bugün

Hayatimin onundeki en buyuk engel.
lanetlenmiş matematik konusudur.
kişi türev'in tersi rivayetleriyle gaza gelerek çalışmaya başlar. sayfalar çevrilir, çevrilir, çevrilir... sonra sikerim ızdırabını deyip yatağa doğru yola koyulur.
limitim süperdi soru kaçımrazdım türevin başları kolaydı sınra zorlaştı en son bu gelince dedim matematik abv.
özünü anlamak isterseniz türevin bütün formüllerini ezberliyorsunuz.tersten gidiyorsunuz.bir de değişken değiştirme var.yerine yazmak işte bildiğin.bir de alan var yerine göre eksi artı veriyorsun bu kadar(lys için).
Lisede en çok sevdiğim konudur. Alan falan hesaplıyorsun iyiydi.
aga bu nedir?

lys'de dahi siktir ettiğim konu istatistik dersinde çıkıyor karşıma.
nefret edilesi illet . universitede kurtulamadim hala
şıkların türevini alarak çözdüğüm yıllar... hey gidi günler hey.
sevmem kendisini zordur.
altı üstü dört beş soru çıkıyor anasını satayım değmez diyerek ömrünüzü kısaltmaktan kurtulabileceğiniz matematik terimi.
Artık şıkların türevini alarak çözülemeyecek işlem. Çünkü daha çok belirli integral soruyorlar. Yani işlemin sonucundaki x 'e değerler verdirip işlem yaptırıyolar. Bundan mütevellit şıklarda sayılar olduğundan türevin tersinden gidemiyosunuz.
adı uzun zamandır türevle birlikte anılan ünlü matematik konularımızdandır.
Türevin tam tersi.
Ölüm tehlikesi.
math102'yi vermemle bir süreliğine görüşmeyi kestiğim arkadaştır.
zevkli ama biraz zor bir konu.
integral, verilen bir f(x) fonksiyonunu türev kabul eden F(x) fonksiyonunun bulunması olarak yapılabilir. F(x) fonksiyonuna f(x) fonksiyonunun integrali denir diğer bi anlamda türevin tersidir. ∫ işareti ile gösterilir.
(bkz: HONDA TYPER INTEGRAL)
(bkz: beşiktaş integral forex)
yevgeni ivanovic zamyatin biz romanında inşa edilmekte olan uzay aracının adı. adam 1920'li yıllarda enteresan düşünmüş bu mevzuyu.
lys düzeyi ders vermek istediğim konu.
Sırf zevkten çözdüğüm matematik konusu. işte öyle de zekiyim.
Matematigin en kolay konusu.
Bir adet matematik terimi olmakla birlikte kek konudur.
Gece gece sinir krizine girmeme sebep olmuştur. Yaklaşık 1 saattir tek bir soru üzerinde debelenip duruyorum. Kaç karalama kağıdı bitirdim matematiğim yetmiyor saymaya. Demem o ki allah belasını versin.