bugün

Katılım öncesi mali yardım aracı'nın ingilizce kısaltmasıdır. Avrupa Birliği'nin 2007 - 2013 yılları arasındaki dönem için aday ülkelere katılım öncesi süreçte finansal destek sağlamak üzere hayata geçirdiği mali yardım kalemidir.

(bkz: The instrument for pre-accession assistance)
(bkz: Katılım öncesi mali yardım aracı)
(bkz: international phonetic alphabet)
(bkz: izo propil alkol)
inter partner assistance adlı, yaklaşık 9 aydır çalıştığım asistans firmasının kısa ismidir. axa oyak* ve ray sigorta'nın provizyon merkezi de kendisidir aynı zamanda. alemde ne iş olsa yapar, yapmaya çalışır. müşteri memnuniyetine, çalışan memnuniyetinden daha çok önem verir. geliri iyidir lakin stresi aleme bedeldir. tüm özel sağlık sigortası kurumları gibi gece nöbetleri için ucuz işçi olarak tıp öğrencilerini çalıştırır. ipa, onların yabancı dilinden de yararlanır, gerektiğinde sizi doktor, gerektiğinde vasıfsız işçi sayar. özel sektördür sonuç olarak. ofisteki dünya tatlısı insanlar da olmasa çekilmeyecek şirkettir.
işsizim Parasızım Açım örgütünün kısaltmasıdır.
kırsal kalkınma konulu yardım kalemi.

(bkz: ipard)
ios cihazlara kurulan programların dosya uzantısıdır.
örnek:
iMediaShare(v3.3.1-records).ipa
LogMeIn(v3.0.720-records).ipa
Temple Run(v1.4.1-records).ipa
v.b
ezbere bildiğim, o kadar da zor olmayan inernational phonetic alphabet tir. bunları iyi bilen biri bilmediği bir kelimeyi okumakta asla zorlanmaz. artı telaffuzu da çok iyi olur.
The International Police Association - Uluslararası Polis Birliği

100 ülkede yaklaşık 372.000 üyesi bulunan dünyanın en büyük polis derneği:

(bkz: https://www.ipa-international.org/)