bugün

türkçe baskısında ''o''nun neden kuşlardan hatta sadece kuş isimlerinden korktuğu açıklanmayan kitap. *
bildiğimiz köpeklerdir..ama emir kipi manasında bir şeyi yerinden oynatmak anlamındadır.
okurken gerçekten korku yaşatan tek kitap.
stephen king in film olmuş romanlarından biridir. okumadım ama filmi izledim, gerçekten çok güzel.
not: palyaçolardan korkuyorsanız okumanızı ya da izlemenizi tavsiye etmem. * palyaçolardan korkmamama rağmen bu filmden tırstım.
pennywise'ın palyoçalardan nefret etmenize sebep olduğu korku- gerilim romanıdır. filmi de baya sağlamdır.
özellikle sizi çekemeyen ibnelere zevkle söylenecek sözdür. ittir onlar it.
kopukla takılan hayvandır.
ağızı doldurmayan küfürdür. nasıl rakının sonunda cila olarak bira içersiniz it'i de okkalı bir küfürden sonra söylerseniz hararetinizi alır. misal ''senin gelmişini geçmişini s*kerim it.''
filmini çok üst düzey beklentilerle izleyip hüsrana uğratmıştır. zamanın şartlarına göre değerlendirirsek belirli bi seviyesi var ama günümüzde bunu izleyip de korkan insanı tanımıyorum. yine de kitabı okumayacaksanız filme bi zaman ayırabilirsiniz genel kültür açısından. biraz ağır ilerler ve uzundur.
simdi izlesem gotumle gulecegim, ancak kucukken izledigimde gotumu uc bucuk attirmis filmdir. hala palyaco gordum mu kafa goz dalasim gelir.
latincede iltahabi durumları belirten bir son ek. sinüzit sünüslerin bronşit bronşların farenjit farenksin apandisit apendiksin gastro enterit barsak ve mide sisteminin vajinit vajinanın iltahaplanmasını anlatır.
(bkz: information technology)
(bkz: bilişim teknolojileri)
edit;
(bkz: bt)
köpeğin kaba söylenişi.
(bkz: bozkurt)
(bkz: #24284204)
Buenaventura Durruti'nin falanjistler içindeki lakabı.
çocukken bütün palyaçolardan korkmama neden olmuş 1990 yılı yapımı bir korku filmidir. normalde palyaçolar insanları güldürür ama bu filmdeki palyaço korkutur.
sevilir.
bir seslenme bicimi.
Köpek=it it=serseri
babadan bolca duyulur
+ it mi olcen başıma.
gelecek yaz tekrardan filmi çekilecek olan, koca bir neslin palyoçalardan nefret etmesine sebep olmuş kitap.
kaçak dizisinde topçuoğlu'nun hain damadı kaçak dizisi ertan'ı cep telefonuna kaydederken kullandığı isim. o arayınca telefonu da "ne var lan it?" diye açıyordu.
(bkz: pennywise)
sansürsüz tam metni altı kitaplardan çıkmış roman.

http://www.kitapyurdu.com...r_name=stephen%20king%20o
Ortaokulda okumuştum bu kitabı. 1212 sayfalık tam metninin yayınlandığını duyunca hemen idefix'ten sipariş ettim. Böylesi destansı bir kitabı nasıl böyle kalitesiz şekilde basmışlar ve utanmadan 42 tl para isteyebiliyorlar akıl alacak gibi değil. Oğlum bu kadar dandik kitap baskısını yaparken hiç utanmadınıZmı?

Ya içerik nefis o ayrı.

Tuğla kalınlığındadır...
Köpegin diger adi olarak adlandirilir fakat yanliş tanımdır aman dikkat.