bugün

herhangi bir nedenle, bunalıma veya krize girerek hayatını sonlandırma isteğidir.
genelde eski sevgililerin yaptığı eylemdir. ölmek değil, korkutmak için yapılır.
nasıl bir organizasyonsa, hep son dakikada bulunarak hastaneye yetiştirilir.

bazıları için de hobidir. dikkat çekmek, ilgi görmek için defalarca yaparlar. sevdiklerine acımazlar.
böylelerini de yüksek bir yerden atacaksın. bir kere yas tutacaksın.
genellikle korkutma amacıyla yapılan aslında gerçekten ölmek istemeyenlerin yaptığı eylem. aksi halde gerçekten ölmek isteyen ölümcül bir zarar kendine verdiğinden biri yardım etmez ise kurtulamazlar genelde.
bir insanın verebileceği en öze karar. sanırım bundan daha özel, daha kimseyi ilgilendirmez bir konu olamaz.
hayattaki her şeyi bırakıp, tanıdığın, sevdiğin, sevmediğin, kişileri de arkanda bırakıp kendi canına kıymak cesaret ister. fakat bu intiharın bir zayıflık olduğu gerçekliğini değiştirmez.
anlık bi öfkeye, zamana yayılmış bi üzüntüye, sebepsiz bir boşluğa dayanarak özgün veya klişe bazı yollarla hayata son vermeye kalkışmaktır.

örneğin motora atlayıp ibreyi zorlamak özgün bir girişimdir. yalnız şöyle bi saçmalıkla sonuçlanabilir: hız yaparken motora aşık olur adrenalin hoşunuza gider tekrar, öldükten sonra motorun ya paramparça olacağı ya da başkasına kalacağı gerçeği bu istekten vazgeçmenize sebep olabilir. hayat güzel şey be.
intihar, kontrolünü kaybetmiş insanların yaptığı bir eylem olarak görülse de bana göre kontrolün elinde olmadığını anlayanlar intihar eylemini gerçekleştirmektedir ve eğer kontrol bende değilse ki ben konuyu hala içimde tartışıyorum, intiharı düşünebilirim. çok da büyütülecek bir hadise değil. olacak olanın önüne geçeni ...........