bugün

545,000 sayıda aktif askerin bulunduğu ülke.
(bkz: #12031748) ilaveten şeriat ile hiç bir alakası olmayan bir kanun biçimi ile yönetilir. Bizim saf kemalistler ise işte şeriat budur diyerek örnek gösterdiği ülkedir.
"türkiye'ye şeriat ithal edecekler" diyerek malum basının öcü olarak gösterdiği lakin fransa, almanya ve ingiltere'nin harıl harıl yatırım yaptığı ülkedir.

doğalgazını ingiliz firmaları pazarlar, makina ve kimya sanayii tamamen alman firmalarının elindedir, otomotiv ve uçak yan sanayii de fransız firmalarının kontrolündedir. 3 sene önce bir türk firması havalimanı ihalesini kazanmış lakin batılı firmalar devreye girerek türk firmasını ülkeden kaçırtmıştır.

almanya, fransa ve ingiltere'nin iran'dan yıllık kazandıkları rakam 40 milyar dolardır ve türkiye'yi bu pastaya ortak etmek istememektedirler. bu sebeple türkiye'deki malum basın ve özellikle de tsk'yı kullanarak, iran'ı öcü olarak göstermeye gayret ederler.
şia ülkesi, tarihinde kafirle savaştığı görülmemiştir, tüm savaşlarını müslümanlarla yapmıştır. batı karşıtı görünse de götlerini yalamaktan başka bir şey yapmaz, türkiye'nin en büyük düşmanı.
acemden çok türk ün olduğu ülkedir.
http://dunya.milliyet.com....2011/1403224/default.htm
son derece kötü bir telekomünikasyon alt yapısına sahip olan ülke.
islamın adını kirleten ülke. gerçek islamla alakası yoktur ya o da ayrı mesele.
kapalı çarşı esnafının ülke yönetiminde çok etkili olduğu ülke.
türkiye'deki bazı ayetullah yalakalarını, yaptıkları tehditle şoka uğratmış ülke.
pers imparatorluğunun, ikincü dünya savaşı döneminde ari ırkından olması sebebiyle, adolf hitler'in ricası üzerine ismini iran olarak değiştirdikten sonra anılan ismi.
çok ilginç bir müslümanlar. tarihleri boyunca hiçbir zaman küffarla savaşmayan devlet. hep türkler ve islam la savaşıyorlar. ilginç bir din anlayışları var.
terör örgütünün haber ajansının haberine göre kandil ve hakurk a bomba yağdırmaktadır. türk basınında bu olayların hiç yankı bulmaması şaşırtıcıdır.
pkk'ya yaptığı sınır ötesi operasyon bazılarını şaşırtmaktadır.
ne şaşırıyorsun. biz de yapardık zamanında.

ama sonra akp geldi, bop eşbaşkanı oldu.

ve sen hala akp'ye oy atıyorsun.

o yüzden şaşırcak bir şey yok.

sen istediğin, oy verdiğin sürece bu böyle devam edecek.
cumartesi günü bir suikastin gerçekleştiği ülke. gelecek vaadeden genç nükleer fizikçilerden biri evinin önünde öldürüldü.

ek: ayrıca iran'ın kandil operasyonu pek parlak geçmemekte, deniyor. 3'ü general on kadar üst düzey komutanın da aralarında bulunduğu 200 kadar kayıp verdikleri geçiyor ajanslarda. tabi bu bilgilerin hemen tamamının terör örgütü kaynaklarından geldiğini de belirteyim, ne kadar objektif olur bilemeyeceğim. ama göz göre göre de yalan konuşlar mı, orasını da bilemiyorum.elçiye zeval olunmaz.
teröristleri süpüren karakterli ülke. terör destekçisi sitelerin propagandalarına da kanmamak gerek. bizim tsk da k.ırak a girdiğinde 100-200 kayıptan bahsediyorlardı.

allah aşkına, terör destekçisi anf tipi siteler neden yayın yapar? pkk nın progandasını yapmak için. bu sitelerden doğru "haber" bekleyenin aklına şaşmak gerek.
devlet idaresi tamamen alman ve fransız lobisinin güdümünde olan devlet.
halkı türk halkını sever ama liderleri sevmez. nedeni ise yandaş olmayıp diger gereksiz ülkelere göz kırpmasındandır diye düşünüyorum. avrupa nın tek derdi ortadoguyu ele geçirip hüküm sürdürmekken nedense bizi öyle böyle kandırıp bu kısımdan soguttular. iran kendice güçlü ve karakterli bir ülke konumunda artık. kimseye taviz yok ve kendi inançsal görüşlerine göre hazırlıklarını yapıp kararlarını alıyorlar. bence güzel bir baş kaldırı. sonu iyi olsun kötü olsun. en azından kendi ruh hallerini ortaya koyuyorlar. şu sıralar pjak a yönelik saldırıları ile gündemdeler. nedendir bilinmez. uyuşturucu ve bazı kaçakçılık olaylarına göz yuman ve ara ara bu konumdakilere destek veren ülke neyin yanlış politakasında gidiyor bilinmez ama bilinen şudur hiç bişey artık iyi duruma gitmeyecektir. ne iran için ne digerleri için.
sınırları içerisinde 40 milyon azerbaycan türkü nün yaşadığı ülke. pers kökenlilerin biraz kibirli olsada asla şımarık olmadıkları ülke. ilginç olan türk nüfusun pers nüfusdan fazla olması.
aref ghafouri miydi neydi, onun ülkesi. ayrıca iran içer misiniz ? * kes.
amerikalı şovmenlerin bir numaralı malzemesi olan ülke.
türkiye'ye en çok turist gönderen 4. ülke.
Antalya'da kafileleri çalıştığım otele indiği vakit kara çarşaflı fakat yemeğe geldikleri anda modern ve lüks giyimli insanları olduğunu gördüğüm ülke. Sempatik çocuğa gel dediğinizde koşar gelir şaaap diye yanağından öptüğünüzde aileside, kendiside yadırgamaz. Avrupalı eleman restoranttaki hal ve hareketlerinize bakıp siz birbirinize ne kadar benziyorsunuz hiç yabancı değilsiniz dediği anda donk eden ülke insanlarıdır.
Hakkı olanın elinden alınmasına izin vermeyen, sinmeyen ve onurlu duruşu olan bize düşman gözüyle bakmayan amerikadan daha dost ülke.
iran ay a gidiyor biz daha. aheyy babam aheyy.

edit: şaka lan bilmiyorum belki de gitmiyor ay a falan. öyle bi an salladım.
(bkz: dünya üzerindeki bağımsız tek müslüman devlet)

oldum olası seviyorum lan ben bu ülkeyi...
(bkz: türkiye iran yakınlaşması)

bir de şeriat olmasa şerefsizim gider yerleşirim...o derece...