bugün

Android de ki uygulamalar Windows Phone işletim sisteminde olsa kimse bu ikisini kullanmazdı.
öncelikle ios belirli cihazlara entegre edildiği için genelde son sürümlerde en iyi performansı gösterir.androidin ise çoğu modele entegre edilmesinden dolayı markadan markaya farklılık gösterir.bu yüzden ona göre bu versusu yapın.
android fakirler içindir.
ios aile ile tatil Android arkadaşlar ile yapılan kamp.
Stabilite ama özgür olmayan yazılım derseniz ios ama stabiliteyi ben kendimde yaratırim yazılımla oynamayı severim derseniz Android.
Yıllardır hem android hem ios kullanıyorum. Kullandığım telefonlar rootlu Note 4 ve jailbreakli iphone 4s.

Kağıt üstünde note 4 iphone'dan kat kat daha üstün. Ram'i 6 kat daha yüksek mesela. iphone 2 çekirdek, samsung 8 çekirdek falan. Kamera desen samsung 16 mp, iphone 8 mp.

ama iş kullanmaya geldiğinde kat kat üstün olmayı bırak, eşit olmayı bırak, iphone kabak gibi önde oluyor ios sayesinde. Note 4 aylar içinde kasmaya başladı, uygulamadan atmalar donmalar vs. aynı üreticinin aynı oyununu indiriyorum iphone'da yağ gibi akarken note 4'de kasıyor. Android marketin leşliğinden bahsetmeye bile gerek yok zaten.

internet sitelerini 0,5 saniye geç açsın ama donmasın kasmasın götü başı oynamasın amk. Kısaca sikerler öyke ram'i öyle işlemciyi öyle işletim sistemini.
Androidi samsung üzerinden kıyaslamak bence haksızlık.Samsung o mükemmel donanımlarına touchwiz adı verilen garabetle yazık ediyor.istediği kadar 6 gb ram,bilmem kaç ghz işlemci koysun samsung o touchwiz denilen illet yüzünden kaybetmeye mahkum.Bide her şeyi geçtim samsung telefonlara kimsenin doğru düzgün kullanmayacağı abuk sabuk özellikler ekliyor.
iyi de o müzik indirilmiyo diyende problem varz ben gayet normal bi şekilde telefonun kendi hafızasındaki müziklerimi dinliyorum. Araştırın oluyo.
eğer görünüşe önem veriyosanız ve paranız da varsa apple alın. bu tür insanları kınaman çünkü adamın telefondan beklentileri farklı. ha eğer benim param yok diyosanız veya ben telefon aldığım zaman özelleştirmeyi çok severim, hatta kendi telefonuma bir şeyler üretirim diyorsanız bir de bağımsızlığı ve serbestliği seviyosanız işte o zaman android alın. eyyorlamam o ki bu ikisini vs ye tabi tutmak saçma çünkü kullanıcılarının beklentileri farklı.
ios daha maliyetli ve çok daha kalitelidir. Android kalitesizdir, dayanıklı değildir. Android kullanan bazı vizyonsuzlar kıskanıp iphone da neymiş, müzik bile dinleyemiyorsunuz derler. kudurun efendim.
altınla gümüş kıyaslanmaz.
ios cep telefonudur android cep bilgisayarıdır ios kapalıdır android açık ios u teknolojiden anlamayan rahat kullanır android teknolojik bilgi ister.
Yine bu kıyaslama konusunda ağzı olan konuşmuş ikiside işletim sistemi hangisi size hitap ediyor işinize yarıyor ise onu alın kullanın aptalca fanboyu olmayı bırakın sonuçta bu ikisi işletim sistemide insandan akıllı değil.
android bana kalırsa nakavt etmiştir.

htc, lg , sony ve samsung gibi 4 dev marka, ki huawei ve xiaomi de cabası, android'i zenginleştiriyor.

daha açık ve özgür bir platform olmasını falan saymadım.

htc mesela one m7 ve m8 gibi ürünlerle iphone'u ezip geçmişti.

lg g2 mesela iphone 5s'ten daha üstündü. keza xperialar da biçti.

s8; tasarımı, kamerası ve ekranıyla yine gömüyor iphone'u.

