye ihtiyaç duyulduğu an sarılıp bırakılmamaya çalışılan, şükretmeye sevk eden, olumlu düşünmeye iten düşüncelerdir.

hayatta yapamadıklarımız, hissettiremediklerimiz, olamadıklarımız ve kazanmadıklarımız yoğunlaştıkça dibe çekilmeye engel olamıyoruz. (bkz: deep)

bunlar bir süre ergen triplerinde sadece olumsuz düşünceler olarak varolsalar da zamanla kişiliğine, gözlerine, düşüncelerine öyle yansıyor ki; olmak istemediğin insan halne geliyorsun.

bir süre sonra çevreden bağımsız kendi içine döndüğünde, anlamsızlaşan şeyler ve uzaklaşma dürtüsü dışında büyük bir boşluk, yersiz yurtsuz özlemler..

iyi hissettiren düşünceler aklına geldiğinde, bunları normalde hayatına adapte etmiş kişisel gelişim uzmanı takılan hıyarlardan daha bir anlamlı karşılıyorsun.

çünkü o iyi hissettirecek küçük anlar artık kaybedilmeyecek, vazgeçilmeyecek kadar değerli oluyor.

bu benim için birinin gülümseyip günaydın demesi olabilir mesela. çok karşılaşmıyorum artık bunu söyleyen insanlarla (gülümseyerek söyleyen)

aslında ne kadar önemli. az sonra sorunlardan bahsedecek ve uyandığına pişman birinin günaydınıyla kıyaslanamayacak kadar güzel...

iyi hissettiren düşünceyse burada, hala gülümseyerek günaydın diyecek insanların varolduğuna inanmak..
(bkz: günaydın)
(bkz: gülümseyerek uyanmak)
kesinlikle herşey güzel olacak değil.
dünyanı dolaşmak,ufkumu geliştirmek...
yepyeni bir günün başlıyor oluşu. kimbilir bize neler getirecek.
sigara yakmak.
(bkz: pollyanna was here)
-Gecenin sadece sana ait olduğunu bilmek.
-Sevgiliye sarılmak.
akşam ve öbürsü gün sabah işinin olmaması, bütün gece film, dizi izleyebilmek..
kötülerin huzurunu bozmak.
fazla huzur batıyor çünkü.
gurbet elde çalışıyorsan, bir gün memlekette çalışmaya başlayacağın hayali sana kendini iyi hissettirir.
Sabrın sonu selamettir.
Bu da geçer ya hu.
Allah'tan geldik, Allah'a gideceğiz.
neşesi yeter.
şuan için; tuborg kırmızı. * * *
ne zaman iyi hissetmek istesem hep şu söz bana umut olur

bu yorgun günlerin karşılığını alıcaz yakında

çok eskiden bildiğim bir şarkıdan aklımda kalmış olup beni hep cesaretlendirir.
Bir kaç saat sonra her şey bitecek, uyuyacağım, uyandığımda kendimi önceden kendi tasarladığım ve kendimi oyun olsun diye tasarladığım bu matrixin içinden çıkmış halde bulucam.
aslında hiç bir zaman yok olmayacağına inanmak bu gerçeğin farkına varmaktır.
sonunda sınavların biticek olması sonuçlar açıklanana kadar oldukça iyi hissettiriyo.