bugün

yanlış bir düşüncedir. insan yaratılanların en yücesi olduğundan bu asla utanılacak bir şey değildir. ancak insanların yaptıklarından utanılabilinir.
insanlığın tanımına göre değişiklik gösterir. ama insanlığın tanımını yapmak bile insanlık dışıdır bence.
Ben de kendinden utanan insanlardan utaniyorum...

cevramizdeki bazi acayip bunyeleri gorup butun insanliga atfetmek utanc verici. Insan irki olarak neler basarmadik ki... Hepsini siralardim, sabrim yok...

Ama firsatiniz varsa gidin bir deneysel nukleer reaktorun icine bakin. Unutun deniz manzarasini gunes dogus batisini... Derin sularin icerisinde, o kablolar ve borular, u238 den cikan yuklu parcaciklarin suda yavaslamasindan dolayi kaynagi olmayan mukemmel renklerde yaydigi mavi isik... Kutlenin icindeki gucu kontrol edebilmek... Iste guzellik budur. Gidin gorun, insan oldugunuzla gurur duyarsiniz...

görsel
kendisiyle çok fazla başbaşa kalmış yazar başlığı.

dostum senin mantıksal zekan yükselmeye ve duygusal zekan gerilemeye başlamış, sakın bu düşünceleri kendine felsefe edinme çık dışarı ve hayat nasıl ise sende öyle yaşa, yoksa bu düşüncelerin içerisinde kaybolur asosyal bir yaratık olur çıkarsın...
--spoiler--
bir yere gidersiniz, doğal kaynakları tükenene kadar çoğalırsınız, çoğalırsınız ve yaşamak için tek şansınız başka alanlara yayılmaktır. bu şekilde davranan başka bir tek organizma vardır o da virüs
--spoiler--

ajan smith *
Fazlasıyla utanıyorum, keşke sıradan bir canlı olsaydım.
Peki, neden ? Çünkü;
Bu dünyada, atom bombasını üretip, kullananlar biz insanlarız.
Başkalarını öldürüp zevk alanlar, yine biz insanlarız.
Tecavüzü bulan, yine biz insanlarız.
Canlılara işkence çektirmeyi bulan, yine biz insanlarız.
Diğer canlılardan daha zeki olmamız, bizi üstün kılmaz...