bugün

diğer şehirleri hor görmek, istanbul'u dünyanın merkezi sanmak, boğucu kalabalığa sahip bir şehirde yaşamayı marifet sanmak, bokun püsürün içinde yaşamayı pek bir sevmek gibi gerizekalılıkları beraberinde getiren yavşaklık. bu yavşakların bir tanesi bile huzurlu bir hayat yaşayamaz boktan şehirlerinde ama götleri de gökten inmez nedense. ülke genelinde sevilmez bu yavşaklar ayrıca.
izmirli, bursalı ve eskişehirlilerin de katıldığı ortak yavsakliktir.
bu saydığım şehirlerde yaşayan gençler sanki yaşadıkları yerin vegas, tokyo, new york falan olduğunu düşünürler, türkiye' de başka güzel şehir olmadığını, diğer şehirlerin köyden hallice olduğunu falan düşünüp bide ezmeye kalkışırlar ve ben onlara gotumle gülerim.
istanbullu birine giydirme ihtiyacı hisseden yazar beyanıdır. pireye kızıp yorganı yakmaya gerek yok.
olmayan yavsakliktir.

Istanbul u sevmem. Beni bilen herkes bunu da bilir.

Istanbul u sevmem ama turkiye nin en iyi sehri yine istanbul dur. En varosu en mafyasi en soylusu en klasi en zengini en unlusu en bilmem nesi hep istanbuldadir. Yani enlerin sehri istanbul.
Izmirlilerin yaptiginin yaninda bir hic olan davranis bicimidir.
bu sene iyice çığrından çıkan yavşaklık. istanbullu görünce tokatlamadan duramıyorum artık. yapmayın olm lan. bir ucundan bir ucuna gitmek için onlarca lira ve saatler harcadığınız tatil beldenizi siktirtmeyin bana.
izmirli ile birleşip ankaraya giydirmeye meraklıdırlar.

bon donozsoz yordo yoşoyomooooom. sanki denizde doğdu amk.
Haklidir. Ankara ne mk. Beton beton beton. Beton da beton aga. insan bunalir patlar ya. Nasil duruyosunuz siz orda mk. Biz yine bunaldigimiz zaman atiyoz kendimizi denize. Siz ne yapiyonuz göl başinami atiyonuz kendinizi (bkz: swh).
yersizdir. izmir, ankara, adana, antep, kayseri, sivas, trabzon gibi bir kimliği olan, kendine ait bir kültürü olan şehirlerin sikinin kılı olamaz istanbul. en fazla 2 nesildir istanbulda yaşayan götler de istanbulluluk taslamasın amk.
(bkz: istanbulu bırak aslen nerelisin onu söyle sen)
izmirli'nin yanında mersinli ile de birleşir. biz mersinliler de ankara'ya giydirmeyi pek severiz. hatta isterim ki adanalılar da gelsin, antalyalılar da gelsin, aydınlılar falan artık kim varsa gelsin. evet lan biz denizsiz yerde yaşayamayız. zorunuza mı gitti?
istanbul lu mu var istanbulda yarısı Sivas kalan yarısı zaten karısık bu durumda sanırım istanbul nufusunun sanırım nereli oldugun bakmamız lazım. istanbul u Anadolu karması olarak düşünelim ve international bir yapısı oldugunu unutmayalım. Sonuç olarak Anadolu insanının istanbul da uluslararası bir ortam da götünün basının ayrı oynaması denebilir.