bugün

nerdesin lan sen? evin yok mu lan senin? şeklinde babasından azar işiten metalci.
onlarca enstruman çalar,
oldukça güçlü bir sesi vardır,
müzik bilgisi piyasanın kat kat üstündedir,
efendidir,
utangaçtır.

e akıllı adam da. kitlenin ne olduğunu biliyor, hangi kitlenin ona para kazandıracağını biliyor. tüm türkiye tarafından bilinip dünyanın parasını kaldırmak varken, neden üç beş tane bitli rockçı tarafından bilinen fakir bir adam olsaydı ki? avam tavırlarla bu adamı aşağılamak, aptallıktır. apaçi, kro falan filan, geçiniz. kitle bunu seviyor, o bunu kullanıyor.

sizin o taptığınız adamlar gibi uyuşturucu, alkol, şöhret batağında da değil. mütevazi, efendi, işini yapıyor, -siz beğenmeseniz de- sürekli yeni bir şeyler üretmeye çalışıyor. sırf kendisi ile taşak geçerek ekmek çıkarmaya çalışan okan bayülgen'e bile ağzını açıp tek bir şey demedi bu adam, okan'ın kitlesi de bunu seviyor, okan da bunu kullanıyor; farkında, efendi efendi sustu.

ismail yk şarkılarından, tarzından ben de nefret ediyorum. ama bu adamın kendisi güzel bir adam. elde ettiği başarı saygı duyulması gereken bir başarı. saygı duymuyorsan, çıkıp daha iyisini yapacaksın. orda oturduğun yerden sallamak değil.
kültürel yozlaşma abidesi.
metalciliği, küçükken babasının torna-tesviye tezgahında çalışmasından gelmektedir. sonraları babası almanya'ya göçüp döner işine girmiş, ama ismail'in metal aşkı bitmemiştir.
kendisi yetmiyormuş gibi bir de çetesini yanına alıp kaset çıkartan , en son klip çektiği şarkıda diceeeeeeeey diye bağırmasıyla beni benden alan zat-ı muhterem.
yurtseven kardesleriyle birlikte almanci gencligin ne hale geldigini gözler önüne seren bir müzik adami.

her ne kadar sosyoloji denen toplum biliminden zerre kadar cakmasam da bu adam ve türevleri bilimsel bir arastirma konusu olmalidir bence. almanya'daki türklerin ne hale geldiklerini, icinde yasamak durumunda olduklari toplumun onlar üzerindeki etkilerini, ilk neslin icine kapanik yapisinin sonraki nesiller üzerinde etkisini ve en önemlisi simdiki neslin* gencliginin ne yaptigini, ne yapmak istedigini ve ne yapacagini gösteren bir almanci.
(bkz: ismail yk dus yk mızdan)
fantastic speed hard metal rock'ın kurucusu ve en önemli temsilcisi.
yeni karamürsel mağazalarının veliahtıdır.
allah belanı versin in klibinde parçaladığı arabayı çekimlerden sonra 50 bin dolara satacağını söyleyen üstün insan. arabayı satın almak için sıraya girdik ailecek bekliyoruz. *
gün gelecek, bu adam öldüğünde '' ağıtlar '' yakılacak...
türkiye ve dünya büyük bir yıldızını kaybetti denilecek...
herkes taşak geçiyor, herkes geyiğe vurmuş amma, sürü psikolojisi işte ! vurun abalıya !
ismail yk' nın yaptığı müzikten hoşlanmam ama, kendisinin sıkı bir michael jackson hayranı olduğunu iyi bilirim...
ki bu adam, fena da dans etmiyor, bazen gereksiz sikko hareketler sergilese de, kendi özünü kullanıyor, avrupai bir şey yapmıyor, şarkılarında zurna ve davul seslerine rastlamak da mümkün nihayetinde...
kaldı ki, '' allah belanı versin '' şarkısı hakikatan sağlam bir altyapıya sahip... james hetfield söylese, bir günde hit olurdu emin olun...
ölecek bu adam ve ağlayacaksınız... '' ne iyi adamdın ismail sen '' diyeceksiniz... şimdi küfredip alay etseniz de, neticede türk halkının bir parçasısınız, başınızdaki çobana biat edersiniz...
'' ismail yk mı ? puyhahahahahahah ''
20 yıl sonra ismail ölür;
'' şu an o kadar hüzünlüyüm ki... büyük bir starımızı yitirdik ''...
olacak olanı söylüyorum ve ekliyorum;
ismail yk, hem türkiye' nin hem de avrupa' nın michael jackson' udur... ben böyle görüyorum, sizi bilemem...
fantastic speed folk metal'in kurucusu ve en önemli temsilcisi.
müthiş bir tarzini bulamamis insan örneği. garip kıyafetleriyle kendine marjinal bir hava yaratmaya çalışırken, 1970'lerin rock esintileri taşıyan hareketleri ile bir rocker olma yolundadır. arabesk sözleri ile insanların üzerinde arabesk sarkıcısı havası yaratırken, teknodan çalıntı melodiler ile clubber bir delikanlı olmak yolunda ilerlemektedir. karma insandır vesselam.
allah belanı versin klibi çekimlerinde beyzbol sopasi ile arabayı hurdaya çeviren kişilik, üstün insan, yüce söz yazarı.. bazen bir insanı anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır yaa işte şu an onu yaşıyorum sözlük.
selena adlı tv dizisinde bir sahnede diziye dalıp liseli kızların arasında şu sözleri sarfetmiştir :

deli dolu bomba gibi kızlar burada
ey anam hepsi can ciğer kuzu sarma
onlara uzaktan bakmak yetmez bana
kafayı üşütürüm dokunmadıkça

bomba kızlar burada
acayip party gel de durma

aa etekler çok kısa ne fıstıklar var
gel de bakma
darbukalar ziller çılgın sesler kıvılır yerler.

ardından bir liseli kızı * * * arabasına alıp götürmüştür. bunlar olurken diğer liseli gençlerde dans ile kendilerinden geçmiştir. ya ismail yk dinleyenler şarkı sözlerine dikkat etmiyor ya da ben milletin namus bekçisi kesildim.