bugün

kıskanılan yağmurdur. keşke burada da yağsa da bizim okul da tatil olsa. *
çoraplara kadar maruz kalanları nasiplendiren yağmur.
avcılarda da etkilidir efenim. 10:30'da final var ve dinmesini bekliyorum.
iSTANBULDA SAMANDIRA BÖLGESiNDE BULANAN FABRiKAMIZI SU BASMASI VE SIRILSIKLAM OLMAMIZLA SON BULAN YAĞMUR OLMUŞTUR...

TEŞEKKÜRLER iSTANBUL...
üsküdardaki tüm mazgalların patlayıp adam boyu fışkırmasına sebep olan ve arabaların içine su girmesine sebep olan yağmurdur...
altyapı sıfır olunca, yağmur sefalete dönüşür.
(bkz: sabah sabah aforizma)
bu kadar şiddetli yağmasına rağmen finalleri ertelemeyen hocaların kafasına kafasına yağmasını dilediğimiz yağmur.
gripin'in "durma yağmur" şarkısına lanet ettirmiştir.
a.hisarı sakinleri sabah tedirgindi, göksu taştı taşacak.
eve girip kuru kıyafetlerimi hazırladığımda çamaşırlarıma kadar ıslandığımı farkettiren lanet olası yağmurdur. ilk şemsiyeci, karşıma kuru bir cm2 yerim kalmadığında çıkmıştır. * *
5 dakika daha yağması durumunda, zemin kattaki evimize su basmasını sağlayacak yağmurdur. allah'tan yavaşlamıştır. *
hala okullar tatil olmadı " lanet olsun" dememize sebep olan yağmurdur.
insanı dışarı çıkma fikrinden caydırıp, yatakta kalmaya ikna ettiği için hörmet gösterilmesi gereken yağmurdur.
ne yağmurmuş birader herkesi donuna kadar ıslatmış. neyseki bende pantolona kadar ıslattı. ama içim bi hoş olmadı değil.
sabah uyandığımda mevsimleri karıştırmama sebep olan yağmur.
noluyo aralıkta mıydık biz dedirtti.
camı açık unutulan odanın haddinden büyük bir kısmına da nüfuz ettiği gerekçesiyle haneye tecavüze de girişmiştir.
sabah şimşek çakmasının ardından sağanak olarak başlayan neredeyse tüm her yeri esaret altına alan, şiddetli yağmurdur. örneği sabah şirkete giremeyen üstü kapalı otopark alanında mahsur kalan kişilerdir.
istanbulluyu sabah sabah rahmete boğan yağmurdur. sahra çadırı büyüklüğündeki şemsiyeme rağmen sağdan, soldan, göl olmuş yolda son sürat yol kateden adrenalin düşkünü şöförlerimizden, dereye dönüşmüş kaldırımlardan...vs bir şekilde nasiplenmemizi sağlamıştır.
şu anda ayakkabılarımı çıkartıp ofis koltuğunda bağdaş kurarak oturmama sebebiyet vermiş olan yağmurdur.
Sınavımızın ertelenmesine vesile olmuştur.Kurban olsundur böyle yağmura.
işe geç kalanlar için gayet inandırıcı bir maazeret sebebi.

-kazım, niye geç kaldın sen?
-bizim mahalleye yeni bir nehir açılmış, tamda bizim evin önünden geçiyor. feribot bekledim, yeni olduğu için sefer yokmuş, bende sandalla ancak gelebildim efendim.
metrobüslerin merter civarında beleşe oto yıkama hizmeti vermesini sağlamış yağmur. hayır, olan motorsikletle en soldan giden garibim sürücüye oldu.
en üst kattaki balkonumuzun üstü açık olmasından mütevellit ufak bir havuz olmasını sağlamış yağmurdur. yağan yağmur normal ama alt yapı kötü. nerden bilebilirim ben gider borusunun tıkandığını.
tek bir şemsiyenin bir boka yaramadığını sağanak şeklinde devam eden.

tamam şemsiyeyi şöyle tutayım bari kafam ıslanmasın, lan yerden yukarı doğru mu yağıyor bu, olsun iş yerine gitmeden çorap alırım zaten terliğim var, olsun iş yerine gitmeden bir pantolon alırım değişecek yer var, lan aceba ceketi giymesemiydim, senin gibi şemsiyenin taa mına koyayım ben git, yağmur saçları güçlendiriyormuş.
--spoiler--
gelişmeler:

moonlight sonata

son zamanlarda en çok şikayet edilen konu, yağış ile alakalı başlıkların artması yönünde.

- gün ay yıl şehir yağmur/kar yağışı - düzeniyle çok sayıda başlık açılmakta.

arkadaşlar kars, erzurum, bursa, ankara, istanbul gibi birçok şehrimizde kar ya da yağmur yağmasının üzerinde durulacak bir konu olduğunu düşünmüyoruz. aksi halde her gün benzer başlıkların açılma ihtimali oluyor. bir yazar, bir şehrin yağış durumu ile ilgili başlık açtıktan sonra, diğer yazarlar da bunun altında kalmayıp, kendi şehirlerinin yağışından bahsediyorlar ve sol frame'in içeriği hava durumu haberlerini aratmayacak biçimde şekilleniyor.

bugüne kadar açılmış başlıkları temizlemeyi düşünmüyoruz ancak bundan sonrasında ya başlığı sileceğiz ya da ilgili entryleri, başlık uyumsuzluğu yaratmadığı takdirde o şehrin başlığına taşıyacağız.

izmir'de kar yağarsa bunun başlığı açabilir. hatta ben açarım. bu ve bunun gibi alışık olmadığımız doğa olaylarının başlığını elbette açabilirsiniz.

25 ocak 2010, pazartesi 15:04
--spoiler--
(bkz: gelişmeler)
sarıyer'de adeta denizle karanın birleşmesine vesile olan yağmur. sahil kesiminde 12 adet küçük ve orta boyutta sandal boğazın derinliklerini görmüştür.

leqend boğazın incisinden bildirdi. *