bugün

"10 lira abi" sözüdür. sabah dedim simit alayım sıcak sıcak çay da demlerim bugün cumartesi ofiste tekim bir çay - peynir - simit keyfi yapayım. 2 tane simite 10 lira dedi adam. duyduğumda bir kalbim burkuldu bir de simidi yutmaya çalışırken boğazıma takıldı ekstradan içim acıdı.

10 lira para mı lan demeyin oğlum. biz bu simidin tanesini 50 kuruşa alıyorduk çok kısa zaman önce. 10 lira para değil elbette ama sana bana değil. milyonlarca insan için o 10 lira 2 simide verilemeyecek kadar değerli bu ülkede..
yapmasaydın.
cennette yemek varmı anne.
O gülüşü tekrar göremeyeceksin.
+ "yıllardır senin için yapmadığım şey kalmadı be".
- " yapmasaydın".
elim kopsaydı da yapmasaydım. beynim burnumdan aksaydı da düşünmeseydim.
O, bir yerlerden seni görüyor ve özlüyor.
Şuursuzca, ölçüsüzce söylenmiş herhangi bir söz bir başkasının canını gerçekten yakıyor olabilir. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Haddinizi bilin. Bu işin hesaba çekilme günü de var.
senden nefret ediyorum.
''bu saatten sonra seni ilgilendirmez'' hitabı sevdiğimiz insandan duyulursa bir şeylerin yıkıldığını gösterir ki, acıtır!
Başınız sağ olsun.
Herhangi bir Hastalığımı google de araştırırken "kanser olabilirsiniz" sözü.
Doktorun söylediği sözdür.
o an söylenmeyen sözdür.
bir silgi gibi tükendim ben... başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım; mürekkeple yazmışlar oysa.
ben kurşunkalem silgisiydim,
azaldığımla kaldım...

tutunamayanlar
(bkz: buyrun hesap)
"Artık ülkemizin 84 milyona yaklaşan nüfusunun her ferdini partimizin tabi üyesi olarak görüyorum."
sen hiç aynaya baktın mı.
senin gibi evlat olmaz olsun.
sana güvenmiştim....
Bitti o şiir başka mısra gerekmez.
Onu kaybettik.
“Üstünü örttüğünüz birinin cenazesine katılmadan dünyayı anlayamazsınız.”

(bkz: nuri bilge ceylan)
ya ben sizin içinize sıçam...siz hiç en sevdiğinizi toprağa verdiniz mi ? sikim sonik aşk acılarınızı dünyanın en büyük olayı zannediyorsunuz...
bu güne kadar duyduğum ve en çok canımı acıtan söz, imamın selada onun adını okumasıydı...daha ötesi henüz yok...
evdeki tüm perdeleri taktıktan sonra duyulan;

- oğlum güneşlikler içeride olacaktı ama, yanlış olmuş bunlar.
Ne zaman ihtiyacın olsa ara yanlız kalsan yanına gelirim ama bizden olmaz.
bir silgi gibi tükendim ben... başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım; mürekkeple yazmışlar oysa.
ben kurşunkalem silgisiydim,
azaldığımla kaldım...

tutunamayanlar
seni kimler aldı, kimler öpüyor seni?