bugün

icten ice kavrulsalar da sürekli istanbul'a camur atma hevesleridir.
istanbulda yaşayan biri olarak bir sürü abukluğa çarpıklığa bende tepki gösteriyorum işin bu yanı ayrıdır. ama istanbul dışında yaşayan biri eğer istanbula ve istanbullulara peşin fikirlerle atıp tutuyorsa bu kendini kandırmak olur.zira istanbul dediğin 81 vilayetten 900 küsür ilçeden hatta her beldeden köyden insanın yaşadığı bir şehirdir.haliyle istanbula sövüyorsan aynı zamanda kendi şehrine köyüne kasabanada sövüyorsun demektir.
istanbul'a sonradan gitmiş ve haliyle de götü kalkmış insan tespitidir. sus ve nefesini tutmaya devam et. tey allahım.
yaşadığı şehirden memnun olan kişidir. iş imkanları vs daha çok istanbul'da olduğu için lafı sık geçer ve bu nedenle "yok, şu şu nedenle istanbul'da yaşamam ben" der. gayet normal olan durumdur. misal van'da da yaşamak istemem ben, kompleks mi oluyor bu şimdi?
istanbul'da yaşamayan mı kaldı amk. her türlü canlı burda lan. geçen insan benzeri sailonluyla konuştum taksimde.
köşeyi dönüyosun bazen karşına bi siren bi naga kadını çıkıveriyor.
arkanı bi dönüyosun satyr mi artık, pan mı, sylvan mı, faun mu? bi adam. eve kendimi zor atıyorum vallahi.
bir iki yıldır istanbulda yaşayan insanın istanbulluymuş gibi davranmasından daha güzel davranıştır.
bazı görmedikler, ilk fırsatta yerleştikleri için istanbul yaşancak yer değil.