bugün

terör saldırısının olduğu gün iyi ki de ablamın kayınvalidesindeymişiz de taksim'e gitmemişim. o gün üsküdar'daydım ve o olay olduğunda kütüphanedeydim. whatsapp'tan öğrenmiştim.
19. yüzyılın sonlarından günümüze dek Türkiye'nin en popüler caddesi olma unvanını koruyan cadde, 1,4 km uzunluğundadır.
kaynak: vikipedi
istanbul'un diğer ünlü caddesi bağdat caddesi'nden daha kısadır ve farklı olarak günümüzde araç trafiğine kapalıdır. yine de istiklal de iyidir.
istanbul'un beyoğlu ilçesinde bulunan cadde.
eski zamanlarını özlediğim yer.
yüksekte oluşu güzel bir cadde ve nişantaşı'na falan da yürüme mesafesindedir. ister yürüyerek ister tramvayla geçilebilir. işlek ve yoğun bir caddedir. atatürk kitaplığına, maçka parkına falan da yakındır. aşağısında da kabataş vardır.
güzel bir cadde. iyi ki var. istanbul'un en ünlü caddelerinden biri. istanbul'un diğer en ünlü caddesi de bağdat caddesi.
Teksas tommiks sattığım yerler özlüyorum.
eskiden cok güzeldi.

yazi ayri kisi apayri güzel caddeydi.

her sokaktan duyulan farkli türde müzik sesleri. kendine özgü mekanlariyla hatiralarda kaldi.

yillarimin gectigi caddeydi özlüyorum.
görsel
görsel
Çok öncelerden istanbul'un en elit semtleri arasında yer alıyordu, Şimdi ise salatalık turşusu , hâlen sevenleri vardır bilemem.
banker bilo filmindeki sahne aşağıdadır. o dönemde istiklal caddesi asvalt zeminmiş. eee ak parti olmadığı için hizmet yoktu tabi o zamanlar.

https://www.youtube.com/watch?v=Puwg8orF9OA
dün geçmiş olduğum cadde. bugün de taksim'deydim ama o caddeden geçmedim.
banker bilo filminde ilyas salman ın sigara satarken şener şen e rastladığı sahne burada çekilmiştir.
beyoğlu'nda bulunur.
görsel
bir bağdat caddesi değildir.
istanbula gittiğimde gezerdim orada. ama şu günlerde kumbaramın üzerinde bir resim sadece.
Yanlız o poz... 2 erkek geliyor oradan...
Tekrar trafiğe mi açmak lazım napmak lazım.
MÜLTECi TACiZi OLMADAN gezebilmek için,

(img:#2309562)

çare: zafer partisi.
en son farsların dolduğu ve bir ciddiyetin kalmadığı yerdi.
şimdi de suriyeliler basmış olabilir.
yabancı turistlerin ve arapların çokça rağbet ettiği cadde.
Çok özledim.