bugün

ilgi orospusu ezik kişiliksiz zayıf kişilerin kendi hayatını sonlandırma durumu belki de doğal seçilimin bir kolu zayıf olanlar ya hızlıca ölür yada yavaşça hele şu cesaret toplamaya çalıştığını iddia edenler... keşke duşta ayağınız kayıp düşüp kafanızı vurup ölseniz oksijenimizi israf olmasa.
1. Bahane

Abi annem üzülür? Doğmadan önce annen çok üzüldü. Haberin var mıydı?

2. Bahane

Abi dabanca yok acısız olsa bari. Ulan zaten ölüyorsun, neyin korkusu bu.

3. Bahane

Günah? Hasiktir lan oradan. Buna yorum yapamayacağım.

4. Gerçek

Edin anasını satayım. insan nüfusu azalsın. 7 milyar oldunuz. Niye yaşıyorsunuz ki?
(bkz: etmezssen oropsu çocuğusun)
(bkz: böyle başlığa böyle cevap)
Bu dünyaya ikinci kez gelinmez .
Neredeyse akıldan çıkmayan düşünce.
eskiden derdim, düşünüyorsanız sıkıntı yoktur; insan, intihar etmeyi düşündüğünde ne kadar yanlış bir iş yapacağını bilir ve vazgeçer diye. ama düşünmekte yanlışmış.
çünkü düşününce, insan hemen araştırır internetten bir yerden. az ya da çok ama illa ki, intihara yönelim bulgularını bulabilir kendine uyumlu olan. bütün kriterleri karşılıyorum ben düşüncesine kapılabilir. ki bu çok tehlikelidir. yani, ha intihara teşvik eden biriyle konuşmak, ha böyle kriter bulmak; ister istemez kapılabilir insan. o yüzden düşüncesi bile yanlış.
yapmadan önce şunu düşün son kez ya ölmezsem ya sakat kalırsam. kurtuluş olarak gördüğün belki de seni daha büyük acılara sürükleyecek.

çok çaresiz kalmış olabilirsin, yaşamaktan zevk almıyor olabilirsin ama bu hayatı yaşamak zorundasın kardeşim öyle ya da böyle.

pes etme sakın sanma ki bir tek sana böyle hayat. umut hep var yeter ki çabalamaktan vazgeçme.
Her gece yatmadan önce tok karna iyi geliyor.Tavsiye ederim.
intihar etmeyi düşünmek aciziyet, güçlü olamamak, birilerine muhtaç olmak demek.
düşünüp uygulayıp başaramadığım eylemdir.
haklı düşüncedir. ancak sadece düşüncede kalmamalıdır. tek kurtuluş intihardır. ediniz.
hep düşündüğüm şey.
amına kodumun dünyasında 6 yaşından beri (1993) hastalık çekiyorum.
o tarihten 11 yıl sonra yani 2004 te böbreklerim iflas etmiş, 9 sene haftada 3 seans diyaliz tedavisi gördüm. böbrek nakli olup diyalizden kurtuldum ama 5 yıldır sontayla yaşıyorum. işe giremiyorum bu haliyle. askerlik hiç yapamadım.
yüzde 82 engelli raporum var, maaşa bağlanma istediğim kabul edilmedi.
8 aydır sontadan kurtulma ameliyatını bekliyorum. yoğunluktan dolayı sıra gelmiyor hastanede.
sağlıkta devrimmiş siksinler öyle devrimi.
bu zamana kadar intihar etmemiş olmam ölüm korkusu ve ailemin perişan olmamasıdır.
(bkz: intihar etmek tehlikeli ve yasaktır)
Dünya ilginç bir yer. Yapmam dediğini yaptırıyor mu bilmiyorum, düşünmediğini düşündürüyor ama.
Sağlık sorunları nedeniyle çok düşündüm. acilde kıvrınırken "ölüm korkum olmasa çoktan intihar ederdim" diye homurdamıştım.
sakinleştirici almalı, arka planda sakin, dingin bir müzik açılmalı ardından da uzanmalısın belli bir süre.

ölüpte ne yapacan deli oğlan. bir daha mı gelecen dünyaya? milletin mutluluğunu kıskanma. kendine bak ve kendini mutlu etmeye çalış!

ayrıca diğer taraf diye birşey yok! * bu dünyada formumuz sonlanınca yok oluyoruz. sanki hiç doğmamış gibi...
Kendini öldürenleri öteki tarafta *ikyorlar diyorlar. Ben söyleyenlerin yalancısıyım, hiç gidip görmedim. O yüzden çıkar aklından o fikri.
zaten öleceksin. ne diye bu sabırsızlık. öbür taraf daha mı kolay sanki. öldüğüne pişman olursun. ha ben çok imanlıyım kendime güveniyorum desen dahi kimsenin garantisi yok. o yüzden sabır, şükür başka çare yok.
Ben böyle sözleri sevmiyorum ölmek isteyen adam õlür zor olan yaşamak çünkü. Korkuyorsan ölmek istemiyorsundur konu bu kadar basit.
Yorumları okurken yalnız olmamak güzel dedim *
Git ilgiyi annenden babandan ara.
Doktor kontrolunde her gun ic bi cipralex 10 mg, birkac aya dunya sikime minare gotume kafasinda gezmezsen bana da doblocu eniste demesinler.
Oluyor bazen oyle. Mantikli geliyor olmek ama degil. En iyisi profosyonel destek almak.
Hem nasilsa gunun birinde oleceksin, basina gelecek bir sey icin sabirsizlanmak pek dogru degil gibi geliyor bana. O gun gelene kadar diledigini yasa. Bir daha istesende geri donemezsin zaten
Sakinles, zevk aldigini șeyleri yap, dünyaya bir kez geldigini bașka sanding olduğunu unutma.
zaten öleceksin o konuda şüphen olmasın, onun yerine seni yaratan rabbine dua et ve sıkıntın ne ise içini ona aç. seni kimse seni yaratan Allah'tan daha iyi tanıyamaz.

ömür bile bitecekken hangi sıkıntı baki kalabilir...