bugün

çengelköy sahilin dibi güzel bi cafede kahve içim desem 30 sn.

kavga gürültü yok. refah düzeyi yüksek. istanbulu gram sevmem ama çengel bi harika dostum.

ha olmadı kuzguncuk derim.
Çocukluğumun geçtiği Avcılar ilçesi diyebilirim. Ama cihangir, mustafa kemal paşa tarafları değil, denizköşkler mahallesi'nden başlayıp avcılar meydan'a kadar olan kısımları inanılmaz güzel. Sahili eğer piknikçi dayılar olmazsa daha iyi olabilir.
kadıköy diyen köylüdür.
güngören'i herkes unutmuş.
şirinevleri kimse küçümsemesin.
esenyurt.

Espri yaptım kimse benim olduğum semte gelmesin diye.
sultangazi değildir.
bana göre güngören.
Bana göre güngören. Sevdiklerim, yani ailem burada olduğu için. Onun dışında Kesinlikle Eminönü diyorum. ilçe değil şu anda; ama ilçe iken sokak sokak tüm adresleri işimden dolayı bilirdim. Tarihi yarımada gerçek istanbul'dur zati. Güzelliği tartışılmaz.
Bana göre beykoz.
güzellik kişiye göre değişen bir kavram olduğu için tek bir cevabı olmayan soru.

ben olsam güngören derim.
vezneciler. evet.

vefa bozacısı, pilavcıları.. çay sigara yaptığımız o mekanlar.. kadıköy çocuğu değiliz evet. fatih, cağaloğlu, vezneciler, beyazıt.. islamcı gençliğin gençliğini geçirdiği yerler.
Avrupa'da Sarıyer Anadolu'da Beykoz.
Bu aralar Çengelköy’ün Kuleli manzarası toparlıyor beni. Hele ki yaz akşamı bir başkadır
(bkz: adalar).
.
Hiç düşünmeden (bkz: bağcılar) derim. Düşünürsem (bkz: beykoz) derim çünkü.
benim için net beyoğludur.
(bkz: sarıyer)
(bkz: beykoz)
kadıköy .
kadıköy.
Sarıyer - mavi yeşil bir arada ohh miss.
yaşadığımız, alıştığımız yerdir... bağcılar... tüm hayatım bu awk semtinde geçtiği için artık buradan çıkma düşüncesi beni ürkütüyor.
ataşehir ama orjinal yani ataşehirin merkezi,
öyle doğusu batısı kıçı başı değil.
ataşehir merkezin sevdiğim özellikleri;
kaldırımlar geniş, bisiklet ve yürüyüş yolları var,
düzenli ve görece yeşil. parklar çok. yürümek için çok alternatif var.
bankalar , yemek mekanları, alkollü ve alkolsüz mekanlar, kısaca tüm ihtiyaç bir yere toplanmış. avm de yaptılar zaman zaman alışveriş için güzel alternatif oluyor.
birde diğer yerlere göre medeniyet seviyesi daha yüksek,
yaya geçidinde yol veriyorlar, yayaya saygılı bir yapı var.
ulaşım olarak her iki köprüye otomobille yakın.
toplu taşıma alternatifleri var, bir de metro olsa tadından yenmez.
herkes de beykoz yazmış.
güngören.