bugün

(bkz: nil yılanı)

Efsane sallamalara tanık olan nesildir. Yaratıcılığın limit noktasına erişmişlerdir.

Bir de kim kiminle ne zaman ne yapıyor vardı. O da fena değildi sanki.
l ile şehir yok diye hönkürmek.
hamsi hayvan mıdır tartışmış nesildir. bir de afrikada ülke uydurma vardır.
isim şehir, deve cüce, gece gündüz bunlar efsaneleşmiş ve sadece 90 lar çocuklarına özgü güzelliktir.
boş derslerin vazgeçilmez oyunudur. her öğrenci mutlaka oynamıştır.
çocuk olmanın ne olduğunu bilerek büyümüş nesildir.
iş "f" ile şehir yazmaya gelince fransayı türkiye topraklarına il olarak katan nesildir. yaptım mı ? evet. hemde çok.
bizim dönemin öncesinde de bizim dönemde de ve şu an bile oynanan oyun.
u ile bitkinin olmadığı oyun.
j ile artist bulamayıp bu krizi jülide ateşle atlatmaş efsane mi efsane bir nesildir. o zamanlar mankendi, spiker oldu sonra zilli.
l harfiyle şehir olmadığı için lüleburgaz yazıp herkesle beraber 5 puana razı olmuş efsanemi efsane bir nesildir.
her zaman o harfinden sanatçı bulmaya zorlanan nesildir. osman sınav deyip kabul ettirmeye çalışırdım hep. belki de vardı da ben bilmiyor da olabilirim. *
'n' harfinden hayvan ismine her zaman ninja kaplumbağalar yazarak tam puan almayı başaran nesildaşlardır.
bitki sütununa a harfi için ayşe kadın fasulye, o harfi için oya kadın fasulye, z harfi için zeynep kadın fasulye yazan nesildir.
j harfiyle bir kentte yoktu. biz böyle bir nesildik.
neoplanı bilen nesildir. *
içinden alfabeyi sayarken hep işine gelen harfi söyleyen nesildir. hala yaşamaya ve yaşatmaya çalışmaktadır. fakat geçen bi öğrencisi "j" ile başlayan bitkiye "jojoba" yazınca, artık bu işlerden el etek çekmenin zamanı geldiğini anlamıştır.
p ile başlayan şehre paris dediğimiz yıllardı.
f ile şehir yoktur.
(bkz: nil krokodili)
"eşya olsun mu olmasın mı" diye tartışmış,
herkes p ile başlayan şehre "paris" yazarken "porto" yazan arkadaşını kutlamış,
n'yle hayvan bulmak için kafa patlatmış, ama yine de bulamamış,
"saymaya başlıyorum, durdurun" deyip içinden alfabeyi saymış nesildir. zekidir, bilgi dağarcığı geniştir.
ı harfinden ıspanak ve ıtır dışında bitki bulamadığım oyundur.
küçükken kız arkadaşım k harfiyle başlayan bitkiye

kaşar yazmıştı..

karslı olduğu için o zamanlar pek üzerinde durmamıştım bu cevabın ama şimdi merak ettim acaba ne yapıyor kendileri..
özledim oynamayı bir iki harften dertliyimdir hep birşey bulunmazdı o harfle ilgili.*
f harfinden şehir kısmını hep boş geçmiş nesildir.