bugün

kan yuü pilay futbal?
Nööv.
Giv mi yor naym piliss.
Madağğ ver is My epıl payyy?

Ne güzel len Amerikana on basar.
BBC de var Cnn de ama BBC gitmiyor ben de Cnn e bakıyorum arada.

Bizde haber dediğin a haber.
wotır'a wotaa, helicaptır'a helikoptaa derler. Evet Tomb Raider oyunundan gördüm. Erkeklerde bu aksan rezaletken kadınlarda harikadır.
zor diyenler genelde doğu londra aksanını duymuşlardır (cockney accent), aşırı kolay diyenler ise bbc-oxford (king's/queen's accent) aksanını duymuşlardır. ingiltere'deki aksanlardan en uç örneklerdir bunlar ve genelde bu iki aksan arasındadır, standart ingiliz aksanı.
its çaağming, izın iit?
Yıllar boyu nefret ediyorum dediğim ama son bir sene icerisinde billie pipper,Matt Smith ve Benedict Cumberbatch ile sevmeye başladığım aksandır.
kulağa çok hoş gelen ama konuşabilmek için uğraşmanın gereksiz olduğu aksandır.
aksanların en hası cockneydir. in it?
Ingiliz sehirlisi hadi neysede koylusunun ne dedigi asla anlasilmiyor. O ingilizce falan degil amk. Onceden cok begenirdim ama i ih. Valla zaman zaman harry potter’ da bile batiyor o aksan bana. Ne hintli ingilizcesi ne ingiliz ingilizcesi normal ortasi en iyi.
yunivörsıtiiiy.
heillouwww . alt tarafı hello diyecen bacım ne ağzını gözünü oynatıyon?
beni ağır tahrik ediyor.
ingiliz aksanı değil de birleşik krallık aksanı dersek daha doğru olur sanki. Bayılıyorum ayrıca. Almanca konuşuyorlar gibi hissediyosunuz ama ingilizce konuşuyolar kaba bi şekilde.

Mesela "we are back" kelimesini biz "vi ar bek" diye telaffuz ederiz fakat birleşik krallık aksanında "vi or bak" şeklinde telaffuz edenini duydum. Mtv nin yalancısıyım.
ingilizceyi öyle güzel konuşayım ki ingiliz sansınlar.
Sherlock,Game of Thrones gibi dizilerde sıkça görülen aksan.
Yerli yersiz o'lamak.
Bir amerikan aksanı kadar anlaşılabilir değildir.
Kadınlarda ne güzel ya. Çok güzel konuşuyolar amk.
https://www.youtube.com/watch?v=r0zUKagay70 şu şekildedir.
Arjantin ispanyolcasi degil ispanya ispanyolcasidir, cezayir fransizcasi degil fransa fransizcasidir, halis mulis emparyalist ingiliz aksanidir, dilin dogrusudur.
Kadınlar konuşursa mükemmel bir aksan, hatta en sevdiğim aksan bu kadınlar konuşursa. Erkekler konuşmasın iğrenç konuşuyorlar.
ingiltere'de yayınlanan televizyon programlarında alt yazı geçilmesini gerektirecek kadar farklılıklar barındırır.
Bazen anlamak için kırk takla atmak gerekebiliyor. Özetle : kelimelerin fazlasıyla yuvarlanması sonucu oluşan aksan.
Kulağa en hoş gelen aksandır. Çok kibar, sempatik değil mi ama ya?
hızlı ve bir o kadar da samimi olan aksan. ingilizcenin esas olanı.

gerçi hız demişken hız konusunda bir avustralya aksanı değildir.