şahsen çin'de üretilen, toplama bir telefon olan iphone'un akımının özentilikten başka bir şey olmadığını düşünüyorum. ekranı çinli, kamerası sony...

iphone'un hâlâ samsung'dan işlemci satın aldığını bazı ios fanboyu arkadaşlar unutuyorlar. bunlar reel görüşler. hiçbir marka babamın oğlu değil.

ekleme: tasarlayabilir. üretme kâbiliyeti başka şey. ürettiğini seri hâle getirmek ve marka olmak diye bir şey var.

kimin sığ düşündüğü belli oluyor!
ios basitliği sevenler, Android telefonum bana özel olsun diyenler içindir.
Tamamen farklı kullanımlara hizmet eden iki farklı işletim sistemi.
Birinin diğeri ile uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.
Böyle bir versus olamaz, zira ortak hiçbir yönleri yok.
Farklı kullanımlara falan hitap etmez, ikiside aynı şeye hizmet eder.

arkasında google olduğu sürece Android hep önde olacaktır.
iphone samsung'dan işlemci satın almıyor sayın cahil yazarlar, iphone tasarlayıp samsung'a yolluyor, samsung üretiyor. bugün samsung üretmese başka üretici var tsmc gibi, apple onun üretimlerine de başlamayı planlıyor zaten. hayır yani samsung yapabilse kendi telefonları için yapar, apple'a da satmaz. aynı piyasadalarken neden rakibine işlemci versin adamlar? bıraksın onları kendileri daha çok satsın. hayır ben de android tarafındayım da bu kadar da sığ düşünmeyin.
hala mı bu tartışma yavv. kazanan tarafa telefon mu veriyolar. zaten iki yılda bir telefon değiştiren milletiz(belki daha kısa sürede) .bugün baktın android almışsın yarın git iphone al. bu kadar basit.
android çok daha verimli ve işlevseldir.

4 yıldır note 3 kullanıyorum hâlâ stabil. taş gibi.

android özgürlüktür.
tablet için ios, telefon için android.
Android oyuncak
Ios is telefonudur. Apple i begenmeyen guruha bak hele.
"android çok iyi, çok süper, ooo android olum o" gibi girdileri neye dayanarak demişler çok merak ediyorum. *

açık ara farkla ben ios'un en iyisi olduğunu kanıtlayabilirim.

- android app marketler virüslü programlarla doludur. çünkü bir apk yüklediğiniz zaman google editörleri bunu tek tek incelemez. resimler gerçekten uygulamanın mı bakmazlar, indirip kurmazlar falan. o yüzden uygulamanız bir kaç gün içerisinde indirilmeye müsait olur. ama app store'a bir uygulama yükleyebilmek için göbeğimiz çatlar. indirirler, denerler, test ederler, görseller gerçekten programa ait mi ona da bakıyorlar.

sadece bu bile yeter ama bir kaç tane karşılaştırma yapayım.

- android açık kaynak kodlu, ios ise sadece apple'ın kontrolü altındadır. önüne gelen herkes sistem dosyalarına erişip sahtekarlıkta yapamaz. siz hiç sahte ios gördünüz mü? yok! göremezsiniz. sadece ios temalı android app görebilirsiniz.

- performans açısından ios cihazların donup kendini kapattığına şahit olan var mı? * ben android cihazların sürekli kapatılıp açıldıklarına şahit oldum. ki bende android kullanırken aynı sebeple virüsü, boku püsürüyle uğraşıyordum.

şimdi ios'la tüm cihazlar bem beyaz. yani teknik, grafik ve performans gibi alanlarda ios silker atar agalar. *
Bu bey sanırım iphone u olan biri tarafından yakın zamanda üzülmüş.
En iyisi ios, Stabil ve bir yerlerinize su kaçmasına izin vermeyen, deliksiz yazılım. Android kullanıcısı olarak söylüyorum " Android kullanıcısını çiftlik bank sahibi" gibi tokatlamak için bekliyor.