bugün

Bi ara bende düşünmüştüm hatta o an ki ataletimi yenip harakete geçmiştim Ne yapmıştım peki? Balkonun demirlerine asılmıştım sonra bi düşündüm, ikinci kattan atlasam ölmeme ihtimalim var, örnek olma ihtimalim var vs. gibi durumlar var. Bende vazgeçtim ama hala aklıma gelir ara sıra
hiçbir zaman ve -de yi ayrı yazmayan bir insan vazgeçse kaç yazar geçmese kaç yazar.

bir eylem.

edit: ben bunu yazarken araya 6 entry girmiş helal olsun yeterince yavaş yazıyorum.
(bkz: Ein Mann namens Ove)
Ölmenin bayılmak olmadığını anlamak durumu.
(bkz: vodka kafası).
döneklik, korkaklık, göt yememe olayıdır.
doğru karadır.

babam bir söz demişti. kişi tetiği çektikten sonra pişmandır ama geri dönüşü olmaz.

herkesin hayatında zorluklar vardır eminim. yok diyen yalan söyler.

Sevgiyi, yaşamaktan çok yazmayı sevdi... Ve onca aşktan damıttığını iki sözcüğe sıkıştırıp özetledi:

"Aslolan hayattır". Nazım Hikmet
2 3 gün konuşulur sonra unutulur. Hatırlatmak isteyen kimdi ki?
Hiç bir şey hatırlansın istemiyordum zaten.
Benle birlikte bitsin. En sevdiğim çocukça şeyi yaptım bi nevi sarhoş oldum. En güzeli bu olacaktı. Mutluydum, elimdekini bileğime saplayıp çekecektim.
Önce elimdeki düştü sonra da ben.
Tüm bu zorluklar çekilmiyor, bu labirentler bir çıkışa ulaşmıyor, herkes sana bakıyor sen kimseye bakamıyorsun.
Ben bitsem sadece ben bitmeyecektim. Benle birlikte koca bir aile bitecekti. Onlar için yaşadım. Halen onlar için yaşıyorum.
Büyük başarıdır.
gereksizdir. kişi verdiği kararın arkasında durmalı ne öyle caymak.