bugün

intihar etmek isteyen insanlarin arkada birakmayi planladiklari notlardir,mektuplardir.

fade to black olabilir mesela
intihar eden kişilerin arkasında bıraktıklarına yazdığı "benim kıymetimi bilemediniz,artık bensiz devam edin oyuna" anlamına gelen,iç yakan notlardır.
intihara gittim,gelicem.
genelde şöyle yazılır ölümünden kimse sorumlu değildir
bu şu demektir hepiniz biraz sorumlusunuz
''yarım kalan hayallere''die bir not bırakıp intihar etmişti bir arkadasım,sanırım cok sey ifade ediyodu.
'aslında amacım kimseyi üzmek değil' diye başlar genelde.
"....kendimi intihar etmek zorunda kaldım.Hoşçakalın." diye bitmesi muhtemel nottur.
intihar etmeden evvel belki vazgeçerim diye zaman uzatmak maksatlı yapılan eylemdir. bunu yazan kişi bu eylemden kimsenin sorumlu olmadığını, sebeplerini yazar sonrada güzel bi dörtlük filan karalar. hani belki ölmeden önce bi bok olamadık öldükten sonra değerimiz anlaşılsın amaçlı.
sevgili günlükintiharımdan kimse sorunlu değildir. intizarımın sebebine gelince ben inicem.şimdik dörtlüğüme sıra geldi. dört dönde götünü ört. elveda mars...
(bkz: intihar potu)
belli bir jüri tarafından "intiharın estetik açıdan güzelliği"ne verilen notlardır...

edit: bütünleme sınavı yoktur bu sebepten iyi çalışmak gerekir
(bkz: intihar edecekler için örnek intihar notu - mektubu dilekçesi itina ile doldurulur.)
birine bakıp dönecem
son edebi eserdir. *
annecim babacım ablacım kurtulursam eger kızmayın lütfen yoksa busefer bu yüzden intihar ederim.
eğer biri yüzünden ettiyse intihar, o kişiye hayatı zehir etmek için yazmıştır ki amacına da büyük bir ihtimal ulaşmıştır.
''ben kendimi intihar ediyorum,ha bu arada anlatım bozukluguda yaptık ama idare edin işte.''
(bkz: ben hap yuttum beni hastaneye götürün)
sevgili intihar notu..
bugün son kez intihar notumu girip
kendimi asacam
bundan önce girdigim ama beceremedigim
seni sürekli yordugum yırtıp çöpe attıgım notlar için
özür dilerim.
seninle geçirdiğimiz intahar notlarıyla dolu günleri unutmuyacam
giderken bu diyarlardan öteki diyara *
bir tek senin sevgini hatırlıyacam
neyse fazla uzatmılayım yoksa
bir daha yırtılıp çöpe gideceksin
bundan önceki intihar notalarına sevgilerimi ilet
allah'â emanet ol

son.
birilerinin canını acıtmak için yazılmıştır, bu kişiler vakti zamanında intihar edeni üzmüş şahsiyetlerdir.**
haberin yok ölüyorum...
herşey yolunda.
eğer kanlı bir intihar gerçekleşecekse, mektubun etkisini artırmak için kanı mektuba fışkırtmak da gereklidir.

(bkz: ben bunu gördüm)
(bkz: ihtar notu)*
yüksek bir yerden atlayarak intihar eden kişinin ardında bırakacağı ironik bir not olabilir:
"i tried to fly away but it's impossible."
mürekkebim tükendi, akmıyor. Kurudu damarlarım. bitiyor, her şey biti...
(bkz: 5 dakika icerisinde donmezsem polise haber verin)