bugün

ciğerleri tıkamayı başaran parliament reserve. bi' dal yeter.
Probis. Muzlu süt eşliğinde.
Sevmediği insanları boğazlamak.
Berberde saçını yıkattıktan sonra gelen rahatlama hissi.
çay eşliğinde konuşacak insan bulmak, özellikle yaşını başını almış bir amcayla muhabbet etmek size katkı sağlar koca çınarların dallarından tecrübe yaprakları düşer daima.
Umut.Yani bişeyleri umut edip , olacağını düşünüp o şeyle ilgili hayal kurmak. Ama (bkz: hayak kırıklığı)
Umut.Yani bişeyleri umut edip , olacağını düşünüp o şeyle ilgili hayal kurmak. Ama (bkz: hayal kırıklığı)
basit olduğuna inanmam. insanlar basit şeyler ile mutlu olmazlar. insanlar başkaları tarafından basite indirgenen şeyler ile mutlu olurlar çünkü ''basit şeyler ile bile mutlu oluyorum ben yea'' demek için. sizi mutlu eden şey nasıl basit olabilir ki ? aklım almıyor. hani yazmıyım diyorum ama kendimi tutamıyorum. basit değillerdir bir kere neden ? basit olsaydı siz o kadar mutlu olmazdınız. bu yüzden mutlu olduğunuz sizi iyi hissettiren şeylere ''basit'' diyerek ancak o şeyin değerini küçümsersiniz. adam gibi mutlu olup sevin bu nedir yahu. çok sinirliyim çok.s bir şey küçük olabilir, bir şey başkalarının ilgisini çekmeyebilir, bu şey hep yaptığınız günlük bir aktivite olabilir ama bu hiçbir şeye basit deme hakkını size vermez.
kışın kaloriferin önünde battaniyeyle kitap okumak.
Patates.

Evet patates kutsal bir sebze resmen.

Kavurmasi var kızartması var her yemeğe yakışıyor hatta elektrik bile uretiliyor diye duydum onların yalancısıyım.
Yerdeki kuru yaprağa bastığındaki o ses..
çekirdek citlemek.
Küçük seyler ile mutlu olmayi bilen insanlara her şey zevk verebilir.o yuzden önce küçük şeylerden zevk almayı bilmeli insan *
gece yapılan yolculuk. her yer karanlık ve sessiz. yollar boş falan. bak bunu düşünmek bile mutlu etti.
çalışmak, üretmek, düşünmek, düşündürmek...
Mandalinanın içini emdikten sonra dışında kalan kabuğunu önce azı dişleriyle ezerek düzleştirmek, ardından ön dişlerle 3-5 parçaya ayırmak ve parçaların teker teker posalarını çıkarmak.

Ah ulan mandalina mevsimi de geldi en yakın manava gidiyorum ak.
Tuvalete sıkıştıktan sonra işemek.
sütü bardağa hiç köpük yapmadan doldurmak.
Soba üstünde kestane pişirdiğimiz günleri özlemek.

Ve sanırım en çok da gürül gürül yanan sobanın tavana vuran ateş dansını izleyerek uyumak!
Çevremden gözlemlediğim kadarıyla, sosyal medya hesaplarında biri/birilerinin sizi beğenmesi.
Ayağı yorganın sıcak tarafından soğuk tarafına geçirmek.
görsel

Şüphesiz gumball ve anais dir. Sanırım tavşanlara ayrı ilgim var.

Mutluluk. .♥♥
Bir köşeye kıvrılıp uyuyakalmak.

En kalite yataklarda uyunan uykudan çok daha tatlıdır.
Kumbaraya para atmak. ilk başta basit olan şey sonra büyüyor hoşta oluyor.
Çavuşu tokatlamak.
Uuuv zevkten dört köşe ediyor. Uuuuv şap şup flışk. Mükemmel.