bugün

http://www.inploid.com adresinde ikamet eden, "düşüncelerinizi duyurun" diye bir başlıkla karşılayan ve insaların bu düşüncelere yorum yaptığı henüz beta aşamasındaki site.
An itibariyle site yapımcılarının Dragon's Den Türkiye adlı programa çıkıp siteyi yatırımcılara sundular .
mantıklı sorular sorulan hoş site.
sözlükteki anketlerin bir benzerini ihtiva eden site.
türkiye'nin facebook'u olma yolunda ilerleyen sitedir. göreceğiz, hedef büyük. ulaşılacak mı?
dragons' den den * hatırladığım kadarıyla 2 mühendis kardeşe ait olan site , biri bilmemne yüksek mühendisiydi hatta.
son günlerde çevirme savaşına girdiğim makalelerdeki poliploid'i anımsatan kelime.
pek şeker girişimcileri olan internet sitesi. ekip arkadaşlarından biri sanıp küfürler eşliğinde yazılım geliştirirken, size yardımcı olmaya çalışan adamların ne kadar samimi olduklarını düşünebilirsiniz. sonradan öğrendiğinizde ayıp oldu mu acaba düşüncesine kapılsanızda samimiyetlerini düşününce yok yok ayıp olmamıştır diye kendinizi teselli edebilirsiniz. *
dragons den deki sunumlarını internet ortamından sildiren site. hiç bir yerde mevcut değil. *
Güzel bir çok işlevli site.
quora.com'un yerli versiyonudur. Yapısı ve arayüzü daha hoştur ama. Sistem ilk çıktığı yıllara göre bayağı gelişmiş değişmiş. Çok iyi olmuş, çok da güzel olmuş.
gerçekten işe yarayan sitedir. sorduğunuz sorular bilgi birikimine sahip birçok kişi tarafından cevaplandırılıyor. tartışmalar yapabiliyorsunuz. sorulara cevap verebiliyorsunuz. hoşuma giden, işime de yarayan oluşum.
her şeyiyle quora.com 'un çalıntısı olan site. yeni fikir diye bunu dragons a sunmaları ayıp olmuş. tamam sen yap aynı stil kur ama bunu ben buldum diyip programlara çıkma.

quora kuruluş tarihi ; Haziran 2009

inploid kuruluş tarihi ; aralık 2009

sanırsam hemen bir uyarlama yapalım tutar ümitleri suya düştü..
quoranın türk versiyonu ama adını ilk kez duydum.