bugün

web tarayıcısı 25kb'dan büyük js, css dosyalarını cache'e atmıyor. buradaki 25kb gzip'ten önceki hali. dolayısıyla iphone'a yönelik web sitesi yaparken css ve js dosyalarını 25kb'nın altında tutmakta fayda var.
çok pahalı olması nedeniyle alma girişiminde bulunamadığım apple marka telefon ya da bilgisayar veya fotoğraf makinası, adını koyamadım.
(bkz: zall bana iphone al)
o telefonsa nokia samsung falan ne lan iphone a hakaret etmeyin. ama 3ün dizaynı 4 ten daha güzel.
samsung ı9200 galaxy 'nin iphone'ı 3 katlayacağına düşündüğüm cihazdır.
android işletim sistemi, açık kodlu yazılmış galaxy'nin iphone furyasına kapılanların aksine işi bilen adamın tercihidir.
kendi koyduğum güvenlik kodunu unutmam sebebiyle* bütün gün uğraştığım hala da bir çözüm bulamadığım telefon. testere gibi oldu artık her saat başı bir şans tanıyor bana.
yapılan araştırmada bayanların iphone'u, erkeklerin Android'i seçtikleri ortaya çıkmıştır.
apple'in mucizevi telefonudur. lakin i phone dörtte türlü problemler görülür efenim.
güzel bir teknolojik alettir.
fakat bir türlü jailbreak yapamadım . internette yazılanları harfiyen uyguluyorum gene de olmuyor. anlayanlar el atarsa yardımlar açığım. *
Olur olmadık yerde sözlüğe ulaşmamı sağlayan alet.
7den 70 e bir çok insanın "aypon" diye adlandırdığı tasarım harikası telefon
iletişimde çığır açmış apple ürünüdür. Diğer rakipleri klavyeler ile uğraşırken apple dokunmatik telefon denen pazara yön vermiştir.
hakettiğinden daha pahalı olan makinadır(en azından türkiye'de!) japon firması nec'in deprem sebebiyle telefonlarını uluslarası pazarlara sürme planlarını ertelemesi nedeniyle bir süre daha rahat edecektir. bana göre makina budur :
http://www.n-keitai.com/n-04c/
Allah belasını versin bu telefonun. şarjı 1 gün bile gitmiyor. bu telefon hakkında söylediğim tüm olumlu şeyleri geri alıyorum.
herkesin elinde okşayıp durduğu alet. amele işidir, ayağa düşmüştür. zaten 188 $ alete (kaynak) hangi gösteriş budalası mal 2 bin tl verir, anlamak mümkün değil.
--spoiler--
Çocukken pipimizle oynardık en fazla. Şimdi iphone var.
--spoiler--
satın alan insanların %60 ının tarz yapmak hava atmak için kullandığı içine yazılım nasıl yüklenir bilmedilkleri saçma sapır bir alet. Üretim maliyeti 200$ dan azdır ancak ülkemizdeki satış fiyatı 2000 tl dir. 2000 tl ye 1.4 ghz çift çekirdek işlemcili android 2.3.3 yüklü bir samsung galaxy s2 almak bu işin erbabı olan teknolojiden anlayan her kişinin yapması gerekendir.***
nimetlerinden faydalamasını bilen için vazgeçilmezdir. 2000 tlyi de veren verir sonuçta bir pcye 5000 tl verilebiliyor yerine göre. bu mallık değildir. ilgi alanıdır. şuda bir gerçektir iphone 2000 tl veren hiçbir mal 50.000 tl verip araba alacak kadar mal değildir. araba içinde 5000-10.000 tl ile yetinmeyi bilir. bu da gösterir ki hiçbiri mallık değil kişisel tercihler sonucudur.
iphone artık ortaya kendi tarzını koymuştur ve bir kez kullanan ben bu telefonu beğenmedim deyip başka telefon kullanmaz. elbette ki diğer telefonların bazı özellikleri daha iyi olabilir. ancak iphone alışkanlık yapar. he ben 2000 tl bir telefona verir miyim? hayatta vermem. *
bir telefona veya bir arabaya binlerce tl vermek mallık değildir.

mallık verdiğin para ile aldığın aletin sana sağladığı faydayı aynı fiyata yada düşük fiyata sağlayabilen yada aynı fiyata daha iyi özellikler sağlayan bir malı göz ardı etmektir.

Asıl mallık sırf tarz yapabilmek için herkesin tarz yapmak için satın aldığı, üzerinde telefonu kullanmanı engelleyen üretim hataları olan bir telefonu satın almaktır, üstelik sağlam telefonlar bir kenarda dururken ****.

Asıl mallık müşterisine bir bit kadar değer vermeyen satış rakamlarını arttırmak için hatalarını kabul etmeyen bir şirketten ürün satın almaktır.

Asıl mallık 2bin tl verdiğin aletin içine istediğin yazılımı kullanmanı engelleyen bir anlayışa tabi olmaktır ve bu anlayıştan kopmak için telefonuna yüklediğin jailbreak yazılımının telefonunu garanti dışına çıkarmasıdır.

Asıl mallık helikopter camından yapıldığı söylenen ekran camının en küçük çarpmada kırılması ama insanların hala apple'a güvenmesidir.*
blackberry çıkınca satışları düşen ama herkesin ''vay'' diyerek baktığı, şimdi iphone 4 alsam 5 çıkar aman boşver denilen cep telefonu.
iphone 4'ü çıkaran dokunmatik telefon markası.
az önce okuduğum bir haberle yarılmama neden olan cihaz.

http://www.iphonekurdu.co...-artik-aldatamayacak.html
yeni neslinin ne zaman çıkacağı bilinmeyen telefondur. haziran sonunda alınsa, elde mi patlar merak edilendir.
nekadar kullanışlı olsa ve beğensem bile artık almayacağım telefondur. marlboro, araba anahtarı ve güneş gözlüğü ile ellerde ziyan olmuştur.